Nové Dvory se Suchdolem B nebodovaly

Vytvořeno 07.04.2008 00:08:39 | Poslední změna 07.04.2008 00:08:39
Nové Dvory - Dnes se mohly Nové Dvory odlepit od pozic ohrožené pádem do III.třídy. Na Suchdol B však nestačili a podlehli 0:3.

Nové Dvory - Suchdol B  0:3 (0:1)

Utkání začalo za podpory vydatného deště. Lépe do utkání vstoupili hosté a snažili se ihned od začátku tlačit před domácí branku. Už v 5.min zahrozili po přímém kopu, když odražený balón od zdi zakončoval hostující hráč pěknou střelou k tyči. Domácí gólman Černý se musel poprvé vyznamenat. V prvním poločase měli hosté výhody i několika rohových kopů, které však nedokázali gólově využít. V polovině poločasu se domácím nešťastně zranila posila Jakub Procházka, který se natahoval po nevydařené Špírkově přihrávce a pravděpodobně si letos už nezahraje (asi natržený, v lepším případě natažený sval). Domácí měli asi největší příležitost prvního poločasu po pěkném naběhnutí Pátka na střed velkého vápna a střelou z první, bohužel jen do středu Hebrovi branky. Hosté byli lepším týmem. Nebáli se hlavně z jakékoliv pozice vyzkoušet gólmana domácích. Suchdolští měli i několik rychlých brejků do novodvorského vápna. V několika případech hasil obránce Zelený, který i přes zranění stehna, hrál velice dobře. Rána pro domácí přišla ke konci poločasu a to přesně ve 43.min. Hosté znovu zkusili vystřelit z velkého vápna. Černý se opět vytáhl a s problémy vytlačil střelu na tyč, od které se míč odrazil k Burešovi. Dobře dobíhající Bureš, neatakován domácími, proměnil – 0:1. Spokojenější po poločase byli tedy hosté.

Ve druhém poločase se nic nezměnilo, naopak hosté ještě více přitlačili. Chtěli zasadit rozhodující branku, která by asi novodvorské hráče položila. Už v 50.min po přihrávce z jedné strany branky na druhou zakončoval útočník z malého vápna dva metry nad domácí branku. V 56.min jako přes kopírák se to už podařilo. Krejča přihrávku podél branky usměrnil do prázdné brány – 0:2. To byl právě asi ten rozhodující okamžik pro domácí. V 60.min totiž inkasovali potřetí. Přímý kop z vápna gólman Černý neudržel a opět jen dobíhali suchdolští. Znovu to byl Krejča, který proměnil v lehké pozici – 0:3. Během druhého poločasu měl opět Suchdol výhodu několika rohových kopů, nic z nich však nevytěžil. Ještě se snažili několika střelami překvapit domácího brankáře, to se jim však  nepodařilo. Poté hosté polevili a dostalo se i na šance domácích. Špírek šel po uvolnění sám na gólmana, branka z toho však nebyla, trefil brankáře přímo do hrudi. Poté přišla druhá střela zápasu domácích. Opět u toho byl  Špírek. Střelou z vápna, ale Hebra moc nevyděsil, gólman vyrážel přes horní tyčku své brány. Poslední brankovou příležitost měli hosté. Znovu ale nedokázali využít přihrávku před branku domácích a z malého vápna skončila střela znovu dva metry nad horní tyč branky Černého. Pak už se jen v poklidu dohrávalo bez větších šancí.

Domácí výkonem neoslnili. Když se nevystřelí na bránu nemůže se vyhrát. Naopak na hostech byla znát zkušenost, kterou dokázali dostatečně využít. Pravděpodobně byla znát i absence nejlepšího novodvorského střelce Ládi Pospíšila (pracovně zaneprázdněn). Doufejme, že příští utkání ve Zruči dopadne podstatně lépe.

Branky: 43. Bureš, 56. a 60. Krejča