V derby byl úspěšnější domácí Malín

Vytvořeno 30.03.2008 13:07:30 | Poslední změna 30.03.2008 13:07:30
Kutná Hora/Malín - Konečně to začalo. Po zimní přestávce se naplno rozjela kola okresního přeboru. Pro sedlecké hráče měl být úvod jarní sezóny o to pikantnější, že hrála na hřišti svého rivala v Malíně. Derby však pro ně nedopadlo vůbec dobře a to nejen v podobě výsledku.
Sokol Malín - Viktoria Sedlec 4:1 (2:0)

Výsledek 4:1 pro domácí hráče je pro Sedlec ještě lichotivý. Úvod zápasu byl pro hosty studenou sprchou, zaostávali ve všech ohledech. Ve fyzické kondici, schopnosti kombinovat i v důrazu. Proto nemohl skončit první poločas jiným skórem než 2:0. Snad jen hlavičky Zdychynce na konci poločasu mohly vnést trochu fotbalového úsměvu do tváří fanoušků Sedlic.

Do druhého poločasu nastoupili hosté o něco motivovanější. Vyrovnali hru a dokonce na pár chvil zatlačili domácí na jejich polovinu. Veškeré akce však končily u stopera Jana Šťastného. Blesk z čistého nebe však přinesl korekci výsledku, když po nepochopitelném zkratu brankáře domácích, Lhotáka, který ve stylu judo smetl bez balónu hostujícího Zdychynce a kopala se penalta. Rudolf Macháček bez problému proměnil. To však bylo vše.

Uspokojení snížením stavu přišla na naše hráče opět krize, která vyústila vstřelením ještě dvou branek z kopaček domácího celku, vždy z bezprostřední blízkosti Śilhanovy branky. Michal navíc svými zákroky přispěl k tomu, že na konci zápasu byl výsledek pouze čtyřgólový.

K velmi napjatému zápasu přispěl svými nepřesnými zákroky i rozhodčí Dolejš, který nasadil velmi mírný metr, pouze v podobě žlutých karet. Karty červené se dočkal, po nepochopitelném oplácení, pouze Jan Vavřina. Červenou kartu v utkání si však zasloužili minimálně ještě tři hráči, z toho jeden Viktorián a dva hráči Malína.

Každopádně může být neúspěch v prvním zápase pro sedlecké hráče motivaci ke zlepšení výkonu do příštího zápasu, kdy hrají důležité utkání s celkem Rtaje nad Sázavou. Tímto jsou všichni naši fanoušci zváni v sobotu na hřiště.

Sedlec: Šilhán - Němec, Kořínek, Macháček, Hyka - J. Poul, Zdychynec, Jak. Spáčil, Hvězda - Neubauer, Vavřina.