Jiskra rozhodla prakticky už v prvním poločase

Vytvořeno 07.04.2008 21:07:49 | Poslední změna 07.04.2008 21:07:49
Chotusice - Ve druhém jarním kole okresního přeboru fotbalisté Jiskry Zruč n. S. zavítali na hřiště posledního Sokola Chotusice. Oba celky v jarní premiéře prohrály - Zruč n. S. doma se Zbraslavicemi a Chotusice v Nových Dvorech.
Chotusice - Zruč n. S. 1:7 (0:4)

Od úvodní minuty byla Jiskra aktivnější a lepší, ale do vyloženějších šancí se nedostávala. Od 15. minuty se hra začala vyrovnávat. První velkou šanci měla Jiskra ve 20. minutě kdy pálil těsně vedle z úhlu Marek Brož. Škoda jen, že nenahrál lépe postavenému Havlovi. Poté měli pár náznaků šancí i domácí, ale obrana Jiskry v čele s nejlepším hráčem utkání, Petrem Jelínkem v pohodě odvracela.

Ve 25. minutě našel osamoceného Havla Matouš a bylo to 0:1. Ve 30. minutě Matouš nahrál s chutí hrajícímu Koudelovi, který udělal kličku domácímu gólmanovi a do prázdné brány skóroval 0:2. V 35. minutě poslal Koudela do stoprocentní šance Havla,ten se snažil přehodit domácího gólmana, ale ten jeho úmysl vystihl.Od hrajícího trenéra si vzápětí Havel vyslechl zdrcující kritiku.

Ve 40. minutě našel Koudela Brože, který také udělal gólmanovi kličku a do prázdné branky upravil na 0:3. Těsně před přestávkou vysunul Koudela Marka Brože a jeho centr na zadní tyč dopravil do prázdné brány M. Havránek 0:4.

Hned po začátku druhého poločasu nahrál Brož ideálně Havlovi, který se tentokrát nemýlil a zvýšil na 0:5. Za pár minut se ke slovu dostali i domácí. Po centru snížil úplně volný Martin Hubáček na 1:5. V 70. minutě Jiskra poprvé střídala. Zraněného Loudu (kotník) vystřídal Svatoš. Poté zvýšil z přísně nařízené penalty sám postižený Koudela 1:6. Jiskra vystřídala podruhé i potřetí, odstoupili Havel a Brož. Nahradili je Frajt a Kozel, který byl tak dezorientován, že ani nevěděl na kterou stranu hrajeme.

Pět minut před koncem se dočkal i velice dobře hrající Vlasta Tvrdík gólu. Perfektně mu nahrál Honza Matouš. Stav 1:7 vydržel až do závěru a pro domácí to byla dost krutá prohra vzhledem k vývoji utkání.

Jiskra měla svůj den a na co sáhla to jí tam padlo. Asi jako Zbraslavicím v prvním jarním kole.

Těšme se tedy na další zajímavé utání s Novými Dvory!!! Přijdte tedy podpořit Jiskru na domácí zápas (sobota od 16:30 hodin) a získat za vstupné zpravodaj, který bude opět slosován a výherci se mohou těšit na zajímavé ceny!

Branky: Mar. Hubáček - Koudela 2, Havel 2, Brož, Tvrdík, M. Havránek

Chotusice: Radovnický - Němčik, Kroutil, Urválek, Roubíček, Žilka, R. Jiroušek, Spěvák, Mar. Hubáček, Müller, Valuch   Střídali Strnad, L. Jiroušek

Zruč n. S.: Jíra - J. Váňa, Jelínek, Janata, M. Havránek - Brož, Tvrdík, Louda, Havel - Koudela, Matouš   Střídali Frajt, Kozel