Graffin rozhodl v posledních deseti minutách

Vytvořeno 08.03.2008 19:20:20 | Poslední změna 08.03.2008 19:20:20

Nové Dvory - Dnešní utkání se odehrálo na velice dobré úrovni. Hlavně první poločas byl plný šancí. První polovina prvního poločasu patřila Graffinu a ve druhé polovině prvního poločasu excelovali domácí Nové Dvory. Ve druhém poločase získávali postupem času převahu hosté, kterou na konci zápasu také sřelecky zúročili.

Nové Dvory – Graffin Vlašim C  0:2 (0:0)

Utkání začalo opatrně, spíše se kombinovalo na středu hřiště. V 10.min střílel z úhlu hostující Špitálník, ale domácí gólman vyrazil pěstmi. V 15.min kopali hosté volný kop ze středu velkého vápna. Přímý kop byl výborně kopnutý, ale na druhé straně domácí gólman Černý ještě lépe zasáhl. Míč směřující k tyči výborně, pomocí tyče, zlikvidoval na roh. Ve 20.min se mohlo skóre měnit znovu, a to když rozhodčí neodpískal jasný faul na domácího hráče a z následné rychlé akce zatáhl hostující hráč míč do velkého vápna, kde Zelený skluzem fauloval. Rozhodčí nařídil pokutový kop. Vlašim však nabídnutou šanci ke skórování nevyužila. Zahrávaná penalta směřovala metr nad novodvorskou branku. Hosté dále hrozili hlavně střelami z hranice velkého vápna. Žádná však nebyla tak vydařená, aby skončila v domácí síti.

Ve 25.min se hra už obracela. Domácí začali kombinovat a někdy se velice lehce dostávali k vápnu hostujícího týmu. Tam ale také všechny šance končili.

Až ve 35. min přišli domácí gólové šance. Nejprve z rohu velkého vápna vystrašil hosty Kubín krásnou střelou do horní tyčky. Chvíli na to opět Kubín nevyužil centr Pospíšila, kdy stál osamocen proti gólmanovi. Trefil ho však přímo do prsou. Další šanci měl Pospíšil, který prošel vlašimskou obranou a jeho samostatné sólo reflexivně vyrazil hostující golman. Odraženou střelu od gólmana už nestačil Radla usměrnit mezi tyče. Po těchto nevyužitých šancích proto skončil první poločas bezbrankovou remízou.

Druhý poločas začal opět opatrněji. V 55.min domácí Radla dostal centrovanou přihrávku z půlky od Špírka. Přehodil gólmana, ale při snaze usměrnit míč do branky mu v poslední chvíli ukopl míč dobře se vracející obránce. Za dalších pět minut opět Radla, pálil mimo bránu. Dále se hra přesunula opět na domácí polovinu a k šancím se dostávali převážně jen hosté. Útočníci vedení Špitálníkem, místy dobře motali hlavu domácí obraně. Dvě střely z úhlu směřovali jen do boční sítě domácí branky. Hosté i nadále dobře ostřelovali domácí branku. Poté došlo ke střídání v domácím týmu. Z obrané řady odešel Pavlík, který se zotavuje po zranění a šetří se hlavně na mistrovské zápasy. Hosté ještě více přitlačili a konečně se dočkali. V 80.min Vlašim zúročila svůj tlak, hostující útočník obešel domácí obranu a sólový průnik zakončil střelou do tyče. Od tyče se mu však střela odrazila zpět k noze a ihned našel úplně volného Špitálníka před prázdnou brankou a ten se nemýlil – 0:1. Domácí zklamaní, že dostali branku se nestačili ani vzpamatovat a už to bylo o branky dvě. Špitálník využil sólový průnik a tváří v tvař gólmanovi střelou k tyči zvýšil na konečných - 0:2.

Obě branky padly po nekoncentrovanosti  domácích hráčů. Hosté si však lepším výkonem ve druhém poločase zasloužili vyhrát. Nové Dvory však proti celku I.B třídy podali velice dobrý výkon. Každým zápasem je znát, jak výkon týmu má stoupající tendenci.

V prvním poločase se hrála v Nových Dvorech vyrovnaná partie. „S hrou v prvním poločase jsem spokojený, protože jsme se soupeři vyrovnali po všech stránkách. Měli jsme i nějaké brankové příležitosti, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Ve druhém poločase byla už jen otázka, kdo udělá první chybu a dostane góla. Tu jsme udělali my a soupeř ji potrestal, proto jsme nakonec prohráli,“ zhodnotil přípravný zápas trenér Nových Dvorů Jaroslav Wohlgemuth. „Jinak jsem byl se zápasem spokojený,“ dodal.

Branky: Špitálník 2x

Sestava Nových Dvorů: Černý – Gygal, Špírek, Zelený, Pavlík – Procházka J., Radla, Melezínek, Kubín – Pospíšil, Pátek J.

Střídali: Růžička, Procházka M., Trpišovský

Trenér: Wohlgemuth Jaroslav

V dalším utkání přivítají Nové Dvory na svém trávníku další celek I.B třídy. Tentokrát to nebude tým z Benešovska, ale z Kutnohorska. Soupeřem budou hráči Bílého Podolí, vedené bývalým trenérem Nových Dvorů Miloslavem Čepkem. Utkání se odehraje v sobotu 15.3.2008 v 15 hodin.