Derby rozhodl Michal Šťastný hattrickem

Vytvořeno 26.04.2008 19:22:12 | Poslední změna 26.04.2008 19:22:12
Malín - Dnes se očekávalo, že by mohlo být derby vyhecované. Hrál se však pěkný fotbal, okořeněný šancemi a hlavně doplněný pěti góly.

Malín - Nové Dvory 4:1 (3:0)

Krásné počasí, pěkná návštěva, oba celky natěšené. Tak takto to vypadalo v Malíně na začátku utkání, které otevřel hvizdem rozhodčí Zikmunda.

Od první minuty tahali za otěže domácí. První šanci však měli ve 3.min hosté. Pospíšil z penalty nedokázal svou slabší nohou překvapit gólmana Lhotáka. Střela byla více než pomalá a Lhoták si s ní v klidu poradil. Už za další dvě minuty byla gólová šance na druhé straně. Skákající hlavičku Novotného však hostující gólman Černý zlikvidoval na roh. Poté měli domácí výhody několika rohových kopů, které však ke vstřelení branky nevedly. Ve 28.min na druhé straně zahrozili hosté. Vaňkova rána však mezi tyče nesměřovala. Ve 31.min se už domácí radovali. Nepohlídaného Melšu, novodvorskými obránci, našel Štastný M. a Melša zavěsil do pravého horního růžku bezmocného Černého - 1:0. Dále kralovali na hřišti domácí. Ve 40.min nařídil rozhodčí Zikmunda pokutový kop proti Novým Dvorů. Měla být nastřelena ruka Vaňka (Vaněk v kabinách striktně popíral, že by hrál rukou, prý byl nastřelen do hrudi). Na značku pokutového kopu si postavil balón nejlepší střelec domácích Šťastný M. a nedal Černému šanci - 2:0. Těsně před odchodem do kabin, obehrál Vala, asi s pomocí faulu, vedle brány Pavlíka. V tu chvíli šel sám na gólmana, našel však před prázdnou bránou ještě lépe postaveného Šťastného M., který měl střeleckou pozici velice jednoduchou - 3:0. Při odchodu do kabin to vypadalo pro Nové Dvory na pěkný debakl.

V kabinách si však novodvorští hráči řekli, že s výsledkem něco udělají. Trenér Wohlgemuth udělal také změnu v sestavě. Posty si prohodili Zelený s Pavlíkem.

Co řekli, to také ukázali na hřišti. Od první minuty druhého poločasu se hrál úplně jiný fotbal. Možná k tomu přispěl fakt, že domácí polevili. Nové Dvory se tlačily před Lhotákovu branku. Do vyložené šance se ale nedokázali dostat. V tu chvíli se hrál fotbal „nahoru a dolu“. V 60.min hlavičkoval Melša opět úplně osamocen metr za malým vápnem. Černý se zaskočit nenechal. V 62.min musel Černý zasahovat znovu, při centru Melši, musel z brány a centrovaný balón stáhl do své náruče. V 68.min novodvorská snaha vyústila ve vstřelení branky. Pospíšil protlačil míč mezi třemi obránci, i gólmanem Lhotákem – 3:1. Nové Dvory dostaly chuť na další branku. Hlavně Radla, který naběhal v zápase několik kilometrů, rozdával výborně míče ze svého postu záložníka. V tuto chvíli hráli hosté lepší fotbal než domácí. V 86.min neproměnil velikou šanci Špírek, když stál úplně osamocen, ve vzdálenosti deseti metrů. Střela směřovala přesně do náruče gólmana Lhotáka. Možná se se střelou unáhlil, měl dostatek času na lepší přípravu. Kdyby Nové Dvory snížily na rozdíl jedné branky, mohlo být ještě posledních pět minut opravdu zajímavými. Když už bylo opravdu jasné, že si Malín připíše další výhru, přišla ještě jedna branka. V 89.min po špatném odehrání balónu hostující obranou, šel sám na gólmana Šťastný M. a s přehledem dovršil svůj čistý hattrick – 4:1.

Malín si tak připsal další tři body do tabulky a potvrzuje, že je na jaro velice dobře připraven. Nové Dvory budou muset zabojovat o body opět příští týden, kdy na svém hřišti přivítají Rataje.

První poločas byl podle našich představ, ale ten druhý byl hrozný. Zbytečně jsme si utkání zkomplikovali. Dostali jsme se pod tlak a soupeři jsme povolili dostat se do šancí a dokonce skórovat. Nehledě na to, že utkání mohl zdramatizovat Špírek,“ zhodnotil utkání malínský trenér Tomáš Vojtíšek.

Byli jsme špatní. Utkání jsme mohli zdramatizovat, ale my si dáváme vlastní branky. Při prvním gólu se tři hráči dívali, jak dostáváme branku. Druhý gól byl po sporné penaltě a třetí branka? To je hotový vlastní gól, proto nemůžeme uspět,“ řekl pro Deník novodvorský kouč Jaroslav Wohlgemuth.

Branky: 31.Melša V., 40.(pok.kop), 45. a 89. Šťastný M. - 68. Pospíšil L.