Malín opět vyhrál, nyní na Kaňku

Vytvořeno 06.04.2008 00:05:47 | Poslední změna 06.04.2008 00:05:47
Kaňk - Jarní premiéra před domácím publikem kaňkovským fotbalistům nevyšla podle představ. Po nešťastném gólu do Malinovy branky se vidina třech bodů začala rozplývat a obecenstvo začalo opouštět tribuny. Situaci umocnila ještě zavřená hospoda, což diváci, potažmo i hráči nesli těžce.

Kaňk- Malín 1:2 (1:0)

Patnáct minut prvního poločasu bylo ve svižném tempu, u míče byli většinou domácí a dostávali se do šancí. Potom se Malín začal osmělovat. Ve 23.minutě Štoček poslal trestný kop na hlavu nejlepšího hlavičkáře Malína, Novotný však minul. Po půlhodině ještě Štoček vyzkoušel domácího gólmana, jestli nespí, ten však byl připraven. Ve 39. minutě hosté přestali hrát a reklamovali postavení mimo hru. Hlavní ani malínský pomezní však nesignalizovali, tak se míče zmocnil Pavlík a s klidem přehodil Lhotáka 1:0. Pro první půlku byl prach vystřílen.

Druhá polovina zápasu začala opět pro Kaňk lépe, ale bez gólového efektu. Mandík z křídla přihrál před bránu, Reis pálil do Lhotáka. Vyražený míč se dostal k Pavlíkovi, ten z voleje trefil tyč malínské brány. To byla asi největší šance domácích na zvýšení náskoku. V šedesáté minutě měli hosté příležitost, když Malina neudržel Melšovu střelu, zachraňoval pravděpodobně Klatka. Další gól měl padnout do malínské sítě v minutě 66. Pavlík našel před bránou Reise, ten ale vyloženou příležitost zahodil. A jak praví pořekadlo: nedáš- dostaneš, tak se stalo. Trestný kop Štočka Malina vyrazil na roh. Ten se nádherně povedl V.Melšovi, kaňkovská obrana nechala trestuhodně hlavičkovat Novotného a ten se nemýlil 1:1. Potom přišla 81. minuta a v ní pohroma pro Kaňk. Vala se probojoval až do vápna a vystřelil. Malina si na míč sice sáhl, ale proklouzl mu mezi nohami a důsledný Vala nezaváhal 1:2. Závěrečný nápor domácích fotbalistů už hosté přečkali bez pohromy a proto si z Kaňku odvážejí všechny body.

Trenér Tomáš Vojtíšek:První půlka nebyla podle mých představ, domácí nás přehrávali. V kabině jsem musel dost domlouvat, ale ani to nepomohlo. Sáhl jsem ke střídání, což se ukázalo jako dobré. Nakonec si šťastným gólem odvážíme vítězství.“

Trenér Michal Velebný: „Opět jsme si zápas prohráli svou nekázní a individuálními chybami. Kdyby se proměnily dvě vyložené šance, mohl být klid.“

Branky: Pavlík - Novotný, Vala

Rozhodčí: Procházka (Severa, Zvolánek)