B-tým rozhodl o výhře na konci zápasu

Vytvořeno 09.06.2008 00:52:54 | Poslední změna 09.06.2008 00:52:54
Kaňk - Po sobotním derby A-týmu Nových Dvorů v Sedleci, zajížděl v neděli také B-tým k sousednímu derby, ne však do Sedlece, ale na Kaňk.
Kaňk B - Nové Dvory B 2:3 (1:1)

Od úvodního hvizdu rozhodčího Vintišky se o hru starali především domácí, kteří využívali ospalého začátku hostujícího celku. Odměnou jim byla hodně přísná penalta, kterou rozhodčí neviděl, ale odpískal jí až po upozornění domácích hráčů. K zahrávání se postavil domácí kapitán Matz a bezpečně proměnil - 1:0 . Novodvorští hráči se začali pomalu dostávat do tempa, ale přímo branku nedokázali ohrozit. V polovině poločasu se jim soupeřovu branku povedlo trefit a hned z toho byl gól. Melezínek hlavou srovnal - 1:1. Po zbytek poločasu byli domácí mírně lepším celkem, ale do gólové šance se už dostat nedokázali.

Do druhého poločasu domácí vystřídali, na hřiště přišel Ďoubal a byl to právě on, který vrátil domácím jednogólové vedení. S přihrávkou do vápna si poradil bravurně a prostřelil gólmana Choura - 2:1 . Hostující hráči poté otevřeli hru a domácí hrozili rychlými brejky do otevřené obrany. Zápas se blížil ke svému konci a nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí měli o své vedení přijít. Jenomže v poslední desetiminutovce dal o sobě vědět hostující kapitán David Pavlík. Nejprve pěknou přihrávkou poslal Špírka do šance, ten místo zakončení zvolil přistrčení lépe postavenému Vaňkovi, který "staročechem" prostřeli domácího brankáře - 2:2. Domácí se ještě ani nevzpamatovali a dostali rozhodující úder. Domácí zahrávali rohový kop, ve vlastním vápně se zmocnil balónu opět David Pavlík, který nechal většinu soupeřových hráčů prohlédnout si jen číslo svého dresu. Akci zakončil povedeným prohozením domácího stopera a nadýchaným centrem před prázdnou branku na nabíhajícího Melezínka, který se svou druhou brankou utkání nemýlil - 2:3. Domácím v tu chvíli na vyrovnání zbývaly pouhé dvě minuty a několik vteřin nastavení. Za tuto dobu však hostující branku nedokázali ohrozit a tak si hosté odvezli z Kaňku všechny tři body.

Branky: Matz, Ďoubal - Melezínek 2, Vaněk

Nové Dvory B: Chour - Jeřábek, J. Pavlík, Zelený, M. Procházka - Kubín, D. Pavlík, Špírek, Melezínek - Tlustý, Vaněk

Na střídání byl připravený pro případ nouze M. Pátek, kterého do zápasu nepustili naražená žebra.