Opět se ukázala kvalita novodvorské obrany

Vytvořeno 30.03.2008 20:21:56 | Poslední změna 30.03.2008 20:21:56

Nové Dvory – Dnešní utkání mohlo hodně napovědět pro novodvorský tým, zda se bude pohybovat v sestupových pozicích.

Nové Dvory - Chotusice  2:0 (2:0)

Utkání začalo za velmi příjemného dne. Bylo slunečno a na fotbal tedy ideální počasí.

První desetiminutovka zápasu začala opatrně. Obě mužstva hráli ze zabezpečené obrany a nechtěli inkasovat první branku. Byli to Chotusice, které se dostali první do střelecké pozice. Střela z velkého vápna směřovala k tyči domácí branky, se kterou si však Černý v klidu poradil. Nové Dvory zahrozili poprvé v 15.min a hned po této šanci padla také i vedoucí branka. Špírek našel nabíhajícího Pospíšila, který měl otevřenou cestu k hostující brance. Samostatné sólo s přehledem zakončil střelou k tyči podél gólmana Radovnického – 1:0. Chvíli nato zahrozili i hosté. Nakopnutý balon směřoval k domácí brance,  který Černý s pomocí břevna kontroloval. Poté opět zahrozili domácí. Pospíšil šel znovu sám na gólmana, ale ten mu radost pokazil dobrým vyběhnutím a zmenšením úhlu. Chotusice si v prvním poločase vyloženou šanci nevypracovali. Ve 38.min však Nové Dvory skórovali podruhé. Z pravé strany novodvorské obrany výborně prokličkoval Gygal až k vápnu hostí, našel Pospíšila a ten opět ukázkově zakončil samostatné sólo - 2:0. Na konci prvního poločasu se míč pohyboval převážně kolem půlící čáry.

Ve druhém poločase bylo znát, že domácí polevili a proto hrozili i hosté. Zatím však dobré šance nepřicházely. V 60.min utekl domácí obraně znovu Pospíšil. Gólman hostí vyběhl, jenže Pospíšil udělal gólmanovi kličku, ale ten chytl Pospíšila za dres a držel ho dokud rozhodčí Říha neodpískal a neukázal Radovnickému zaslouženou červenou kartu. Jako vždy se však ukázalo, že proti deseti se hraje hůře. Chotusice začali opět vystrkovat růžky. Tlačili se před domácí branku. Několik rohových kopů však nevyužili.

Mezitím střelecky aktivní Špírek vyzkoušel čtyřikrát branku hostí. První střela byla opravdu výstavní, orazítkovala horní tyčku hostující branky a byla tak tvrdá, že jsme rádi, že branka ještě stojí. Druhá střela směřovala jen těsně mimo branku. Třetí a čtvrtá směřovala mimo bránu.

Pak asi přišly největší šance hostí. Na konci utkání kopali tři přímé kopy z hranice velkého vápna. První přímý kop byl lehce zakroucen kolem domácí zdi a Černý si s ním poradil. Druhý přímý kop byl kopnut lépe. Černý se však nenechal zaskočit a pěkným zákrokem držel čisté konto. Třetí přímý kop asi v 87.min směřoval do domácí zdi, ve které byla nastřelena ruka domácího hráče, který si však bránil obličej. Hosté se dožadovali pokutového kopu, ale rozhodčí byl jiného názoru. Odražený míč od zdi chytil gólman Černý a mezitím co se hostující vrhli na rozhodčího, Černý poslal do brejku osamoceného Pavlíka, který by šel sám na gólmana, kdyby ho za půlící čárou nesmyslně nefauloval hostující obránce kopačkou do hrudi. Rozhodčí však situaci neviděl kvůli dotírajícím hostům a také i proto pískl do píšťalky a začal udělovat za zbytečné povídání žluté karty.

Hosté však dnes byli i přes bojovný výkon ve druhém poločase horším týmem a proto i tři body zůstávají domácím Novým Dvorům.

Branky: 15. a 38. Pospíšil

Rozhodčí: Luboš Říha

ŽK: Gygal, Rak Jak. - Urválek, Kroutil

ČK: 60. Radovnický (Ch)

Diváků: 80

Nové Dvory: Černý M. - Gygal T., Zelený L., Melša M., Pavlík D. - Kubín L. (55. Pátek J.), Radla J. (85. Mirovský M.), Rak Jak., Melezínek J., - Pospíšil L. (65. Růžička J.), Špírek M. Trenér Jaroslav Wohlgemuth

Chotusice: Radovnický, Vobořil, Seeman, Kroutil, Urválek, Žilka, Hubáček, Strnad, Jiroušek, Baranovič, Němčík   Střídali: Muller, Urábel, Roubíček