Nové Dvory si vezou tři body z Kutné Hory

Vytvořeno 10.05.2008 19:17:35 | Poslední změna 10.05.2008 19:17:35
Kutná Hora - Nové Dvory se ve 20.kole utkaly se sousedem v tabulce, s týmem Kutné Hory B. Nikdo nečekal nic jiného, než tři body pro domácí.
Sp. ČKD Kutná Hora B - Nové Dvory 0:2 (0:1)

Utkání se začalo hrát hlavně ze zabezpečených obran. Překvapivě se hrálo převážně na polovině domácího mužstva. Až v 8.min přišla první šance. Rohový kop Lukáše Kubína prošel mezi hráči, ale Láďa Pospíšil nastřelil jen domácího obránce. Po chvíli na druhé straně zahrozil Hulman střelou těsně vedle Černého branky. Stále hráli lépe hostující hráči a domácí se k vyložené šanci, ne a ne dostat. Dnes opět hostující obrana ukázala, že je těžké se přes ní dostat. Navíc na levé straně novodvorské obrany se představil dnes výborně hrající Pavel Jeřábek, který nastupuje za A-tým jen, když má trenér Jaroslav Wohlgemuth nedostatek hráčů. Dnes si s kutnohorskými hráči výborně poradil. Ve 26.min přišla střela Martina Špírka asi z 25 metrů, a kupodivu všech skončila v síti domácího gólmana Vavřiny. Špírek nachytal nesoustředěného gólmana, kterému střela prolétla nad rukama – 0:1. Obdržený gól postavil domácí opět trochu na nohy. Ale do konce poločasu si nevytvořili šanci. Pouze několik centrovaných míčů mezi penaltu a malé vápno, se kterými si novodvorská defenzíva poradila. Poločas tedy skončil nečekaným výsledkem z pohledu domácích a to 0:1.

Do druhého poločasu neudělal hostující trenér žádnou změnu. Už jen pro to, protože měl na střídačce jen Míru Pospíšila. Toho si však trenér musel pošetřit v případě zranění některého ze svých hráčů. Hra byla v úvodu druhého poločasu opět vyrovnaná. Hrálo se převážně v půlícím kruhu. Postupem času si domácí vytvářeli předpokládaný stupňovaný tlak. Začaly přicházet i gólové šance domácích. Dnes však dobře chytající Martin Černý držel body hostům. Nejprve vyrážel střelu z vápna a dorážející střelu vytěsnil Kuba Pátek na roh. Poté si pohlídal střelu k tyči. Nové Dvory hrály v tu chvíli převážně je na brejky. Láďa Pospíšil s Honzou Růžičkou dobře zaměstnávali domácí obranu. Přišla dokonce gólová šance. Tomáš Gygal, který jedním ze svých výpadů z obrany, naservíroval míč volnému Růžičkovi, který však dnes neměl svůj den. Střela skončila mimo bránu. Poté měli gólovku opět domácí, ale opět se vyznamenal Černý při pěkné hlavičce domácího Růžičky, k tyči. A opět jsme na druhé straně. Láďa Pospíšil šel z úhlu sám na gólmana. Místo přihrávky na úplně volného, před branou stojícího Honzu Radlu, volil zakončení. Bohužel nastřelil jen boční síť. Hrál se pěkný fotbal plný šancí. V 60.min hosté využili další svou nabídnutou šanci. Lukáš Kubín se dostal do samostatného sóla a nekompromisně podél Vavřiny, střelou k tyči dostal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2. Domácí  měli ještě půlhodinku na to, aby s výsledkem něco udělali. Kutná Hora se začala opět tlačit před novodvorskou branku. V dalších šancích však nevyzráli na novodvorskou obranu. Když domácí hráče neobral o míč Lukáš Zelený, Martin Špírek, Pavel Jeřábek, Tomáš Gygal, tak to byli dobře hrající záložníci David Pavlík, Honza Radla, Kuba Pátek či Lukáš Kubín podporující útočnou dvojicí Láďou Pospíšilem a Honzou Růžičkou, v čele s gólmanem Martinem Černým. V poslední dvacetiminutovce bylo k vidění ještě několik gólových situací. Nejprve hostující "nešťastník" Honza Růžička opět střílel mimo, aby v 81.min byl vyloučený rozhodčím Šťastným, za běžný faul. Domácí tak dostali další „nakopnutí“ k možnosti změnit skóre. Chvíli na to se dostali do slibné příležitosti. Střelou ze vzdálenosti deseti metrů však nevyzráli na Martina Černého. Střelu k tyči opět zlikvidoval gólman, tentokrát na rohový kop. V posledních minutách se dostal do samotného sóla Láďa Pospíšil. Domácí obrana už rezignovala a zůstala stát na půlící čáře. Pospíšil nejprve volil kličku gólmanovi, poté střelu, nastřelil však jen Vavřinu. Při odraženém balónu si všiml ještě nabíhajícího bratra Mirka, kterému přihrávkou naservíroval tutovku. Míra Pospíšil bohužel odkrytou branku netrefil. Utkání tedy skončilo výsledkem 0:2.

Tento výsledek asi málokdo odhadoval. Fotbalisté Nových Dvorů si tři body však vydřeli, každý nechal na hřišti kousek „fotbalového srdíčka“. Po dlouhé době také skórovali i jiní hráči než Laďa Pospíšil.

Opravdu asi výhra s Ratajema, zvedla novodvorské sebevědomí. Už se těšíme v příštím domácím utkání na další rezervu, tentokrát Uhlířských Janovic.

Branky: 26. Špírek, 60. Kubín