Zruč nevystřelila na bránu a prohrála

Vytvořeno 30.03.2008 13:10:31 | Poslední změna 30.03.2008 13:10:31
Zruč nad Sázavou - Zápasem 14. kola fotbalisté z týmů okresního přeboru zahájili jarní část soutěže. Hostem zručské Jiskry, zdecimované zraněnými a potrestanými hráči, byl Sokol Zbraslavice. Zbraslavičtí se netají touhou po vyšší soutěži a na hřišti soupeře do brány postavili místo Libora Bednáře Stanislava Hatáka. Přivezli s sebou i nejlepšího střelce soutěže Davida Šindeláře, který se trefil i ve Zruči.
Zruč n. S. - Zbraslavice 0:4 (0:2)

Ráz zápasu určila už 11. minuta a vedoucí gól Zbraslavic: Dlouhý aut Kruliš hlavou ještě prodloužil a obrana Jiskry v malém vápně zapomněla na Hlavu. Jeden z nejmenších hráčů na hřišti otevřel skóre hlavou - 0:1. Zručští si vzali slovo ve 21. min.: Koudelův přetažený trestný kop se odrazil ke Kohoutovi, který balón napálil sice tvrdě, ale přesně nad gólmana Hatáka. O chvíli později centroval opět Koudela a Kohout na balón před bránou Zbraslavic nedosáhl. Podruhé se skóre měnilo ve 36. min.: Rozhodčí nechával domácím výhodu, jenže stopeři si nerozumněli, odevzdali míč přímo na nohu M. Veselého, který neměl problém zvýšit na 0:2. Jiskra zahrávala několik rohovových a trestných kopů, z nichž ovšem nic nevytěžila.

Po přestávce byla na domácích vidět chuť něco s výsledkem udělat. Jenže v 51. min. je zastavila hrubá nedisciplinovanost Kohouta, který za zbytečné řečnění viděl červnou kartu. Domácí mají v ceníku za tento typ vyloučení stanovenu pokutu 500,- Kč. Domácí se i přesto snažili tvořit hru, ale Zbraslavickým stačilo pozorně bránit a celkem pohodlně odkopávali balóny do bezpečí. Když v 73. min. po dlouhém pasu unikl zručské obraně Šindelář a pod padajícím Jírou upravil na 0:3, bylo o bodech jasno. Jiskru dorazil v poslední minutě Kruliš, který nevěděl co s míčem, proto ze střední vzdálenosti vystřelil a po ráně, která se odrazila od tyče do sítě, se Jíra jen ohlédl.

Trenéru Jiskry Zruč nad Sázavou Petru Jelínkovi se zápas hodnotil těžko. "Je to velice kruté," popadal dech a ohlédl se za utkáním: "První dva góly padly po chybách, hlavně ten první po autu Zbraslavic. Pak byla hra vyrovnaná. Rozhodčí pak neodpískal faul a z toho jsme dostali druhou branku. Druhý poločas ovlivnila nedisciplinovanost Jana Kohouta, který se nechal vyloučit za řeči. Zkusili jsme se tlačit dopředu, ale soupeř skóroval z brejků. Hosté měli tak sedmdesát procent a vyhráli zaslouženě. My jsme za celý zápas nevystřelili na bránu a tím se nevyhrává."

"Myslím, že se na to dalo koukat. Soupeře jsme přehráli zejména v prvním poločase," podotkl zbraslavický trenér Zdeněk Knap a pokračoval v hodnocení zápasu: "Druhou půli ovlivnilo vyloučení domácího hráče. Naši se uspokojili a nechali soupeře v deseti dost hrát. Ale podali taktický výkon bez obdržené branky a z protiútoků ještě vylepšili skóre." Největším překvapením byla zbraslavická sestava. V brance chyběla podzimní jednička Libor Bednář. "Bohužel je zraněný tak na měsíc," řekl trenér a vysvětlil: "Má nějaké potrhané břišní svaly. Nastoupil odchovanec Haták a střetnutí odchytal výborně."

Branky: 11. Hlava, 36. M. Veselý, 73. Šindelář, 90. Kruliš

Rozhodčí: Jan Michal

ŽK: Havel, Louda - Höllge, Hlava, J. Veselý, Joska, Šindelář

ČK: 51. Kohout (Zruč)

Diváků: 80

Zruč n. S.: Jíra - J. Váňa ml., P. Jelínek, Janata, M. Havránek (68. Svatoš) - Brož, Tvrdík, Koudela, Louda - Havel (74. Menšík), Kohout. Trenér Petr Jelínek

Zbraslavice: Haták - Jursík, Semerád, Kruliš, A. Volenec - Höllge, Hlava, M. Veselý, J. Veselý - Joska (77. Herčík), Šindelář. Trenér Zdeněk Knap.