Nové Dvory mají za sebou první jarní šestibodový víkend

Vytvořeno 11.05.2008 21:53:33 | Poslední změna 11.05.2008 21:53:33
Zruč n.S. - B-tým Nových Dvorů zavítal v 16.kole IV.třídy do Zruče n.S, aby se střetl s jejich B-týmem. Kdo na utkání zavítal, viděl pěknou gólovou přestřelku, v podobě devíti vstřelených gólů. Nové Dvory si ale odvezly ze Zruče 3 body.
Zruč nad Sázavou B - Nové Dvory B 3:6 (1:1)

Utkání začalo šokem pro domácí hráče. Ti se ještě nejspíš nacházeli v kabinách, když ve 2. minutě přistrčil Martin Špírek rozeběhnutému Davidu Pavlíkovi balón do lajny a ten svůj průnik, nadvakrát proměnil ve vedoucí gól hostů - 0:1. Domácí byli rychle inkasovanou brankou zjevně otřeseni a do konce poločasu byli pod velikým tlakem novodvorských hráčů. Ti se ovšem předháněli v zahazování, více jak stoprocentních šancí. Domácí tým držela nad vodou pouze ležérnost zakončování hostujících hráčů a skvělý výkon gólmana. A jak to tak bývá, opět platilo pravidlo nedáš dostaneš. Hosté místo zakončení, hledali ještě lépe postavené spoluhráče. Nahrávali si, ale přišla ztráta balónu a rychlý přechod do útoku. Domácí Kozel po nepříliš jistém zákroku Zdeňka Choura proměnil střelou do prázdné brány, ve vyrovnávající gól - 1:1. Chvíli to vypadalo že se domácí dostanou na koně, ale poločas se dohrál před jejich brankou. Kdyby poločas skončil 1:5 , tak se tomu nemohl nikdo divit.

Druhý poločas začal stejně, jako skončil první. Aktivita i uzemní převaha na straně hostů. Poté přišlo ale na řadu i proměňování šancí. Láďa Pospíšil se v 57.min a 68.min řítil sám na brankáře a oba průniky zakončil chladnokrevně - 1:2 resp. - 1:3. V druhém poločase se hrál krásný fotbal nahoru dolu, hosté tlačili, domácí vyráželi do rychlík brejků. V 78.min se prosadil po uniku Špírek - 1:4. Za čtyři minuty to bylo už zase jenom o dvě branky. Cudlín dostal ve vápně balón proti noze a propálil vše co mu stálo v cestě - 2:4. Myšlenky na bod ovšem sebral domácím v 86.min Zelený, který zakončil další samostatný průnik - 2:5. Neuběhly ani dvě minuty a domácí faulovali na hranici vápna Davida Pavlíka. K rozehrání kopu se stavil faulovaný Pavlík a Špírek, ovšem přednost dostal Tripišovský. Ten si v poklidném tempu došel k balónu a jako by bez zájmu kopl do balónu. Míč letěl přes zeď přímo pod "klacek" - 2:6. V 90.min ještě domácí Kolář, po rohu, upravil na konečných - 3:6.

Ač to tak podle výsledku druhého poločasu nevypadá, hosté dokázali spálit dalších osm tisíciprocentních šancí.

V pohledném utkání bohatém na branky novodvorský tým zvítězil zcela zaslouženě. Jak už to tak bývá, utkání s rezervou jiskry, bylo hrané bez žádných větších faulů.

Branky: Kozel, Cudlín, Kolář - L. Pospíšil 2, D.Pavlík, Špírek, Zelený, Trpišovský

Rozhodčí: Jonáš (přispěl k dobře hranému utkání, dobrým výkonem)

Zruč n. S. B: Svoboda - Keltner, Jelínek, Hájek, Kolář- Kozel, Beneš,  Žák, J. Váňa (45.Z. Louda) - Cudlín,  Menšík (65. L. Zachariáš)

Nové Dvory B: Chour - M. Procházka, J. Pavlík, Tvrdík, Jeřábek - Zelený, D. Pavlík, Špírek, J. Pátek - L. Pospíšil, Tripišovský