Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Jak to bude na jaře?

Vytvořeno 19.02.2008 16:02:08 | Poslední změna 19.02.2008 16:02:08
Nové Dvory - Fotbalisty Sokola Nové Dvory v jarní části okresního přeboru čeká zřejmě boj o záchranu. Vše se ukáže už v prvním kole, ve kterém Nové Dvory na svém hřišti přivítají právě Chotusice.

Novodvorští zahájili zimní přípravu 7. ledna. trénují dvakrát v týdnu a o víkendu nastupují k přípravným zápasům. "V pondělí trénujeme v hale kutnohorského učiliště na Karlově, ve středu chodíme na malou umělou trávu v Kutné Hoře na Žižkově a zápasy jsme sehráli zatím dva," upřesnil trenér Sokola Nové Dvory Jaroslav Wohlgemuth. Tomu dělá velké starosti hráčský kádr. Několik hráčů je dlouhodobě zraněných a nebo mají takovou práci, která jim neumožňuje přípravu a zápasy. "Lipský, se kterým jsem počítal, zrušil v Nových Dvorech registraci, Čálkovi se do Nových Dvorů také nechce a Luňák zřejmě odejde pomáhat Chotusicím k záchraně," vypočítal kouč a dodal: "To jsou nápady, nad kterými mi zůstává rozum stát. Uvidíme, co bude s fotbalem v Nových Dvorech. Takto se to dělat nedá."  

Největším problémem Nových Dvorů byl na podzim útok. Třináct vstřelených gólů je vůbec nejméně ze všech týmů okresního přeboru. "Odešel Milan Čálek, který sám dal osmnáct gólů, a to se muselo projevit. Jeho branky chybí," zdůraznil Jaroslav Wohlgemuth, podle kterého by Milana Čálka mohl v roli ostrostřelce časem nahradit Ladislav Pospíšil. "K sobě ale potřebuje někoho dalšího, jako jsou například Luňák nebo Radla," dodal.

Z dosavadních přátelských utkání Nové Dvory prohrály se dvěma týmy z třetí třídy se Spartakem Žleby 4:5 (2:0) a s Malešovem 1:4 (0:1). "Jsou to první zápasy, výsledky ještě nejsou důležité," upozornil Jaroslav Wohlgemuth. "Hodně jsme běhali, hráče míč moc neposlouchal. Někteří také třeba přijeli rovnou z hor na zápas," naznačil. Podle toho mají fotbalisté potíže s koncentrací. "Myslí na všechno možné, na Jámu, holky. Jen ne na fotbal," souhlasil trenér. "Také jsme dostávali velice snadné góly. Hráč soupeře doráží z malého vápna a tři obránci se něj dívají," vrátil se ke dvěma přípravným zápasům.

    

Zdroj: www.svoboda.info

  

 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one