Zikmunda nedohrál, jeho kvartet stačil

Vytvořeno 25.05.2008 17:53:15 | Poslední změna 25.05.2008 17:53:15
Kutná Hora – Po deštivých dnech se vyjasnilo a slunce se podívalo i na lorecký trávník. Na něm se utkala mužstva domácí rezervy s lídrem okresního přeboru Paběnicemi. Tabulkové postavení napovídalo, že utkání bude zřejmě patřit jasně hostům, což se nakonec i velmi výrazně potvrdilo.
K. Hora B - Paběnice 1:7 (0:4)

Již ve 40. sekundě po pravé straně utekl J. Mocovi Ivičič, přihrál zpět na penaltu (asistent na pomezí hlásil praporkem ofsajd), kde špatně hlídaný Zikmunda splnil očekávané – 0:1. Domácí zkoušeli své štěstí z protiútoku, ale Fedor mířil nad. Potom středem pronikal aktivní Hulman, přešel přes jednoho hráče a mířil k brance, jenže další obránce jeho střelu zblokoval na roh. Tatáž situace se opakovala v 8.minutě s tím, že branku minul. Na druhé straně přenechal Zikmunda míč Blažkovi, ale ten netrefil. Z následné situace pak zakládal dlouhým nákopem akci hostí Daniel Mužátko, míč přes hlavu Švába zamířil k domácí brance, Vavřina podklouzl a na kličku Zikmundy byl krátký – 0:2. Hosté dobře využívali křídelní prostory, ve 14. minutě opět unikl Ivičič a opět našel Zikmundu, který dovršil hattrick – 0:3. O chvilku později střílel Hulman z velkého úhlu, gólman v pohodě kryl. Z následné akce vyplynul trestný kop domácích, dorážkou Hulman trefil tyč a po něm ani Fajfr nedokázal dopravit míč do sítě. Ve dvacáté minutě chyboval v rozehrávce Čundrlík, ale Kozel to nepotrestal. Za pět minut rozehráli domácí rychle trestný kop a po průniku Hulmana z deseti metrů mířil Fedor zase nad branku. Obranná hra domácích se vyznačovala značnou nedůsledností, špatným obsazováním, hosté k tomu navíc přidali velmi dobrý pohyb a kombinaci. Tak mohl na konci první půlhodinky pohodlně přidat Zikmunda svou další trefu - 0:4. Ve 33. minutě po rohovém kopu Fedora mířil Hulman doprostřed branky. Za chvíli se v nahrávače proměnil Fajfr, adresát Fedor střílel nad branku. Ve 39. minutě Šváb přihrával Fajfrovi, který hlavou mířil tam, co předtím Fedor. V jedenačtyřicáté minutě kopal trestný kop ze dvaceti metrů Růžička jen do zdi. Zajímavě potom rozehrál roh Fedor. Použil Otepkovo posunutí mimo vymezené metrové území, míč si Šváb, který přiběhl později, dvakrát předkopl, hosté na chvíli zkoprněli, centrovaný míč na malém vápně osamocený Fajfr opět mezi tyče neumístil.

Ve druhém poločase hosté, kteří prostřídali, zahrozili jako první, když po centru Blažka vystřelil Zikmunda nad. V minutě 48. rozehrával Šváb roh, míč se od hlavičkujícího Růžičky vrátil znovu k němu a ani další jejich následná spolupráce neměla kýžený vliv, protože hlavičkující domácí správně nenačasoval výskok a tak míč letěl do sítě za branku. Za minutku střílel v záklonu vnějším nártem Hulman, slabá střela mířila k tyči stejně, jako hostující brankář Exner. Poté kombinovali Šváb, Fajfr a poslední u míče střílející Fedor, avšak opět bez efektu. Zikmunda potom pěkně uvolnil Šrámka, jeho střelu vykopl na rohový kop Vavřina. Domácí se tak dočkali až po více než hodině odehrané ze zápasu, když z pravé strany přihrával Růžička a Šváb buď posunul patou a nebo pustil míč za sebe na Fajfra a ten už míč do sítě dopravil – 1:4. Odpovědí hostí bylo Šrámkovo přistrčení Malinovi, jehož ránu Vavřina chytil. V tu dobu ze hřiště odkulhal Zikmunda a protože hosté měli vystřídáno, dohrávali o deseti mužích. Patičky se domácím zřejmě zalíbily, jelikož tuto variantu přihrávky použil Hulman, po přihrání od Pany, k uvolnění střeženého Fajfra, který neměl prostor jinde než opět nad brankou. Domácí se tlačili hodně dopředu a vzadu se otevírala okna většinou pro duo Šrámek-Malinek, kteří si vystačili společnou kombinací i proti čtyřem protihráčům a ohrožovali domácího gólmana Vavřinu. V 71. minutě utekl Šrámek, Vavřina jeho střelu vyrazil a dobíhající Hulman odkopl do autu, z jeho rozehrání potom opět těžil Šrámek, ale z malého vápna kopnul míč nad bránu. Nedůrazné obsazování při standardních situacích trestali hosté dvakrát během tří minut. Nejprve po trestném kopu Petra Mužátka se prosadil Blažek – 1:5, a za malou chvilku se po totožné situaci zkoušel patou Malinek změnit směr míče, ale netrefil se do něj, což nevadilo dobíhajícímu Blažkovi – 1:6. Těsně před koncem po dalším brejku se naposledy změnil stav, Šrámek přihrál Blažkovi, ten poslal kolem padajícího Vavřiny míč k brance a Rada patičkou popostrčil míč do domácí branky – 1:7. Hosté si vítězství jednoznačně zasloužili, pro domácí možná až příliš krutý výsledek. Kapitán hostí měl zřejmě velký nikotinový dluh, protože po skončení zápasu si došel pro cigaretu a zapálil si ještě v dresu…

Branky: 63. Fajfr – 1., 9., 14., 28. Zikmunda, 82., 84. Blažek, 87. Rada

Rozhodčí: Rynda

Diváků: 30

K. Hora B: Vavřina – Tomek, Čundrlík, J. Moc, M. Růžička, Hulman, B. Šváb, Fedor (85. Onderka), Pana (70. Trnka), Fajfr (89. Marko Rumpli), Nedvěd     Trenér Radek Pařez

Paběnice: Exner – D. Mužátko, Blažek, Kozel (46. Malínek), Bohatý, M. Rada, P. Mužátko, D. Říha (46. Zeman), Ivičič (57. Dvořák), Zikmunda, Šrámek     Trenér Luboš Votava