Na Kaňku se body dělily

Vytvořeno 17.05.2008 23:35:54 | Poslední změna 17.05.2008 23:35:54
Kaňk - Souboje dvou předměstských klubů mají téměř vždy náboj derby. I když v okresním přeboru zápas mezi Sokolem Kaňk a Viktorií Sedlec už nemohl v tabulce ovlivnit nic podstatného, přesto si diváci v sobotu odpoledne užili na tuto soutěž velice kvalitní fotbal. Domácí po prvním poločase vedli 2:0, ovšem Sedlec - podobně jako v duelu se Zbýšovem - dokázal ve druhém poločase vyrovnat.
Kaňk - Sedlec 2:2 (2:0)

Oba týmy začaly velice aktivně. Vopatřil pálil z trestného kopu tvrdě vedle, už před tím vypadal nebezpečně Stolínův výpad do kaňkovské obrany. Jenže skóre se měnilo na druhé straně: V 5. min. se Růžička nejprve zastřeloval a sedleckou bránu netrefil, o minutu později už první střela mířící mezi sedlecké tyče skončila v síti, když míč odskočil a proklouzl brankáři Šilhánovi do sítě - 1:0. Laciná branka Sedlec přece jen přibrzdila a Kaňkovští mohli své vedení ještě zvýraznit: V 19. min. Reisovi při průniku v šestnáctce dobře asistoval Ďoubal, ovšem domácí útočník ve vyložené šanci branku minul. Ke gólu nevedla na druhé straně ani spolupráce Stolína s L. Tvrdým a emoce na hřišti hodně zabublaly ve 28. min.: Po souboji Novotného s L. Tvrdým na polovině hřiště hosté reklamovali faul soupeře, ovšem sudí Rynda nechal ve hře pokračovat, do úniku se dostal Ďoubal, pálil do tyče a podle názoru domácích Macháček odkopával míč už zpoza brankové čáry. Rozhodčí po konzultaci s asistentem Krčou gól Kaňku neuznal. Ve 31. min. Ďoubal téměř od rohového praporku dokázal přes obránce odcentrovat a volný Reis přece jen upravil - 2:0. Rozhodčí pak gól neuznal ani Viktoriánům kvůli ofsajdu a tak už se stav nezměnil.

Po změně stran se obě mužstva vrátila k fotbalu. V 54. min. Vlach neudržel Stolína, kaňkovský brankář Vokoun vyběhl až za hranici šestnáctky, ovšem akci nezastavil, jenže Stolín pak balon do sítě neumístil. Hostující trenér Zdeněk Tvrdý pak na hřiště poslal také Petra Reicherta, jednoho z tahounů sedleckého dorostu. A sedlecký mladík se mu poprvé odvděčil za premiérový start mezi muži už po devíti minutách: Přímo středem si to namířil na kaňkovskou branku a dokázal Vokouna překonat umístěnou ranou - 2:1. Sedlečtí se začali více tlačit dopředu a zaslouženého vyrovnání se dočkali devět minut před koncem. A postaral se o něj - kdo jiný - než Reichert: Kaňkovským selhala ofsajdová past a po Stolínově centru Reichert z malého vápna neměl problém vyrovnat - 2:2. V závěru se pak dvakrát pokusil strhnout vedení opět na stranu Kaňku J. Horký, ale jeho první ránu vyrazil brankář Šilhán a podruhé z trestného kopu trefil jen zeď.

Kaňk hrál doma na jaře třikrát, z toho dvakrát vyhrál. Podlehl pouze Malínu. Napočtvrté remizoval. "Remíza je pro nás zklamání. V prvním poločase jsme byli lepší a mohli zápas rozhodnout. Měli jsme další čtyři šance, navíc nám rozhodčí neuznal jasný gól, který byl půl metru za čárou. Rynda bohužel píská z půlky. Nakonec mi i jejich pomezní potvrdil, že to gól byl," zlobil se kaňkovský trenér Michal Velebný a navázal: "Ve druhém poločase jsme nesmyslně přestali hrát, soupeř se chytil kontaktním gólem. Bohužel se stalo to, na co jsem hráče o přestávce upozorňoval. Remíza je ale asi zasloužená, hosté byli ve druhé půli lepší."

Sedlecký trenér Zdeněk Tvrdý odcházel ze hřiště s úsměvem na rtu. Na začátku musel řešit problémy se sestavou, protože mu chyběli například Zdychynec, Hvězda, Jak. Spáčil, či Vavřina. "Bylo to derby s remízovým koncem, naštěstí zápas zvládl dobře i rozhodčí Rynda. Emoce na hřiště byly, rivalita mezi Kaňkem a Sedlcí existuje," vysvětloval a pokračoval: "Kvůli absencím hráčům základního kádru dostali více prostr mladí kluci a chytli se. To je dobré."

Branky: 6. J. Růžička, 31. Reis - 68., 81. Reichert

Rozhodčí: Rynda

ŽK: J. Růžička, Reis, Ďoubal - L. Tvrdý, Stolín

Diváků: 100

Kaňk: Vokoun - J. Růžička, Klatka, Vlach, Mucha (65. Sýs) - Mandík (87. Pavlík), Novotný, J. Horký, M. Horký - Reis, Ďoubal (79. Čížek)    Trenér Michal Velebný

Sedlec: Šilhán - Němec, Macháček, M. Poul, Kořínek - J. Poul, Vopatřil, L. Tvrdý, P. Bouma (59. Ullman) - Stolín, Neubauer (59. Reichert)    Trenér Zdeněk Tvrdý