Kaňk zvládl duel v Ratajích

Vytvořeno 13.04.2008 16:31:25 | Poslední změna 13.04.2008 16:31:25
Rataje n. Sázavou - Veledůležité body vybojoval Kaňk na hřišti v Ratajích. I když většina zúčastněných v tipovací soutěži na stránkách kankfotbal.com jiný výsledek nepředpokládala, nebylo to zase tak jednoduché. Lví podíl na tom má trenér Velebný, jeho taktika a střelec zápasu Honza Ďoubal.
Rataje – Kaňk 2:4 (1:3)

Hned od úvodního hvizdu rozhodčího Dolejše se hosté usadili na polovině domácích hráčů a byla vidět snaha o rychlý gól. Ten na sebe nenechal dlouho čekat. V sedmé minutě Reis utekl po křídle, ideálním centrem našel před bránou volného Ďoubala a ten se hlavou nemýlil - 0:1. Uteklo dalších sedm minut a Rataje kopaly rohový kop. Vokoun si srazil míč na břevno, od něho se dostal na malé vápno, kde stál úplně volný Brabec. Pro něho nebyl problém poslat míč do brány a vyrovnat na - 1:1. Ale po třech minutách bylo už zase veseleji. Mandíkovi se povedl parádně trestný kop z 25.metrů, který se zatočil do ratajské brány a Kaňk opět vedl - 1:2. Za pět minut si Mandík opět postavil míč k trestňáku. Jeho střelu šikovně tečoval Ďoubal (nebo se od něho odrazila?) a náskok hostů byl dvougólový - 1:3. Trenér Velebný si mnul ruce, jaký že to měl dobrý nápad, dát záložníka Ďoubala do útoku. Šanci na skórování měl i Míra Horký, když ve 33. minutě trefil břevno. Těsně před poločasem zachránil jistý gól Pavlík. Míč směřující do sítě po střele J.Novotného vykopával na poslední chvíli z brankové čáry.

Druhá půle ale byla úplně jiná. Kaňkovské jakoby uspokojilo dvoubrankové vedení a přestali se snažit. Domácí kopali sérii rohových kopů, z nichž ten v 58. minutě byl pro ně úspěšný. Míč se dostal k Hoškovi, který v pádu stihl zavěsit a zdramatizovat tak utkání - 2:3. Teprve po půlhodině se Kaňk vymanil z tlaku. Šance Míry Horkého i Pavlíkova střela však zůstaly neproměněny. Až deset minut před koncem přišlo uklidnění. Pavlík přihrál před bránu na Reise, který z malého vápna všechny uklidnil gólem - 2:4. Závěr utkání už byl v klidu pro kaňkovské fotbalisty, Mandíkův pokus chvíli před koncem zlikvidoval gólman Tvaroha.

Michal Velebný: „Důležité utkání kluci zvládli. Ve druhé půli na těžkém terénu jsme se přizpůsobili hře domácích a kontaktním gólem je dostali do hry. Závěr zápasu opět patřil nám. Mužstvo už potřebovalo výhru.“

Branky: Brabec, Hošek- Ďoubal 2×, Mandík, Reis

ŽK: 4/1 (Novotný Zd., Fencl, Novotný J., Hejný - Horký Jaromír)

Rozhodčí: Dolejš

Rataje: Tvaroha, Novotný Zd., Novotný Zd., Novotný M., Fencl, Soucha, Kulhánek, Brabec, Novotný J., Hošek, Hejný.

Kaňk: Vokoun, Horký Jaromír, Vlach, Novotný, Horký Martin, Mandík, Ďoubal, Růžička, Klatka, Pavlík, Reis.