Uhlířské Janovice B byly v Nových Dvorech šťastnějším týmem

Vytvořeno 18.05.2008 19:12:09 | Poslední změna 18.05.2008 19:12:09
Nové Dvory - Doplněno o ohlasy trenérů - Ve 21.kole zavítaly do Nových Dvorů Uhlířské Janovice B. Případný vítěz dnešního utkání se mohl posunout v tabulce na 8.místo.
Nové Dvory - Uhlířské Janovice B 1:2 (1:2)

Dnešní utkání začalo před méně fanoušky, než je v Nových Dvorech zvykem. Návštěva byla ovlivněna vydatnými víkendovými dešti. I tak, ti kteří přišli, viděli pěkný fotbal. Uhlířské Janovice si přijely pro body. Už jen při pohledu na sestavu bylo jasné, že to myslí vážně. V dnešním utkání si zahrálo devět hráčů (sedm v základní sestavě), kteří si v sobotním utkání zahráli za A-tým v Bakově nad Jizerou.

Utkání začali lépe domácí. Už ve 3.min stál tváří v tvář Hromádkovi Kubín, nastřelil však hostujícího gólmana. Na druhé straně měli hosté výhody několika rohových kopů. Míče byly centrované převážně na kapitána Förstera. V 11.min jeden z nich vedl ke vstřelení gólu. Míč se odrazil k volnému Velikému, který skóroval do prázdné branky – 0:1. Další šanci domácích nevyužil v polovině poločasu Pospíšil, když po uvolnění mezi obránci netrefil bránu. Ve 34. min udeřili znovu hosté. Od spoluhráče na hranici malého vápna, dostal přihrávku Jícha a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. Ihned z protiútoku domácí snížili. Centrovaný balón usměrnil Pospíšil hlavou na volného Raka, který se střelou k tyči nemýlil – 1:2. Tento gól domácí nastartoval k tlaku, z kterého však do konce poločasu vytěžili jen jednu šanci. Špírek hlavou protáhl Hromádku, který se vyznamenal. Před koncem poločasu měli gólovku ještě hosté. Jícha dostal pěknou přihrávku podél branky, jenže jako hostující gólman, tak i domácí Černý šanci zlikvidoval. Stačil se přemístit a střela Jíchy směřovala přesně do jeho náruče. Poločas tedy skončil 1:2.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná. Hosté na tom byli fyzicky lépe. Byli rychlejší a dobře kombinovali. Domácí se nenechali zatlačit a bojovali. Několikrát se Janovice dostali ke střele, ta ale neměla dostatečnou razanci. Dobré pozice měli Jícha, který hlavou netrefil novodvorskou branku. Dále Kulhánek, který netrefil míč po přihrávce, před prázdnou brankou. Několikrát zachraňoval před dobrou pozicí hostů, domácí obránce Pavlík. Nové Dvory měly ve druhém poločase také šance k vyrovnání. Střelami však obranu a gólmana neprostřelili. V 80.min byl nejblíže vyrovnání Pospíšil, míč po jeho ráně z dvaceti metrů orazítkoval jen horní tyčku. Balón se pro smůlu domácích neodrazil za brankovou čáru, ale několik centimetrů před ní. V 85.min hlavičkoval, po centrovaném přímém kopu, střídající Růžička. Míč prolétl kolem pravé tyče hostující brány. Rozhodčí ještě nastavil několik minut, kvůli střídání a zdržování hostujících hráčů. To už domácí nedokázali využít.

Hezký fotbal se hrál také díky rozhodčímu Průchovi, který odpískal utkání opravdu znamenitě. Vůbec se nenechal nikým ovlivnit a předvedl výkon hodný, minimálně okresnímu přeboru. V utkání byli hosté živější, rychlejší. Na druhé straně domácí zápas neodchodili a dali do zápasu maximum. Na počet vyložených šancí by utkání slušela i remíza.

"Očekávali jsme, že soupeř přijede posilněn klukama z áčka, což se potvrdilo, protože čtyři nebo pět hráčů tam bylo. Na jejich hře to bylo hodně znát. Kdybychom ale proměnili naše šance, které jsme do poločasu měli, tak to mohlo být úplně jiné a body by se třeba dělily,“ řekl posmutněle novodvorský trenér Jaroslav Wohlgemuth. „K výkonu našeho mužstva: Myslím si, že jsme zápas odehráli docela slušně. Chybělo nám tam trochu to štěstí. Z naší strany to bylo bojovné a po dlouhé době jsem mohl být spokojený,“ dodal trenér.

Spokojený jsem hlavně s předvedenou hrou našeho týmu, protože to, co jsme tady předvedli, byl docela dobrý fotbal. Měli jsme i nějaké šance, které jsme ale neproměnili,“ řekl spokojený trenér Janovic Miroslav Tvaroha. „Hodně mě překvapily Nové Dvory, protože jsem si myslel, že budou fotbalovější. Je vidět, že moc netrénují. My jsme na utkání kádr posílili o tři kluky, kteří hrají stabilně za áčko, ale nejsou na soupisce. Ti pak hrají, ostatní se jich chytnou a je to pak úplně jiná hra,“ zakončil trenér.

Branky: 36. Jak. Rak - 11. Veliký, 34. Jícha

ŽK: Jak. Rak - Čížek, Wolf, Veliký

Rozhodčí: Průcha

Diváků: 60

Nové Dvory: Černý - Gygal, Zelený, Melša, D. Pavlík - J. Procházka (70. Melezínek), Jak. Rak, Radla, Kubín (74. Růžička) - Špírek (60. J. Pátek), L. Pospíšil   Trenér: Jaroslav Wolgemuth

U.Janovice B: Hromádka - Hrbek, Čížek, Jícha, Wolf, Veliký, Förster, Uher (82. Šauer), Kulhánek, Bohatec (76. Kocourek), Svoboda