Malín pokračuje ve spanilé jízdě

Vytvořeno 05.05.2008 14:22:41 | Poslední změna 05.05.2008 14:22:41
Zruč nad Sázavou - V 19. kole okresního přeboru na zručské hřiště zavítali fotbalisté Malína, kteří spolu s Paběnicemi zatím získali všechny možné jarní body.
Zruč n. S. - Malín 2:3 (1:3)

V zápase, o kterém by se dalo říci, že v něm už o nic nejde, přivítala domácí Jiskra soupeře z Malína. Rozhodčí Kučera asi někam spěchal a zahájil utkání o tři minuty dříve.

Hned od počátečního hvizdu se hosté nastěhovali na soupeřovu polovinu a už ve 2. minutě prověřil naší gólmanskou dvojku, Standu Svobodu, hostující Štoček. Minutu na to pálil z nebezpečné vzdálenosti těsně vedle Michal Šťastný. Přísloví nedáš - dostaneš se do puntíku potvrdilo o minutu později. S chutí hrající Marek Brož vybojoval ztracený míč, posadil na zadek hostujícího obránce a jeho centr se na kluzkém trávníku odrazil do ruky hostujícího obránce a rozhodčí pískl penaltu. Pro míč si až za garáž doběhl Honza Matouš a ačkoliv nebyl určený jako exekutor penalty, asi pod vidinou sázky, nikoho k míči nepustil a chladnokrevně k tyči proměnil - 1:0.

Hosty gól nijak nezaskočil a nadále aktivní hrou přehrávali domácí hráče, kteří často museli zastavovat hostující hráče jen za cenu faulů a zaslouženě se po krátké době dočkali vyrovnání. Po rohovém kopu skóroval v 11. minutě M. Šťastný - 1:1! V 18. minutě po chybě domácího gólmana asi M. Havránek fauloval hostujícího hráče, ale rozhodčí Kučera naštěstí pro Jiskru penaltu nepískl. Ve 21. minutě se po chybě hostující obrany dostal do velké šance náš dlouhodobě nejlepší kanonýr Koudela, ale z patnácti metrů netrefil prázdnou branku. Ve 28. minutě hosté nastřelili tyč, ale za minutu na to se už hráči Malína dočkali, Lukáš Kraus zvýšil z pohledu Jiskry na - 1:2. Hráči Malína nepolevovali v aktivitě a ve 35. minutě se znovu dočkali. Velice slabému J. Váňovi se po vhazování hostů odrazil míč od stehna do ruky a rozhodčí správně ukázal na značku pokutového kopu, ze kterého se nemýlil Michal Šťastný - 1:3. Do konce poločasu si už žádný tým nevytvořil tutovou šanci a do kabin odcházeli hosté se zaslouženým dvoubrankovým vedením.

Do druhého poločasu nastoupil do obrany místo J. Váni ing. Svatoš a hned to bylo na hře Jiskry znát. V 50. minutě našel ideálně Matouše Koudelu, který se tentokrát nemýlil a snížil na - 2:3. I nadále se hrál poměrně kvalitní zápas, Jiskra byla ve druhém poločase o trošičku lepší, ale na vyrovnání to nestačilo a hosté asi zaslouženě vyhráli. Za zmínku stojí ještě nastřelená tyč hostujícím hráčem v 73. minutě a v 78. minutě neodmávaný aut hostujícím pomezním, který si od svých spoluhráčů vyslechl velmi nelichotivé slova, které rozhodčí odměnil žlutou kartou.

Zápas velice kvalitně odřídil rozhodčí Kučera.

Hodnocení trenéra Jiskry P. Jelínka: "Malín vyhrál zaslouženě,v prvním poločase byl výrazně lepší, myslím si, že v současné době hraje v OP nejlépe. Naši hráči hráli v prvním poločase ustrašeně, musel jsem vystřídat slabého J. Váňu, kterému se nedařilo. Ve druhém poločase už to bylo z naší strany lepší, hráli jsme to, na co v této době máme a soupeř vyhrál zaslouženě. Rozhodčí pískal velmi dobře a byl k našemu mužstvu tolerantní. Jinak byl k vidění kvalitní zápas plný nasazení, i když v něm už asi o moc nešlo a hráči z obou týmů si ho hezky užili. Díky všem."

Branky: 8. pok. kop Matouš, 50. Koudela - 11., 35. (pok.kop) M. Šťastný, 29. L. Kraus

Rozhodčí: Kučera

Zruč n. S.: Svoboda - J. Váňa (45. Svatoš), F. Janata, J. Havránek, M. havránek - V. Tvrdík, J. Matouš, M. Brož, Z. Louda - J. Kohout, J. Koudela