Zbýšov získal povinné tři body

Vytvořeno 11.05.2008 14:50:45 | Poslední změna 11.05.2008 14:50:45
Zbýšov - Nikdo z příznivců asi žádný fotbalový zázrak nečekal, přesto Kaňk odehrál velice sympatický zápas s druhým celkem tabulky. Bohužel, fotbal se hraje na góly a ty dal Zbýšov čtyři (jeden vlastní), hosté skórovali jen z penalty Martinem Klatkou.

Zbýšov- Kaňk 3:2 (2:0)

I když Kaňk začal v úvodu aktivněji, radovali se domácí a to hned ve druhé minutě. Dlouhý výkop gólmana Tvrdého podcenila dvojice kaňkovských obránců, důsledný Hybler se zmocnil míče a přehodit Vokouna v brance už pro něho byla hračka - 1:0. Největší šance Kaňku byla v páté minutě. Hlavička Novotného směřuje na malé vápno, Pavlík střílí, ale pouze do brankáře. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat, ani J.Horký, ani Pavlík však neproměnili. Naopak přišla osmnáctá minuta a v ní opět špatná spolupráce obrany a brankáře Vokouna, ze které těžil domácí Prášek - 2:0. Hosty druhý gól v jejich síti evidentně zaskočil a polevili v aktivitě. Do konce prvního poločasu se už na žádné straně síť v bráně nerozvlnila.

Druhá půlka začala pro Kaňk dobře. Domácí už se na to asi nemohli dívat, proto v 50. minutě Vebr zdramatizoval utkání, když Pavlíkovu střelu poslal za záda bezmocného gólmana Tvrdého – 2:1. Tento stav trval ale jen minutu. Vavřička kopal trestný kop asi z 25.metrů, brankář Vokoun pravděpodobně čekal teč od obránců, která ale nepřišla. Proto už na míč nestihl zareagovat správným směrem a ten zapadl za jeho záda – 3:1. Hosté to ale nevzdali. Domácí hráče na deset minut doslova zamkli na jejich polovině a vehementně se snažili o zkorigování výsledku. V 65. minutě ale jejich tlak přerušil asistent trenéra Velebného Pavlík, když zavelel ke střídání. To vyvolalo velkou vlnu emocí v kaňkovských řadách. Dolů šel nic moc hrající Reis, nahradil ho „béčkař“ Stránský, který tím byl vcelku zaskočený. O osm minut později nahradil Mandíka dorostenec Čížek, který hru mírně oživil. 77. minuta přinesla pro Kaňk penaltu, když domácí Vágner ve snaze odvrátit gól, zahrál rukou v pokutovém území. Vykoledoval si za to od rozhodčího Ryndy červenou kartu. Martin Klatka pokutový kop proměnil. To už ale bylo ze strany Kaňku všechno. Toužebně očekávaná branka a tím i bod ze Zbýšova se nekonal.

Trenér Zbýšova Miroslav Voplakal:Neodehráli jsme pěkný zápas, formu jsme ztratili někdy začátkem jara. Vy jste podali dobrý výkon, máte celkem mladé a bojovné mužstvo.“

Branky: Hybler, Prášek, P.Vavřička- Klatka, vlastní

Rozhodčí: Rynda (Čížek, Severa)