Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Největší posilou Zbýšova je návrat Vratislava Junka

Vytvořeno 20.03.2008 20:22:39 | Poslední změna 20.03.2008 20:22:39
Zbýšov - Fotbalisté TJ Zbýšov se po zimní přestávce poprvé sešli 14. ledna, od poloviny února sehráli pět přípravných zápasů. "Z mého pohledu to není dobré, neustále mi chybí tak polovina hráčů. Kvůli zaměstnání, dovolené, či nemoci. Podobné to je asi i v ostatních klubech z okresního přeboru," uvažoval nahlas trenér TJ Zbýšov Miroslav Voplakal. K tréninku Zbýšovští využívají především přírodní podmínky. "Umělou trávu moc neuznávám, hodně zranění kotníku nebo vazů je právě z tohoto povrchu," vysvětloval kouč.
Zbýšovští mají tři dorostence v Paběnicích na hostování. Ti za ně v zimě několikrát nastoupili a v létě by je Miroslav Voplakal chtěl napevno zabudovat do kádru. Největší zimní posilou pro Zbýšov je návrat Vratislava Junka z hostování v Třemošnici. "Také se nám z pražského přeboru vrátil Bohatý, ale zraněný," vzdychl trenér a dodal: "To mě zamrzelo, hodil by se. Vypadá to, že stihne až konec jara."

O postup Zbýšovští bojovali už vloni, nakonec o něj přišli prakticky v posledním kole a do I. B třídy šly Vrdy. Proto veřejnost hodně spekulovala, zda má Zbýšov o vyšší soutěž vůbec zájem. "Já osobně bych postoupit chtěl, hráči také," uvedl Miroslav Voplakal a navázal: "Když ale hráčům řeknu, že bychom ve vyšší třídě měli trénovat i třikrát týdně, tak jsou zaražení a dívají se na to jinak. Zvlášť ti starší, kteří už mají rodiny." Zbýšov hraje ve stabilním složení už šestou sezonu. "Proto bych byl rád, kdyby postup vyšel," podotkl trenér.

Zbýšovu také přeje velká dávka štěstí, jeden bod na podzim třeba vydoloval na Kaňku gólem v poslední minutě a i další body se dají přičíst na vrub paní Štěstěně. Nemají ve Zbýšově strach, že se jim jednou štěstí postaví zády? "To si opakuji pořád dokola," připustil Miroslav Voplakal. "Kdyby nám štěstí vydrželo do konce, bylo by to dobré," modlí se.

TJ Zbýšov je po podzimní části okresního přeboru první a je jasné, že nic jiného než vítězství v soutěži fanoušci očekávat nebudou. "Vloni jsme šli do jara ze druhého místa a to bylo lepší," upozornil trenér a pokračoval: "Letos máme v zádech Paběnice a Zbraslavice. Když jsem četl vyjádření třeba trenéra Knapa, nechápu, jak mohou Zbraslavice hrát v okresním přeboru. Podle jeho slov by měly kopat někde v I. A třídě."

Jarní los Zbýšovským moc nepřál. Se čtyřmi týmy, které jsou v tabulce těsně pod nimi (Paběnice, Zbraslavice, Sedlec, Suchdol B), budou hrát venku. "To všechno budou asi kvalitní zápasy," těší se trenér Zbýšova. "Jen bych si přál, aby byl nasazený kvalitní rozhodčí. Třeba sudí Dolejš je kvalitní a pod jeho vedením mají zápasy úplně jinou úroveň," doplnil.

O víkendu si Zbýšov naplánoval generálku na hřišti Dynama Horní Bučice. "Sezonu začneme za týden v Ratajích n. S., které hrají o záchranu. Nečeká nás tam asi žádný hezký fotbal, proto jsem si k poslednímu přípravnému zápasu vybral mužstvo ze třetí třídy, abychom si to vyzkoušeli," zakončil Miroslav Voplakal.

 

Zdroj: www.svoboda.info

 

 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one