Nové Dvory zvládly důležitý, nedělní zápas

Vytvořeno 04.05.2008 19:31:32 | Poslední změna 04.05.2008 19:31:32
Nové Dvory - Dnešní zápas, který mohl napovědět o bytí či nebytí v okresním přeboru, byl pro oba týmy velice důležitý. Domácí byli nakonec tím šťastnějším týmem a hosty z Rataj porazili jednobrankovým rozdílem.
Nové Dvory - Rataje 2:1 (1:1)

Nad novodvorským areálem svítilo sluníčko, klobásky se grilovaly, pivečko se točilo, proto také spoustu nedočkavých diváků, kteří očekávali jen tři body pro domácí, o ničem jiném ani nechtěli slyšet. V sestavě Nových Dvorů se objevil uzdravený Kuba Procházka, po dlouhé době opět hrající Martin Luňák a Kuba Rak.

Do zápasu vstoupili lépe domácí a začali podle očekávání tlakem, nechtěli nechat nic náhodě. Už ve 3.min zahrozil pěknou střelou právě uzdravený Kuba Procházka, hostující gólman Mejstřík však dobře vyrazil. K odražené střele se znovu dostal Kuba Procházka a technickou střelou jen těsně přestřelil hostující branku. Fotbal se v tu chvíli hrál jen na ratajské polovině. V 8.min centroval ze strany Špírek a Kuba Rak netrefil hlavou tak, jak by chtěl. Chvíli na to se uvolnil Luňák a jeho pěknou střelu z vápna vytěsnil ratajský obránce, zády na roh. Asi po čtvrthodině hry se dostali před domácí branku také hosté, k zakončení se však nedostali. Ve 20.min musel zachraňovat hostující gólman Mejstřík hlavou za postranní čáru, když mu obránce poslal těžkou „malou domů“. Rataje ve druhé polovině zápasu měli výhody několika přímých kopů. Jeden z nich, z osmnácti metů, zahrávaný Sojkou, prolétl až k tyči domácí branky. Černý se musel natáhnout a se střelou si poradil. Dále se hrálo převážně na polovině hostů, chybělo však dobré zakončení. Ve 40. minutě Nové Dvory otevřely skóre. Z penalty (doprostřed branky) vsítil Pospíšil, už svůj jedenáctý gól v sezóně – 1:0. Rozhodčí Rynda nařídil spornou penaltu (dala se pískat, ale i nemusela), po faulu na Luňáka. Po proměněné penaltě domácí viditelně polevili a hosté se tlačili dopředu. Na vyrovnávací branku nemuseli dlouho čekat. Nejdříve z malého vápna vykopával Honza Radla, střelu ještě tečoval hostující hráč nad branku Černého. V poslední minutě prvního poločasu, opět zahrával Sojka přímý kop ze šestnácti metrů, který měl ideálně na svou „levačku“. Přímý kop se mu opravdu povedl, zakroutil míč přes zeď, do levého horního růžku Černého branky a nedal gólmanovi v domácí brance šanci - 1:1. Ihned po rozehrání pan rozhodčí Rynda ukončil poločas.

Domácí si v kabině řekli, že s Ratajema přeci nemůžou doma ztratit body. Trenér Wohlgemuth udělal jedinou změnu. Kuba Procházka si vyměnil post levého záložníka s Kubou Rakem, který v prvním poločase kopal pravého záložníka. Nevím, jaký to mělo vliv, ale už ve 46.min, svou další, dvanáctou brankou sezóny, znovu dostal do vedení Nové Dvory Láďa Pospíšil. Utekl všem a podél bezmocného Mejstříka, tak jak to umí, střelou tyči, rozjásal domácí fanoušky - 2:1. Rataje se s výsledkem nechtěli smířit a začali se opět tlačit do útoku. Postupem času bylo utkání čím dál tím emotivnějším. Domácí pomezní schytal několik nadávek od hostujících hráčů, za dva odmávané ofsajdy. Jednou šel hostující hráč sám na Černého (stejně ale neproměnil, Černý střelu vyrazil). V tu chvíli byla hra vyrovnaná a hodně se kouskovala. Rataje začali hrát tu svou hru, nakopávané balóny a někdy i hrozivě vypadající fauly, doplněné skluzy, ve kterých, kdyby trefili domácího hráče, určitě by neodešel po „svých“. Ve druhém poločase už nebylo tolik gólových šancí jako v poločase prvním. Jednou střelou vystrašil hosty Míra Melša, jeho tvrdá střela se snad otřela o tyčku. Gólman Mejstřík nestihl ani zareagovat. Domácí branku naopak ohrozil opět Sojka z přímého kopu. Zatočená střela šla těsně vedle šibenice Černého svatyně. Černý si místo však hlídal. Jeden typický zákrok (bez balónu a po odpískání) byl na Kubu Pátka, kterého zbytečně fauloval hostující obránce. Bohužel rozhodčí Rynda byl otočený zády, protože odpískal předešlý faul a tak zákrok nehodnotil. Tento nepohledný ratajský fotbal do okresního přeboru vážně nepatří. Na konci zápasu mohl dovršit hattrick Láďa Pospíšil. Prošel přes tři obránce, ale v leže nestačil zakončit. Trefil jen hostujícího gólmana. Hosté se ještě v závěru tlačili do útoku, ale nic už z toho nebylo.

Nové Dvory tedy po čtyřech zápasech bez bodu konečně bodovaly. Doufejme, že dnešní výhra zvedne sebevědomí všech hráčů a že další body, na sebe nenechají dlouho čekat.

Branky: 40.(p.k.), 46. L. Pospíšil - 45. Sojka

ŽK: 2/1 (Rak Jak., Melša M. - Novotný Z.)

Rozhodčí: Rynda (Kutná Hora)

Diváků: 100

Nové Dvory: Černý - Gygal, Zelený, Melša, Pavlík - Rak Jak., Špírek (77. Pátek J.), Radla, Procházka J. - Pospíšil L., Luňák (62. Kubín)      Trenér: Wohlgemuth Jaroslav

Rataje: Mejstřík - Novotný Z., Bezděk, Fencl, Brabec, Novotný Z. (71. Vihický), Kulhánek, Kocourek, Novotný J. (54. Hošek), Sojka, Soucha

Zde 10 fotografií ze zápasu (kvalita není nejlepší).