Zruč propadla v Suchdole

Vytvořeno 21.04.2008 09:38:51 | Poslední změna 21.04.2008 09:38:51
Suchdol - V nedělním utkání se střetly týmy se stejným počtem bodů. Čekala se i vyrovnaná bitva. Jiskra však předvedla "tragický" výkon.

Suchdol B - Jiskra Zruč  4:0 (2:0)

Nedělní zápas začal tak, jak asi nikdo nepředpokládal! Možná to bylo špatnou koncentrací na začátek zápasu a nebo alkoholové opojení, které provázelo některé hráče po sobotním tahu po Zručských barech a diskotékách. Už v první minutě po hrubé chybě kapitána Janaty, který místo rázného odkopu špatně rozehrál a umožnil tak suchdolskému útočníkovi sehrát kombinaci se spoluhráči a zakončit do prázdné branky bezmocného Jíry - 1:0. Poté se hra vyrovnala a Jiskra  začala hrát konečně fotbal, který od ní známe. Nebyla z toho ale stále vyložená šance, ta přišla ve dvacáté minutě, kdy Honza Matouš našel krásně centrem naběhnutého střelce Koudelu, který ve výskoku z voleje zakončil do spojnice. Jiskra cítila šanci, ale domácí pozorně bránili. Jiskře začla váznout rozehrávka, míče od obrany lítaly bůh ví kam a záloha jako by nebyla. Nelepším hráčem byl v první minutě chybující Franta Janata spolu s Pepou Havránkem. Když už se viděli Zručský hráči v kabině, tak domácí udeřili podruhé. Po dobrém presingu Jiskry, kdy dva útočníci napadali Suchdolskou rozehrávku, domácí obránce se štěstím udržel balón ve své moci a pak krásnou kolmicí vyslal svého spoluhráče z útoku ke gólové šanci, ten ji využil a zvýšil na - 2:0.

Druhý poločas už byl ze strany Jiskry tragický, nepomohlo ani dvojí střídání trenéra Jelínka, nastoupil Frajt, místo Loudy na pravou stranu zálohy a ing. Svatoš na levou stranu obrany, kde nahradil chybujícího Koláře. Domácí kontrolovali zápas a v 50 minutě zakončili opět svůj brejk, kdy střídající hráč domácích nadvakrát zakončil na - 3:0. Hra Jiskry už postrádala smysl, někteří hráči již zápas jen odchodili. Ti co měli chuť hrát na to sami nestačili. Suchdolští měli zápas ve své moci a bylo jen na nich kdy přidají další branky. Naštěstí pro Jiskru se prosadili už jen jedenkrát a to v 75 minutě, kdy domácí záložník krásnou individuální akcí z půle hřiště přešel tři zručské hráče a střelou z 25 m do šibenice zakončil zručské trápení nedělního odpoledne. Nejvíce byli zklamaní Zručský Ultras, kteří opět dorazili podpořit svou Jiskru v hojném počtu a dokázali obsadit celou jížní tribunu v Suchdoslkém stánku. Jen bohužel nebylo co povzbuzovat, Jiskra předvedla tragický výkon a slova zklamaného trenéra Jelínka po zápase o tom svědčí, kdy kritikou na své hráče opravdu nešetřil.

"Nechápu myšlení a hlavně přístup hráčů k tomuto utkání. Po dvou výhrách si asi mysleli, že jsou mistři. Ale sami dobře věděli, že když dva dny chlastají, tak nejsou schopni přehrát ani tým ze IV.třídy. Hodně mě zklamali. Sami dobře vědí, že kádr je oslaben o spoustu zraněných a že prostě musí všichni nastoupit a udělají v Suchdole takovou ostudu!!! A to byl ještě soupeř milosrdný. Kdyby využíval více své šance, mohli jsme si odvést ještě o pár gólů více. Je mi to líto hlavně kvůli spoustě lidí, kteří se kolem fotbalu ve Zruči točí. Starají se, aby naše hvězdy měli pořádné vybavení, trávník a oni nejsou schopni před zápasem dodržet životosprávu a zlemtají se jako koně. Má to vůbec smysl, pokračovat v této práci?"

Zruč: Jíra – Váňa, Kolář, Janata, J. Havránek, Brož, M. Havránek, Louda, Havel, Koudela, Matouš    Střídali: Frajt, Svatoš, Kozel