Zruč nic nepředvedla, ale získala tři body

Vytvořeno 12.04.2008 20:16:07 | Poslední změna 12.04.2008 20:16:07

Zruč Dnes změřily síly týmy, které získaly na jaře stejný počet bodů, shodou okolností i se stejným soupeřem. Týmem Chotusic. Nové Dvory se mohly více přiblížit horní polovině tabulky, naopak Zruč se mohla od dolní poloviny odlepit.

Zruč – Nové Dvory  2:1 (2:1)

Dnešní zápas byl takový trochu vlažný. Oba týmy začaly hrát zaskočeně. Nikdo nechtěl otevírat své obrané řady. Od začátku, ale převzali otěže domácí. Dobře kombinovali, ale jen na vlastní polovině. Až v 18.min byla první šance a hned padla branka. Domácí hráč prošel středem hřiště a na velkém vápně hostujícího týmu přihrál o dva metry vedle stojícímu Brožovi, který ne příliš prudkou, ale umístěnou střelou otevřel skóre – 1:0. Poté, jako by byli domácí spokojeni s výsledkem, přestali hrát. Nové Dvory okupovaly domácí vápno, ale do vyložené šance se nedostaly. Až ve 35.min prokličkoval Pospíšil mezi třemi domácími obránci a ten poslední Pospíšila lehce postrčil. Rozhodčí Rynda nařídil sporný pokutový kop. Sám faulovaný Pospíšil proměnil – 1:1. Nové Dvory v této chvíli jasně domácí přehrávaly. Ovšem však nikdo z hráčů nevystřelil na branku. Ve 40.min se dostal do hostujícího vápna Koudela, který běžící mimo bránu, nikým neatakován, se skácel k zemi. Rozhodčí Rynda tak vrátil spornou penaltu na druhé straně. K penaltě však nemuselo dojít, kdyby rozhodčí odpískal na půlící čáře jasný skluz na hostujícího Pavlíka. Míč si postavil jako na druhé straně sám faulovaný. Hostující gólman Černý však vystihl směr a Koudelovu penaltu vyrazil do tyče. Ovšem stejně jako minulý týden při dorážce suchdolského Bureše, i tentokrát novodvorská obrana zaspala (jako by svému gólmanovi hráči nevěřili, že by mohl penaltu chytit) a Koudela odražený balón, opět s tečí gólmana dopravil do sítě – 2:1. Až na dvě penalty celkem nezáživná půlka tedy skončila.

Ve druhém poločase už byla jasná převaha na hostujících kopačkách. Domácí polehávali na zemi. Hodně se blížili „skoro sousedům“ z Rataj. Z jejich výrazu bylo znát, že toho mají plné zuby. Několik hráčů si stěžovalo na křeče. A tak se zdálo, že jediným světlým okamžikem druhého poločasu byla pěkná střela hostujícího Pátka, která orazítkovala horní tyčku Jírovi branky. Jenže Nové Dvory měli v poslední minutě ještě jednu gólovou šanci. Pospíšil však z malého vápna přestřelil. Po třetím jarním utkání, tak zůstává jediným novodvorským střelcem. Nové Dvory mohly ve Zruči klidně bodovat, ale jak už je tomu poslední dobou zvykem, hráči šanci neuchopili za správný konec a odjeli ze Zruče bez bodů.

Na konci zápasu byli spokojeni tedy domácí fotbalisté a také několik „hlavně podnapilých“ zručských fanoušků.

Branky: 18. Brož, 41. Koudela – 35. Pospíšil

ŽK: Brož, Havel, Koudela (všichni Zruč)

Rozhodčí: Rynda

Diváků: 100

Zruč: Jíra – Váňa, Jelínek, Janata, Havránek J., Brož, Havránek M., Louda, Havel, Koudela, Matouš   Střídali: Keltner, Svatoš

Nové Dvory: Černý – Gygal, Zelený, Špírek, Vaněk – Pátek (Trpišovský), Radla, Pavlík, Kubín – Pospíšil, Melezínek (Mirovský)    Trenér: Wohlgemuth Jaroslav