Byl to zápas Jakuba Koudely

Vytvořeno 19.05.2008 16:18:01 | Poslední změna 19.05.2008 16:18:01
Zruč nad Sázavou - Fotbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou ve 21. kole porazili po bezbrankovém poločase Spartu ČKD Kutná Hora B.
Zruč n. S. - Kutná Hora B 3:1 (0:0)

V deštivém odpoledni, kdy se mraky nad zručským hřištěm hnaly jako o závod, se čekalo, že na úvod utkání příjde řádná dešťová smršť. Naštěstí smršť nepřišla z mraků, ale přišla od hráčů v podobě zajímavého utkání. Technické týmy, které se setkaly na dobře připraveném hřišti, předvedly zajímavou podívanou se spousty šancemi a mnoha souboji.

První poločas se odehrával hlavně ve středu hřiště, rychlé protiútoky, které produkovaly oba týmy byly největším ohrožením obou brankářů v prvním poločase. Využívalo se hlavně mokrého terénu a rychlých balónů po zemi bylo nespočet, což hlavně vyhovovalo domácí Jiskře! V první šancích prvního poločasu se ocitli domácí. Honza Matouš střílel vedle, Jakub Koudela trefil z trestného kopu spojnici. V další šanci Koudela střílel křížem, těsně vedle. Ale i Kutná Hora nebyla pozadu, hlavně hrozila ze standardních situacích, vysocí hráči Kutné Hory vyhrávali skoro každý útočný souboj, ale k úplně vyložené šanci to nevedlo. První poločas tedy skončil smírně 0:0.

Druhý poločas začal opět opatrně, ani jeden tým nechtěl na mokrém terénu udělat chybu. Mírnou převahu na začátku druhé půle si drželi hostující hráči, ale Jíra ve zručské brance nemusel zasahovat. Zručská obrana vedená kapitánem Janatou, zastavovala kutnohorské hráče před pokutovém území. Až přišla v 60. min standardní situace Kutné Hory. Čechraný balón proletěl až k Jírovi, který jej místo lehkého stažení do rukavic vyrazil přímo na hostujícího Hulmana, který se ani snažit moc nemusel a míč skončil v síti - 0:1. Zaskočená Jiskra, která si opět dala polovlastní branku se naštěstí vzpamatovala brzy a v 68. minutě vyrovnal Koudela, který si z brejku poradil s obránci a brankářem a do prázdné branky zakončil - 1:1. Jiskra povzbuzená vyrovnávací brankou převzala otěže utkání a Kutnou Horu už k ničemu nepustila. O vedoucí branku se postarala dvojce "K+K": Honza Kohout, který u lajny obešel kutnohorského obránce a předložil do vápna prudkou přihrávku, kterou ve skluzu zakončil důrazný Jakub Koudela - 2:1, to běžela 78. min. Po vedoucí brance se snažili hosté přitlačit na pilu, ale ani střídáním Jiskru nepřibrzdili a Jiskra zvýšila svůj náskok v 85. min, kdy rozehrávku hostujícím hráčům ve středu hřiště vystihl Michal Havránek a předložil míč střelci Koudelovi, který obešel obránce a podél brankáře zakončil na konečných - 3:1. Z tribun se ozývalo, že právě před tímto zápasem zraněný Michal Váňa, který drží kasu ve zručské šatně, zrušil částku za střelený hattrick a tak byl právě Jakub Koudela ušetřen od povinného přispění do společné kasy. Do konce utkání se už nic nestalo, rozhodčí Procházka, který pískal Jiskru podruhé za sebou a opět vítězně, zápas odřídil celkem s přehledem. Spíše mu ani jedno mužstvo nedalo šanci ke kiksům, které se v okresním přeboru často stávají. Poděkování patří všem fanouškům, kteří se přišli podívat na toto utkání.

Branky: 68., 78., 85. Koudela - 60. Hulman

Zruč n. S.: Jíra - J. Váňa, F. Janata, J. Havránek, M. Havránek - Svatoš, J. Matouš, M. Brož, Z. Louda (70. Kozel) - J. Kohout (86. Keltner), J. Koudela