Konečně výhra

Vytvořeno 23.02.2008 21:28:35 | Poslední změna 23.02.2008 21:28:35
Kačina - Na přírodním trávníku se dařilo více než na umělém.
Sokol Kačina - Sokol Nové Dvory 1:5 (1:3)

Na celkem slušném terénu, s podporou sluníčka, avšak velkým větrem, vstoupil do utkání lépe domácí tým, na kterém bylo vidět, že je více nabuzený. Byl to jejich první jarní přípravný zápas. Utkání těchto sousedů bývají vždy vyhecované. Polovinu prvního poločasu to byly právě domácí, kteří se tlačili před branku Černého. Během prvních deseti minut kopali také tři přímé kopy z hranice velkého vápna. První, z kopačky Michalce a stejně tak druhý zahrávaný Salavcem, skončil neproměněn. Až po třetím přímém kopu, který si postavil opět Michalec, padla branka. Přímý kop stačil ještě hostující golman Černý vyrazit (jen ke středu malého vápna), jenže novodvorská obrana trošinku zaváhala a dobíhající Salavec měl odkrytou branku - 1:0.

Po polovině poločasu začali vystrkovat růžky také hosté. Hned první střela skončila v brance domácího golmana Rajchmana. Pospíšil opět zakličkoval a přihrál dobře postavenému Melezínkovi, který se trefil přesnou střelou k tyči - 1:1. Do konce poločasu se hrálo převážně už jen na domácí polovině. V posledních pěti minutách prvního poločasu padly ještě dvě branky do domácí sítě. Nejprve po dobře zahraném rohovém kopu hlavičkoval Špírek a míč poskakující na brankové čáře s ledovým klidem doklepl Procházka Jakub - 1:2. Třetí hostující branka padla po přihrávce Špírka a promáchnutí domácího stopera z kopačky Pospíšila, který tváří v tvář překonal domácího Rajchmana - 1:3.

Druhý poločas pokračoval v duchu konce prvního poločasu. Domácí vystrkovali růžky už jen z rychlých brejků, které podporoval hlavně (asi nejlepší hráč domácích) Michalec. Hostující obrana dirigovaná Melšou však domácí do vyložené šance nepustila a když už se do vápna dostali, zneškodnil šance hostující brankář. Proto také padaly branky už jen do domácí sítě. Nejdříve po krasné kombinaci Procházka Jakub - Pospíšil - Procházka Jakub, posledně jmenovaný skóroval podél bezmocného golmana Tvarohy (v poločase vystřídal Rajchmana) - 1:4. Poslední slovo měl Rak Jakub, který využil výstavní přihrávku Špírka a samostatným sólem nadvakrát překonal Tvarohu - 1:5.

Branky: Salavec - Procházka Jakub 2, Pospíšil, Melezínek, Rak Jakub

Rozhodčí: Mucha

Nové Dvory: Černý - Gygal, Melša, Zelený, Melezínek - Mirovský, Rak Jak., Špírek, Kubín - Pospíšil, Trpišovský

Střídali: Procházka M., Procházka J.

Trenér: Jaroslav Wohlgemuth.