Paběnice podle předpokladu zvítězili

Vytvořeno 30.03.2008 14:15:35 | Poslední změna 30.03.2008 14:15:35
Kaňk/Kačina - Na náhradním hřišti na Kačině a nerovném terénu podalo kaňkovské mužstvo oproti zimní přípravě rozpačitý výkon a podlehlo favorizovanému týmu z Paběnic celkem jednoznačně.
Paběnice - Kaňk 3:0 (2:0)

Jiný výsledek než jakým zápas skončil nepředpokládali snad ani největší optimisté.Už v osmé minutě pálil Zikmunda vysoko nad kaňkovskou bránu. Klíčový moment nastal asi ve 14.- 15. minutě, kdy pro zranění odstoupil Jaromír Horký a v zápětí i gólman Vokoun.

První vážnou šanci měl Martin Horký po pětadvaceti minutách hry, když trefil břevno Říhovy brány. Ve 27. minutě se domácí ujali vedení po úniku dobře spolupracující dvojice Votava- Svoboda. Sotva rozkoukaný Malina v bráně malinko zaváhal s vyběhnutím, Votava ho obešel a do prázdné branky zavěsil - 1:0. Na druhé straně Mandíkův trestný kop zlikvidoval s minimálním úsilím Říha. V zápětí se ocitl ve vyložené šanci Svoboda, kterou nevyužil. Minutu před poločasem nastřelil Růžička tyč Malinovy brány, od které se míč dostal k Votavovi který opět bez problémů zakončil - 2:0.

Druhý poločas byl beze změn, kromě sestavy. Trenéru Velebnému zbývalo už jen jedno střídání, to si schoval na dvacátou minutu, kdy stáhl Vlacha. Chvíli předtím ale utekla opět naší obraně dvojice Votava- Svoboda, napotřetí se trefil druhý jmenovaný Svoboda - 3:0. Tito dva hráči Paběnic, podporováni Zikmundou, měli do konce zápasu ještě několik vyložených gólových příležitostí, naštěstí pro Kaňk už žádnou z nich nedokázali využít. Zbytek utkání se prakticky odehrával na jedné půlce hřiště.

Trenér Luboš Votava: „Dnes nám dělal problémy hlavně terén. Hra byla celkově neurovnaná z obou stran, na nás bylo vidět, že jsme se prakticky poprvé sešli v kompletní sestavě.“

Trenér Michal Velebný: „Myslím, že nás rozhodilo dvojí vynucené střídání ve čtrnácté minutě. Škoda břevna Martina Horkého, třeba by se utkání vyvíjelo jinak. Paběnice dokázaly potrestat hrubé chyby naší obrany, která dnes hrála špatně.“

Branky: Votava 2, Svoboda,

Rozhodčí: O.Havlík, Bohatý, Vintiška

ŽK: Malínek- Pavlík, Zahajský, Novotný

Diváků: 50

Paběnice: Říha - Šrámek, Blažek, Blahník (80.Dvořák), Bohatý - Ivičič (46.Malínek), Mužátko Petr (67.Mužátko Daniel), Kozel, Votava - Zikmunda, Svoboda   Trenér Luboš Votava

Kaňk: Vokoun (14.Malina) - Vlach (67.Mucha), Zahajský, Novotný, Horký Jaromír (14.Záhumenský) - Mandík, Horký Martin, Růžička, Klatka - Pavlík, Reis   Trenér Michal Velebný