Kaňk v Janovicích neuspěl

Vytvořeno 27.04.2008 22:22:54 | Poslední změna 27.04.2008 22:22:54
Uhlířské Janovice - Domácí potřebovali body jako sůl a tak zápas s Kaňkem neponechali náhodě a posílili mužstvo hned šesti hráči áčka. Kdyby ale Kaňk proměňoval vyložené gólové příležitosti, mohl výsledek vypadat jinak.
U.Janovice B- Kaňk 4:2 (2:1)

Hosté od začátku nebojácně pronikali do nebezpečné vzdálenosti pro domácí obranu i brankáře. Mandíkovy trestné kopy v páté a jedenácté minutě ale Hromádka zlikvidoval. V 19.min se ale prosadil v pokutovém území Kaňku důsledný Jícha, když zužitkoval jednu z přihrávek od rohového praporku na vedoucí gól domácích - 1:0. Kaňkovští se však nevzdávali a pořádali dál nebezpečné protiútoky. Po půlhodině hry kopal za polovinou hřiště Vlach trestný kop. Ďoubal ideálně hlavou prodloužil na volného Reise a ten pod padajícím gólmanem srovnal na - 1:1. Do šaten však v poločase odcházeli šťastnější domácí. To když Vedral dostal zpětnou přihrávku na velké vápno, krásnou střelou propálil Vokouna a získal tak poločasové vedení - 2:1.

Druhý poločas začal Kaňk opět aktivněji. Nikdo z útočníků však nedokázal dopravit míč za Hromádkova záda. A tak zákonitě přišel trest v podobě třetího gólu. Ten zaznamenal janovický Vl. Svoboda po rychlém brejku, kdy nedal Vokounovi v bráně nejmenší šanci - 3:1. To donutilo asistenta kaňkovského trenéra ke střídání. Stáhl Ďoubala a místo něj nastoupil dorostenec Čížek, který začal zaměstnávat domácí obránce. Hosté si dokázali vytvořit desetiminutový tlak, který v 88.minutě vyústil v branku, kterou zaznamenal Martin Klatka - 3:2. Té ale předcházely minimálně dvě vyložené gólovky Zahajského a Novotného. Potom se všichni kaňkovští vrhli do útoku s cílem urvat alespoň bod. Jak už to bývá, v takových situacích skoro nikdo nebrání, čehž domácí dokázali využít a z rychlého protiútoku pojistili výsledek Jíchovou brankou - 4:2. Tím získali i potřebné body do tabulky OP.

Trenér Miroslav Tvaroha: „Myslím, že po dlouhé době byl k vidění pěkný, rychlý a líbivý fotbal. Obě mužstva bojovala. Kaňk měl smůlu, že neproměňoval příležitosti, my jsme dali tři pěkné góly ze hry a to rozhodlo.“

Asistent Kaňku Josef Pavlík: „Celé mužstvo bych pochválil za bojovnost a nasazení. Bohužel jsme neproměnili šance a proto prohráli

Branky: Jícha 2, Vedral, Svoboda Vl. - Reis, Klatka

Rozhodčí: Rynda (Čihák, Severa)

Diváků: 60

Uhl.Jan. B: Hromádka - Čížek, Kulhánek T., Kalous, Šauer, Veliký M., Förster, Jícha, Kulhánek P.,Vedral, Svoboda Vl.   Střídal: Kocourek

Kaňk: Vokoun - Klatka, Vlach, Růžička, Mucha, Horký Martin a Jaromír, Novotný, Ďoubal, Mandík, Reis     Střídali: Čížek, Zahajský, Matz