Bílé Podolí vytěžilo z minima maximum

Vytvořeno 15.03.2008 23:06:59 | Poslední změna 15.03.2008 23:06:59
Nové Dvory – Nové Dvory měli v prvním poločase více gólových šancí, branky však střílelo Bílé Podolí. Ve druhém poločase si hosté vítězství už pohlídali.

Nové Dvory – Bílé Podolí  2:5 (1:3)

Dnešní zápas novodvorským fotbalistům moc nevyšel. Začátek utkání byl sice vyrovnaný, ale po vlastních chybách v průběhu prvního poločasu darovali domácí, hráčům Bílého Podolí, tři snadné góly. Je paradoxem, že větší šance měli domácí, jenže opět je nedokázali střelecky zúročit. Svůj den neměl ani domácí brankář. První vstřelená branka padla právě po jeho chybě a to když centr směřující do branky, nestačil vytěsnit mimo bránu, ale vyrazil jen do horní tyčky a dobíhající Šálený nadvakrát dotlačil hlavou do branky. Domácí brankář hlavičku směřující do branky chytil na hranici brankové čáry, ale rozhodčí branku uznal (stál na půlícím kruhu a pomezní praporek nezvedl) – 0:1. Pak přišly šance domácích. Zelený po zahrávaném rohovém kopu, hlavičkoval nehlídaný z malého vápna. Hlavička však směřovala mimo branku. Zanedlouho opět Zelený, nasměroval nohou, centrovaný míč na hranici malého vápna, mimo branku. Pak udeřili opět hosté. Opět u toho byl Zelený, ale nyní u vlastní branky. Zbytečně fauloval hostujícího hráče, vybíhajícího z velkého vápna k postraní čáře. Faul byl přesně na hranici vápna. Rozhodčí však neváhal a nařídil pokutový kop. I když Černý vystihl směr, na míč nedosáhl, protože Svobodova penalta byla výborně umístěná k tyči – 0:2. Chvíli na to po krásné akci udeřili také domácí. Melezínek se samostatně uvolnil, skoro až k rohovému praporku. Nacentroval míč před bránu hostí a Pátek výtečně předběhl hostujícího obránce a nekompromisně umístil k tyči, střelou ze vzduchu – 1:2. Hosté hrozili hlavně rychlými přihrávkami za domácí obranu. Jednou z nich bylo vysunutí Jelínka, ale domácí gólman Černý vyběhl na roh velkého vápna a byl u míče dříve. Šanci na vyrovnání měl Láďa Pospíšil. Samostatné sólo však nevyužil. Při snaze udělat gólmanovi kličku, Beran výborně vystihl a sebral Pospíšilovi míč k kopačky. Třetí hostující branka přišla opět po váhání domácích hráčů. Pavlík a Melezínek obklopili hostujícího Fejfara na malém vápně, ale ani jeden neodehrál míč do bezpečí a tak Fejfar do balónu jen tak kopl a střela se štěstím  skončila přesně v levém horním růžku Černého svatyně. To bylo v prvním poločase vše.

Do druhého poločasu udělal trenér Wohlgemuth několik změn. Vystřídal Gygala, Kubína (po nemoci), Růžičku, Jakuba Raka (zranění).

Hra ve druhém poločase byla vyrovnanější. I tak dalo mužstvo z Bílého Podolí o jednu branku více než domácí. Nejdříve však domácí snížili jen na rozdíl jedné branky. Láďa Pospíšil šel opět sám na gólmana. Tentokrát kličku nedělal a střelou podél Berana skóroval – 2:3. Zdálo se, že by Nové Dvory mohli zápas ještě zdramatizovat. Pak však přišla Štočkova střela z vápna. Míč prošel přes obránce Špírka a Zeleného a od tyče zapadl do branky – 2:4. Hosté to zkoušeli střelami z úhlů, ale Černý si branku pohlídal. Za chvíli domácí faulovali hostujícího hráče na kruhu své velkého vápna. Míč si postavil Skala. Černý si postavil zeď a čekal spíše technickou střelu přes zeď . Pomalu se přesouval na střed branky a nepohlídal si odkrytou stranu. Skala míč dobře trefil nártem a Černý si v protipohybu stačil na střelu jen šáhnout konečky prstů. Balón však dostatečně nevyrazil – 2:5. Všichni už pak čekali jen na hvizd ukončující utkání.

Opět se novodvorskému trenérovi ukázalo, že slabina je v neproměňování šancí a zbytečných individuálních chybách hráčů.

Trenéra Nových Dvorů zklamala hlavně koncovka a hrubé chyby některých hráčů. „Zápas byl z našeho pohledu smolný. V první půli jsme to byli my, kdo měl brankové šance, ať to byl Pospíšil nebo Zelený. My jsme měli tři gólové šance a dali jsme jen jednu a soupeř z žádné šance dal branky tři. Všechny padly po individuálních chybách našich hráčů,“ řekl zklamaný trenér Nových Dvorů Jaroslav Wohlgemuth. Po prostřídání na straně domácích se už čekalo spíše na hvizd rozhodčího. „Druhá půle už byla ovlivněná vystřídáním, ale i tak jsme se mohli do nějaké šance dostat. Výsledek je z našeho pohledu hodně krutý. Když hrajeme proti někomu z I. B třídy, tak musíme počítat s tím, že když uděláme chybu, tak ji soupeř dokáže potrestat, jako nám to ukázalo v plné síle Bílé Podolí,“ upozornil Wohlgemuth. „Takovýchto chyb se musíme v příštích utkáních vyvarovat,“ zakončil trenér.

I přes dobrý výsledek trenér Bílého Podolí Miloslav Čepek důvod k radosti neměl. „Bylo to pouťové utkání, které se mi vůbec nelíbilo. Naši hráči přistoupili k zápasu hodně špatně. Hlavně jsme měli špatnou střelbu. V utkání jsme měli vyhrát mnohem větším rozdílem, ale chyběla nám tam trochu šťáva a hráči hráli zbytečně profesorsky, jako kdysi Dukla Praha,“ uvedl trenér. „Byl to náš první zápas na trávě, takže z naší strany bylo vidět, že hráči si s balonem ještě příliš nerozuměli. Posledních dvacet minut si soupeř říkal o víc, jak pět gólů. Hráči Nových Dvorů odpadli fyzicky, ale brankář je dokázal ve druhém poločase podržet," zakončil kouč.

Branky: Pátek, Pospíšil L. – Šálený, Svoboda, Fejfar, Štoček, Skala

Rozhodčí: Procházka (pomez. Strnad, Němec)

Nové Dvory: Černý – Gygal, Špírek, Zelený, Pavlík – Pátek, Rak Jak., Melezínek, Kubín – Pospíšil, Růžička  Trenér: Wohlgemuth Jaroslav  Střídali: Pospíšil M., Procházka M., Vaňek, Tlustý, Trpišovský

Bílé Podolí: Beran – Toman R., Semínko, Svoboda, Bíža – Fejfar, Štoček, Skala, Spáčil – Šálený, Jelínek  Trenér: Čepek Miloslav  Střídali: Marek, Kupka