Ostré utkání se odehrálo v Sedlci

Vytvořeno 03.05.2008 20:51:02 | Poslední změna 03.05.2008 20:51:02
Sedlec - K utkání 19. kola okresního přeboru na hřiště sedlecké Viktorie přijel druhý tým průběžné tabulky - TJ Zbýšov. Hosté se museli obejít bez zraněných obránců, navíc kvůli zdravotním problémům nemohl hrát na sto procent ani kapitán Ivan Babák. Přesto dal v první půli dva góly, které ale nakonec stačily jen na jeden bod. Domácí trenér Zdeněk Tvrdý zase postrádal zraněného Ladislava Neubauera, na jaře s pěti góly nejlepšího střelce Sedlce.
Sedlec - Zbýšov 2:2 (0:2)

Domácí soupeře od první minuty zamkli na jeho polovině, jenže své příležitosti promarnili. Zbýšovskou obranu nejvíce zlobil Vavřina, který ale v 18. min. trefil jen tyč. Ve 26. min. se hostující obrana rozestoupila před Jak. Spáčilem, který jen o centimetry minul horní roh Tvrdého brány. Zbýšovští se zmohli prakticky jen na odkopy, přesto vedli 2:0. Ve 28. min. dlouhý centr P. Vebra z trestného kopu minul gólman Šilhán a I. Babák u tyče našel skulinu - 0:1. Ve 36. min. Valdmanovu nešťastnou malou domů vystihl Stolín, míč si ale předkopl až příliš a z nadějné příležitosti vytěžil jen roh. Ve 40. min. Vrána skvěle centroval za sedleckou obranu a volný I. Babák upravil na 0:2.

Dvě inkasované branky s domácím týmem otřásly a poznamenaly jeho hru i na začátku druhého poločasu. Přesto postupem času Viktorka nabírala tempo a dočkala se i kontaktního gólu: V 65. min. se brankář Tvrdý nedostal na na centrovaný míč z rohu a Jak. Spáčil zavelel k domácímu náporu. Hodně nervozní atmosféra vyvrcholila v 67. min., kdy byli po vzájemné potyčce vyloučení Stolín a Vrkota. Vrkota odcházel ze hřiště s roztrhaným dresem, Stolín si zase chtěl něco vysvětlovat s fanoušky ze Zbýšova. Ze závěrečného náporu pak domácí vydolovali alespoň jeden bod. A to ve čtvrté minutě nastavení, kdy Boumův centr z trestného kopu doskákal až do sítě!

"Po prvním poločase jsme měli vést 3:0," zdůraznil sedlecký trenér Zdeněk Tvrdý a pokračoval v hodnocení zápasu: "Hosté měli v první půli větší štěstí, ale myslím, že herně lepší - nebo minimálně rovnocenní - jsme byli celé utkání. Zbýšov hraje na brejky, na které má typy hráčů. Vrkota a Babák si to dokáží dát a vědí o sobě po slepu. Byli jsme na to připravení, přesto nám Babák dal dva góly, ač byl asi zraněný. Remíza je asi zasloužená, pokud chce Zbýšov postoupit, tak jim to přeji, ale musí si to vykopat." Vyrovnávací gól dal v nastavení Petr Bouma. Byla to pro něj premiérová branka v letošním ročníku okresního přeboru. "Jeho trestný kop propadl, třeba dá sám nějaké pivo," smál se Zdeněk Tvrdý.

Zbýšovská lavička po závěrečném hvizdu sudího dlouho nechápala, co se vlastně stalo. "Remíza je zasloužená," postavil se k zápasu čelem zbýšovský trenér Miroslav Voplakal a pokračoval: "Chyběli mi tři hráči ze sestavy, levý a pravý obránce. Myslel jsem, že je ostatní nahradí, ale bohužel. V prvním poločase jsme z ničeho dali dva góly. Opravdu se štěstím. Jeden bod ze Sedlce je pro nás cenný." Kvůli zdravotním potížím musel na začátku druhého poločasu střídat kapitán Ivan Babák. "Zranil se v utkání se Suchdolem. Celý týden netrénoval, myslel jsem, že to bude dobré. Šel do útoku s úkolem dát góly, které nakonec dal dva. Ale na vítězství to bylo málo," uzavřel Miroslav Voplakal.

Branky:  65. Jak. Spáčil, 90.+4 P. Bouma - 28., 40. I. Babák

Rozhodčí: Dolejš

ŽK: Šilhán, M. Poul, Vavřina, Němec, L. Tvrdý - P. Vebr, Valdman, M. Viták

ČK: 67. Stolín - 67. Vrkota

Diváků: 50

Sedlec: Šilhán - Němec (46. Bouma), Macháček, Zdychynec (83. Vrba), Kořínek - M. Poul, Jak. Spáčil, Hvězda (87. Ullman) - Stolín, L. Tvrdý, Vavřina      Trenér Zdeněk Tvrdý

Zbýšov: L. Tvrdý - Valdman, Výborný, P. Vebr, Jukl (90.+2 M. Babák) - P. Vavřička, I. Babák (51. M. Viták), Vrána, Junek - Vrkota, Prášek     Trenér Miroslav Voplakal