Paběnice připravily Malínu první jarní porážku

Vytvořeno 11.05.2008 01:09:49 | Poslední změna 11.05.2008 01:09:49
Malín - Diváci si fotbalu v Malíně moc neužili. Souboj dvou dosud stoprocentně úspěšných týmů v jarní části okresního přeboru totiž moc akcí nenabídl. Šlo spíše o boj, který hosté rozhodli jedinou brankou ve druhém poločase. Domácí se hodně zlobili na rozhodčího Petra Dolejše, který je podle nich poškodil.

Malín - Paběnice 0:1 (0:0)

V první půli domácí spoléhali na odkopy a dlouhé pasy na útočníky, Paběničtí o něco lépe kombinovali, ovšem na dostřel Lhotákovy brány se dostali také minimálně. V 8. min. na Radův centr Blažek nedosáhl tak, jak by potřeboval, na druhé straně ve 28. min. přetažený centr L. Krause přistál u zadní tyče u P. Štočka, který trefil jen boční síť hostující brány. Malínský gólman Lhoták pak měl starosti s hlavičkou P. Dovřáka po trestném kopu, ale to bylo z prvního poločasu vše.

Po změně stran Malínští začali více využívat zálohu a lépe kombinovali, přesto se šancí urodilo jako šafránu. O osudu zápasu hosté rozhodli v 75. min.: Po centru zprava obrana Malína jen sledovala útočníky Paběnic. Blažka nejprve vychytal Lhoták, ale balón se odrazil k Sedláčkovi, který jej efektní ranou přes hlavu uklidil k tyči - 0:1. Malínští pak volali po pokutovém kopu po zákroku na pronikajícího Valu, nelíbila se jim ani signalizace ofsajdů hostujícím asistentem. "Jak může pomezní mávat ofsajdy z půlky hřiště," rozčiloval se trenér Malína Tomáš Vojtíšek a dodal: "Zápas nechci ani hodnotit. Je vidět, že Paběnice mají postoupit. Přeji jim to."

Paběnickému trenérovi Luboši Votavovi se po utkání ulevilo. "Dnes to bylo vydřené vítězství," oddechl si. Chybělo mu totiž hned několik hráčů: Blahník, Ivičič, Svoboda, Zikmunda, Kozel, Malínek. A to se po třiceti minutách zranil Lukáš Votava. "Hráli jsme s kluky z béčka, proto je výhra o to cennější," uvedl.

Fotbalovou parádu v jinak celkem nudném utkání vystřihl v 75. minutě Miroslav Sedláček. "Střely přes hlavu vůbec netrénuji. To byla čistě náhoda," smál se po zápase. "Je to můj první gól v áčku, tak možná do kabiny něco dám," doplnil.

Branka: 75. Sedláček

Rozhodčí: Dolejš

ŽK: Vala, Husa, Zelený, V. Melša - D. Mužátko, Šrámek

Diváků: 120

Malín: Lhoták - L. Kraus, J. Šťastný, Novotný, Husa - Vrba (70. Hylský), P. Štoček, Zelený, Vala - M. Šťastný, V. Melša   Trenér Tomáš Vojtíšek

Paběnice: M. Říha - D. Říha (54. M. Dvořák), D. Mužátko, Zeman, P. Mužátko - Blažek, Šrámek, Bohatý, L. Votava (32. P. Dvořák) - Sedláček (90. J. Říha), M. Rada      Trenér Luboš Votava