Paběnice se vrací do čela okresního přeboru

Vytvořeno 20.04.2008 19:53:13 | Poslední změna 20.04.2008 19:53:13
Nové Dvory - Dnes hostily Nové Dvory vedoucí Paběnice a kdo čekal, že to bude jasná záležitost, byl na omylu. Rozhodl jeden "ušmudlaný" gól.

Nové Dvory - Paběnice  0:1 (0:0)

Domácí nastoupili k zápasu bez několika hráčů základní sestavy. Chyběl nejlepší střelec domácích Pospíšil, dále zraněný Růžička, Procházka J., Rak. Čekalo se, že Paběnice domácí "přejedou". Utkání začalo očekávaným tlakem hostů. Míč měli více na kopačkách než domácí, nic však nebyli, na dobře hrající obranu domácích, schopni vymyslet. Všichni fanoušci spíše čekali, že budou padat branky, jenže to se nestalo. Výčet šancí byl hodně chudý. Střela Zikmundy směřovala jen do obránce Špírka. Dále měli hosté výhody několika rohových kopů. Jenže bez efektu. Výjimkou bylo jen snad Blahníkovo zakončení hlavou, míč však nedokázal usměrnit mezi tyče. Ani domácí nezůstali se střeleckým pokusem pozadu, bylo to zásluhou Kubína, branku však také netrefil. To bylo snad vše. Když si shrneme první poločas, tak Paběnice byly lepším týmem, fotbal, ale hráli mezi polovinou hřiště a velkým vápnem domácích. To na vstřelení gólu nestačí. Výsledek tedy odpovídal skutečnosti.

Druhý poločas začal opět podle předpokladu. Tlakem hostí, který však ustupoval. Když byla hra už skoro vyrovnaná, přišla pro domácí pohroma. Zikmunda se uvolnil kličkou na velkém vápně a na dlouhou nohu, bodlem, „ušmudlanou“ střelou, podél domácího gólmana Černého otevřel skóre – 0:1. Nové Dvory v tu chvíli zavelely k obratu. To, že se před gólem hrálo před domácí brankou, bylo již minulostí. Najednou se hra přesunula na polovinu hostí. Domácí otevřeli více obranu a tlačili se do útoku. Dobře hrající Mužátko D. sebral spoustu nakopnutých míčů. Bylo těžké se přes něho dostat. Hosté už jen hrozili z rychlých protiútoku. I přes otevření obrany se domácí hráči dobře vraceli a tak k šancím hostů nedocházelo. Hosté opět hrozili jen z rohových kopů. Dvakrát nikým neatakovaný Zikmunda však, stejně jako v prvním poločase Blahník, netrefil hlavou branku. Posledních dvacet minut domácí jasně dominovali na hřišti. Měli výhody přímých kopů, avšak ne ve výhodných pozicích. Největší příležitost přišla v 88.min. po závaru v hostujícím vápně. Vaněk trefil stojícího gólmana Říhu do obličeje, míč se odrazil k Melezínkovi, který střelou do prázdné branky mohl vyrovnat. Od vyrovnání, dělila domácí jen ruka Mužátka P., který střelu rukou odrazil od své branky. V ten moment rozhodčí Jansa přerušil hru, protože gólman Říha zůstal otřesen na zemi, po předchozí střele do obličeje. O penaltě rozhodčí nechtěl ani slyšet. Poté hostující hráči, a celý jejich realizační tým odpočítávali každou vteřinu zápasu. Chtěli to mít už za sebou. Rozhodčí Jansa něco málo nastavil a ze střídačky hostí se jen ozývalo „konec, konec,…….“ .  Zápasu by více slušela remíza. Za bojovný výkon by si domácí bod určitě zasloužili. Všichni novodvorští hráči dnes zaslouží poklonu za odevzdaný výkon na hřišti. Fotbal se však hraje na góly a ten Paběnice na rozdíl od Nových Dvorů vstřelili a tak si odvážejí další tři body. S předvedenou hrou však neoslnili.

Branky: 60. Zikmunda