Malín stále bez ztráty bodu

Vytvořeno 19.04.2008 22:03:00 | Poslední změna 19.04.2008 22:03:00
Chotusice – V hezkém prostředí fotbalového areálu se za deštivého počasí utkala mužstva domácích a Malína. Domácí jsou v tabulce okresního přeboru poslední s jasně nejhorší obranou a třetím nejhorším útokem, Malínským to jde dobře hlavně doma, z venkovních hřišť si podle tabulky pravdy přivezli jen bod. Na jaře však neztratili ještě body.

Chotusice – Malín 0:1 (0:0)

Prvních dvacet minut patřilo hostům, neustále drželi domácí pod tlakem, dobře se pohybovali a přesně si přihrávali. Přihrávka a rozehra byla naopak největším nedostatkem domácích, hned potom je zrazovala od úspěšného zakončování svých akcí, špatná technika zpracování míče. Již v šesté minutě se pokusil o změnu stavu Vala, střílející po průniku z levé strany, Radovnický míč neudržel, ale před dorážkou dalšího hostujícího hráče stihnul míč odrazit dále od branky. Štoček se potom pokoušel gólmana domácích, postaveného na hranici penaltové značky, přehodit lobem z kruhu, těsně však přestřelil. Ve 12. minutě to byl opět on, kdo se po nevynucené chybě v rozehrávce domácích obránců dostal ke střele, která však zblokovaná od jednoho z beků, skončila v brankářově náručí. Potom se poprvé dostali ke slovu domácí, po centru Šolty však Jiroušek hlavou netrefil. „Veterán“ Šolta byl ve velké šanci v 19.minutě, když se po rohovém kopu dostal k hlavičce, kterou však Lhoták dostal na břevno a v následném závaru dokázali hosté odkopnout. Po půlhodině hry pronikal neúnavný Hubáček, na hranici pokutového území byl faulován Novotným, z trestného kopu střílel Vobořil, leč Lhoták byl na místě. V sedmatřicáté minutě Štoček v házenkářském slangu shodil míč mezi obránci do šestnáctky na Krause, ten však sám a nikým neobtěžován zkoušel technicky obstřelit brankáře, ale branka mu byla malá. Za pár okamžiků centr zprava prodlužoval Melša za sebe na Krause, ten se tentokrát trefil do branky, ale gól nedal.

Do druhého poločasu hosté vystřídali a nutno podotknout, že oba noví hráči určitě oživili hru a přidělali domácím bránícím hráčů mnoho starostí. Střílet na dlouhou nohu bodlem zkoušel Novotný, ale netrefil, v 55.minutě to zkoušel na druhé straně Urválek, ten trefil, ale jen uprostřed brány stojícího Lhotáka. V 57. minutě povzbuzoval spoluhráče v obraně Baranovič tak vehementně, že sám zůstal jako poslední na levém okraji a umožnil tak rychlý protiútok Melšovi, který nezaváhal a proměnil – 0:1. Domácí poté otevřeli ještě více svou hru a tím zůstávala obrovská mezera mezi zálohou a obranou, kam pronikalo najednou i šest hostujících hráčů na čtyři obránce. Jen díky namoklému terénu se však domácí dokázali ubránit, neboť míč si dělal, co chtěl. Po pěti minutách se do šance dostal Šolta, po obejití obránce však přestřelil. Další šanci ve druhé půli měl svou střelou zdálky Urválek, Lhoták jen vyrazil, ale dobíhajícího Šoltu také vychytal. Obrovskou šanci na vyrovnání spálil v 70. minutě opět agilní Šolta, který si na prsou postrčil dlouhý centr od Spěváka před sebe, avšak Lhotáka, který proti němu vyběhl, nepřehodil. Hosté potom na opačné straně pěkně kombinovali, Melša přihrál Novotnému k čáře, centr skončil u Procházky, ten přistrčil do protipohybu Melšovi, ten však zakončení pokazil střelou levou nohou nad. Deset minut před koncem, kdy byli domácí obránci zcela volní, se pokusil na mokrém terénu před vápnem o dlouhou přihrávku Radovnický, ale upadl, nejblíže k němu stojící Vrba však opuštěnou svatyni minul. Dvě minuty před koncem odpískal arbitr trestný kop proti domácím z velmi výhodné pozice po faulu na Šoltu, k míči se postavil Kroutil, Lhoták a celá zeď před ním byla téměř zbytečná. Kroutil místo toho, aby zakroutil do rohu branky, vysoko přestřelil a tak jen dovršil útočné trápení domácích.

Branka: 57. V. Melša

Rozhodčí: Karel Kafka - Borový, Zvolánek

ŽK: Spěvák - M. Šťastný, Vrba

Diváků: 40

Chotusice: Radovnický – Vobořil, Spěvák, Kroutil, Urválek, Žilka, Hubáček, Jiroušek, Šolta, Baranovič (82. Rajm), Nemčik

Malín: Lhoták – Novotný, J. Šťastný, Dupal, Navrátil, Vala, Kraus (46. Procházka), Štoček (46. Hylský), Vrba, M. Šťastný, Melša