Střihavka opět skóroval, na body to nestačilo

Vytvořeno 13.04.2008 00:33:56 | Poslední změna 13.04.2008 00:33:56
Suchdol – V utkání 16. kola okresního fotbalového přeboru Kutnohorska na sebe narazila mužstva suchdolské rezervy a Křesetic. V prvním vzájemném zápase tohoto ročníku zvítězili doma Křesetičtí těsně 3:2 a protože jarní formu mají výsledkově lepší fotbalisté Suchdola B dalo se očekávat, že v odvetě budou chtít soupeři porážku vrátit.

Suchdol B – Křesetice 1:2 (0:1)

Hosté začali velmi dobře a prakticky na celou první desetiminutovku se nastěhovali na polovinu domácích, kteří častokrát nevěděli, jak bránit. Křesetice se dobře pohybovali, přesně si přihrávali a domácí měli velké potíže se dostat k míči a když se k němu dostali, tak často první přihrávka byla tak špatná, že znamenala ztrátu. Již ve druhé minutě se poprvé představil Ptáčník, když zkoušel pozornost domácího brankáře lehkou střelou zpoza pokutového území.

Domácí se dostali za polovinu v 9. minutě, kdy zřejmě s pomocí asistenta z ofsajdové pozice přihrával Bureš před branku, jeho centr trefil hlavou Střihavka, ale bohužel jen do břevna. Další vážnější okamžik přišel v 17. minutě, kdy byl souboj domácího Venhody s hostujícím útočníkem posouzen jako nedovolený a byla nařízena penalta. Střelu Suchorebského k pravé tyči ale Hebr vyrazil. Za pár chvilek se zkoušel prosadit do střelecké listiny Borovec po přihrávce France, jeho bodlo na dlouhou nohu skončilo vedle levé tyče. Ale o svůj zápis bojoval dále a ve 20. minutě utekl po přihrávce od Suchorebského obraně a do protipohybu domácího gólmana poslal míč k pravé tyčce – 0:1.

Z protiútoku se domácí pokoušeli ihned změnit nepříznivý stav a po centru Strnadově se do rány pokládal Bureš, který nikým neobtěžován trestuhodně netrefil. Ve dvacáté páté minutě zřejmě opět z ofsajdu stříleli postupně domácí útočníci, brankář Černovský dvakrát vyrazil a třetí střelu od Jakubů už nemusel, šla mimo. Ve 32. minutě přešel Bureš prostředkem obrany přes tři hráče, ale nenašel v sobě dostatek sil na důraznější zakončení a tak brankář hostí vyrazil. Těsně před přestávkou po levé straně unikl obraně Franc a jeho přehození Hebra skončilo mimo.

Nástup do druhé půle měli sice domácí lepší než v první, přesto se jejich snahy o útok minuly účinkem. Jejich systém, dá-li se to tak nazvat, všechno dopředu, způsoboval neuvěřitelná okénka v obraně, která poskytovala hostím šance na brejky. Jeden z nich mohl úspěšně zakončit aktivní Borovec po přihrávce Faltýnově, proběhl středem hřiště z poloviny, udělal kličku vyběhnuvšímu Hebrovi a pokoušel se levou nohou vstřelit druhý gól. Jenže proti byl jeden z obránců, který míč směřující k levé tyči na poslední chvíli vykopl. Za dvě minuty se situace s únikem opakovala s malou změnou, že tentokrát Borovec po zasekávačce před šestnáctkou netrefil branku. V 56. minutě se po vysunutí domácího stopera Vavřiny a jeho chybě v rozehrávce na polovině hostí sprintovali tři hostující hráči na jediného obránce domácích a Mana zachránil tím, že zablokoval již první možnou přihrávku na rohový kop. Na to reagovala střídačka domácích střídáním Vavřiny, za kterého nastoupil jediný náhradník Peroutka. Domácí obrana se tím ale příliš nezpevnila, za dvě minuty po straně nového hráče spěchal Faltýn s centrem tak, že žádný z jeho spoluhráčů to nečekal a k míči jim pár metrů chybělo. Hodinka hry byla dnes vymezením času pro Ptáčníka, za kritiku rozhodnutí hlavního arbitra byl po druhé žluté vyloučen ze hry kartou červenou. V 67. minutě centroval Pokorný před branku, tam si místo dělal Venhoda, udělal kličku obránci a překonal i Černovského v brance…přesto to gól nebyl.

Vyrovnání na brankové čáře odmítl kapitán Suchorebský. Oslabení hosté dlouho odolávali lavinovitým útokům, podnikali sami rychlé výpady, ale nakonec se domácí dočkali. Po trestném kopu domácích Černovský vyrážel mimo, z další následné akce a po rohovém kopu si místo udělal střelec Střihavka a nechytatelně srovnal – 1:1. Počet hráčů se po 70.minutě vyrovnal. Pro zranění odstoupil Novotný, lavička prázdná. Za okamžik se opřel do míče z přímého kopu Pokorný, ale Černovský byl připraven. Čtvrt hodiny před koncem unikal Manovi Borovec a ve vzájemném souboji neuspěl, jeho faul byl oceněn kartou žluté barvy, následný trestný kop zakroutil Suchorebský do náruče brankáře Hebra. Na začátku 9. desetiminutovky se po rychlém útoku kopal rohový kop a domácí obrana zcela zaspala a zapomněla pohlídat prostor před brankou, čehož využil Franc a trefil tři body – 1:2.

Branky: 68. Střihavka - 20. Borovec, 90. J. Franc

Rozhodčí: Michal

ŽK: Vavřina, Mana, Pokorný - Ptáčník, Martínek

ČK: 60. Ptáčník (K)

Diváků: 30

Suchdol B: Hebr – Mana, Venhoda, Vavřina (56. Peroutka), Jakubů, Pokorný, Krejča, Bureš, Strnad, Střihavka, Novotný

Křesetice: Černovský – Rajdl, Martínek, Černý, Faltýn (85. Vlasák), Ptáčník, Hrbek, Borovec, Leopold, Suchorebský, J. Franc (88. Komárek)