V posledním podzimním utkání jsme bodovali

Vytvořeno 18.11.2007 02:14:35 | Poslední změna 18.11.2007 02:14:35
Nové Dvory - Dohrávané utkání týmů Nové Dvory - Zbraslavice, skončilo remízou.

Nové Dvory - Zbraslavice 1:1 (0:1)

Když rozhodčí Karel Kafka zahajoval utkání, teploměr ukazoval jeden stupeň nad nulou. Byl tedy celkem mrazivý den. Projevilo se to i na počtu diváků, na které jsme v Nových Dvorech zvyklí. Hřiště bylo velmi dobře připraveno.

Domácí nastupovali k utkání velice oslabeni. Pro virózu chyběl nejlepší střelec Pospíšil. Špírek je v trestu. Dále chyběl Vaněk a ani jeden z bratrů Raků nebyl k dispozici. Na soupisce bylo dvanáct hráčů, z toho bylo několik hráčů z B-týmu, kteří za A-tým nastupují jen v takovýchto situacích.

Hosté vlétli do utkání, jako kdyby chtěli vstřelit tři branky hned na úvod a poté utkání dohrávat v poklidném tempu. Nasvědčovali tomu také šance. Po deseti minutách nakopli míč k vápnu domácích. Za míčem vystartoval gólman Černý. Po pěti metrech zjistil, že útočící Šindelář má k míči blíže. Černý se tedy rozhodl vrátit zpět do branky a udělal dobře. Šindelář zaregistroval gólmanovo vyběhnutí a pokusil se Černého přelobovat. Míč směřující do branky s problémy Černý vyrazil a Pavlík odehrál balón do bezpečí.

Zanedlouho Šindelář zakončoval podruhé. Po přihrávce střílel ze dvou metrů, ale jen do nohou gólmana.

Domácí se dostávali přes polovinu jen sporadicky. Ve dvacáté minutě však pět metrů za půlící čárou nevybíravě a zbytečně fauloval hostující Kruliš domácího hráče. Rozhodčí Kafka ukázal první žlutou kartu.

Ve 30.min se skóre utkání už měnilo. Po hrubce domácí obrany, kdy ve středu hřiště ve svém pokutovém území nepokryli hostující útočníky. Po sérii několika odkopů domácích se míč odrazil k hostujícímu Dubjákovi a ten míč uklidil k tyči (míč směřoval mimo branku, nešťastně míč do branky tečoval obránce Jeřábek – poz. nemohl za to, byl nastřelen) 0:1.

Dále hosté ostřelovali Černého branku. Střely převážně směřující do středu branky gólman kryl. Nejvydařenější byla asi střela Veselého, kdy se míč otřel o horní tyčku a skončil za brankou.

Poté se nadechovali k útoku opět domácí. Melezínek směřoval po levé straně k hostujícímu vápnu, kdy jej jako přes kopírák, opět zbytečně sestřelil Kruliš (roztrhl Meldovi kopačku). Rozhodčí neváhal. Ukázal po druhé žluté kartě, kartu červenou a poslal Kruliše oprávněně do sprchy.

To byl důležitý okamžik v utkání. Hosté polevili v útoku. Šindelář se stáhnul do zálohy. Hráli jen na jednoho útočníka a novodvoráci je začali přehrávat.

Ještě do konce poločasu měli domácí čtyři šance. Všechny si však hostující gólman Bednář pohlídal. Nejprve Maláček chtěl z přímého kopu ohrozil gólmana. Za nedlouho znovu Maláček neproměnil. Dále po rohovém kopu Gygal hlavičkoval z dobré pozice těsně vedle brány. Poslední šancí byla pěkná střela Zeleného, kterou gólman vyrážel konečky prstů mimo svou svatyni. To bylo z prvního poločasu vše.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem minimálně vyrovnat. Růžička s Maláčkem zkoušeli obcházet obranu, nejdříve se to nedařilo, ale poté přišla asi nejhezčí akce utkání. Maláček zatáhl balón středem z půlící čáry. Přihrál na pravé křídlo Mirovskému, který obešel jednoho hráče a opět vrátil Maláčkovi. Ten z první opět poslal míč na Mirovského, který nasměroval míč před branku hostí zase na Maláčka a ten se střelou k tyči nemýlil 1:1.

Po vstřelené brance domácí cítili, že by z dnešního utkání mohli vytěžit všechny tři body. Někdy i zbytečně otevírali obranu, z čehož těžili hosté svými rychlými protiútoky.

V polovině druhého poločasu přihrával před domácí branku Hlava a Semerád ze dvou metrů trestuhodně zahodil. Pomezní zvedl praporek, ale zda by rozhodčí odpískal postavení mimo hru, pokud by branka padla, to ví asi jen on sám.

Dvacet minut před koncem po přihrávce Růžičky střílel z dvaceti metrů Maláček. Po střele se hostující gólman Bednář je ohlédl. Střela však směřovala vedle branky.

Ke konci utkání měli ještě hosté výhodu dvou trestných kopů z osmnácti metrů. První byl jen centrovaný a nevyužitý. Druhý směřoval doprostřed branky Černého, s kterou si gólman poradil.

Ke konci se projevila nervozita u hostujícího Šindeláře, který napadal domácí hrubými fauly. Co k tomu říci !!!.  Měl by se nad sebou zamyslet on sám.

Utkání skončilo asi zaslouženou remízou. Hosté byli o malinko lepší a chtěli si z Nových Dvorů odvézt všechny tři body. Domácí si však bod zasloužili svou bojovností.

Rozhodčí Karel Kafka odpískal utkání slušně, s několika chybičkami na obou stranách, které však utkání neovlivnili a kdyby i ostatní rozhodčí pískali utkání takovýmto způsobem, myslím, že by nás ten fotbal bavil zase o trochu více.

Po ukončení zápasu ukázal trenér hostů pan Knap, jaký má vulgární slovník. Vynadal úplně všem. Rozhodčímu, domácímu realizačnímu týmu, dokonce i domácím hráčům.

Hrozně nás mrzí, že si odvážejí Zbraslavice "jen" jeden bod, ale podaný výkon nebyl na tři body. Takový je fotbal. To by si měl pan Knap ujasnit ve své hlavě.

Branky: 58. Maláček - 30. Dubják

Rozhodčí: Karel Kafka

ŽK: P. Jeřábek, Kubín - Kruliš, Hlava

ČK: 40. Kruliš (Z)

Diváků: 30

Nové Dvory: Černý - Gygal, Pavlík D., Zelený, Jeřábek P. - Mirovský, Kubín (46. Radla), Pátek J., Melezínek, - Maláček, Růžička. Trenér Jaroslav Wohlgemuth

Zbraslavice: Bednář - Volenec (80. Nulíček), Semerád, Kruliš, P. Joska - Hlava, M. Veselý, Dubják, J. Veselý - Šindelář, Jursík (90.+1 Moravec). Trenér Zdeněk Knap