Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Novým Dvorům "generálka" na Chotusice nevyšla

Vytvořeno 23.03.2008 11:16:58 | Poslední změna 23.03.2008 11:16:58
Nové Dvory - V posledním přátelském utkání, před začátkem sezóny, přivítali novodvorští fotbalisté hráče Sokola Kaňk.

Nové Dvory – Kaňk  1:2 (1:0)

 

Domácí nastoupili bez několika hráčů základní sestavy (Černý, Špírek, Rak Jak., Pospíšil L.). Od úvodního hvizdu, převzali otěže zápasu hosté. Lépe se pohybovali a kombinovali. V úvodu zápasu měli i značnou převahu, kdy se hra odehrávala převážně na domácí polovině. Ovšem žádnou gólovou šanci si vytvořit nedokázali. Choura ohrožovali střelami jen ze střední vzdálenosti. Po dvaceti minutách se hra začala pomalu vyrovnávat. Hned z první střely domácích padla branka. Kubín zahrával rohový kop, hostující obrana nedůsledně odvrátila a k míči se dostal dobře hrající Mirovský. Pronikl s balónem do vápna, kde zachoval chladnou hlavu a k překvapení všech, v dobré střelecké pozici, našel ještě lépe postaveného Gygala, pro kterého nebyl problém dostat míč do prázdné branky - 1:0 . Poté hra pokračovala se stejným scénářem. Hosté hráli, ale byli to domácí, kteří hrozili. Po levé straně využil Pavlík "dálnici", kterou mu tam hostující celek vystavil, zatáhl balon po lajně a přesným centrem našel aktivního Mirovského, který si na desítce krásně stáhl balon, ale místo technické střely, napálil míč vší silou. Vokoun však reflexivně vyrazil a dorážející Růžička už neměl s dorážkou žádný problém. Radost mu však překazil hlavní rozhodčí, který mu nepochopitelně odpískal ofsajd.
Druhý poločas začal stejně jako první. Hosté si svým pohybem a kombinací vytvářeli tlak, ale bez větších šancí. Ty ovšem s přibývajícím časem začali přicházet. Hosté zahrávali standardní situaci. Ze strany přišel krásný centrovaný balon, který prošel celým vápnem až k volnému Raisovi, ovšem ten ze tří metrů přestřelil. Přesto se hosté dočkali. Pomohla jim k tomu novodvorská nedůslednost. Hosté vhazovali, Horký J. měl dostatek času si balón zpracovat, otočit se sním a v poklidu, nikým neatakovaný, si s ním vyběhnout od lajny do středu hřiště. Následovala pěkná střela z dvaceti metrů, kterou zastavila až síť Chourovi branky - 1:1 . Domácí stále kupili chybu za chybou a po jedné z nich přišel další trest. Po ztrátě ve středu hřiště přišla kolmice středem hřiště na volného Pavlíka, který nedal brankáři šanci – 1:2. Po vstřelené brance se už zápas dohrával bez vážnější šance na obou stranách. Hosté zvítězili zaslouženě.

Ukázalo se, že pokud novodvorští nezlepší nasazení, přístup k zápasu a plnění trenérských pokynů, čeká je velice těžká jarní část.

 

Branky: Gygal - Horký J., Pavlík

Rozhodčí: Linhart (Strnad, Vintiška)

ŽK: Pospíšil M. - Vintiška

Nové Dvory: Chour – Gygal, Zelený, Melša, Pavlík – Pátek, Radla, Melezínek, Kubín - Mirovský, Růžička    Trenér: Wohlgemuth Jaroslav    Střídali: Vaněk, Pospíšil M., Tlustý

Kaňk: Vokoun - Zahajský, Klatka, Růžička, Horký M. - Horký J., Vlach, Novotný, Ďoubal - Reis, Mandík   Trenér Michal Velebný   Střídali: Vintiška, Sýs, Pavlík M.

 

 

 

 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one