Zruč si pojistila střed tabulky

Vytvořeno 12.05.2008 12:15:05 | Poslední změna 12.05.2008 12:15:05
Rataje n./S. - Při krásném sobotním odpoledni dorazila Jiskra na vyprahlé pole do Ratají. Právě končilo střetnutí ratajské rezervy, proti týmu Soběšína. Domácí pak jen převlékli dresy a vyběhli na hřiště proti zručskému týmu.

Rataje nad Sázavou - Zruč nad Sázavou 2:5 (1:1)

Na zápas dorazila i početná skupina ULTRAS, a pro Jiskru vytvořili skoro domácí kulisu. Poděkování patří také skvělému bubeníkovi, který z protější tribuny hnal jiskru v před a po celý zápas! Zápas začal opatrně. Jiskra držela převážně balón na svých kopačkách, ale špatný terén dělal potíže technickým hráčům. V prvních vážnějších šancích se ocitly Rataje. Ale jejich samotná nemohoucnost jim bránila ve střelení vedoucí branky zápasu. Jiskra se ujala vedení ve 21. minutě, kdy Jakub Koudela konečně dostal prostor od svého strážce, který ho celý zápas velmi na těsno hlídal. Obešel dva ratajské obránce a předložil na penaltu dobře hrajícímu Matoušovi, který už snadno do prázdné branky zavěsil - 0:1. Rataje se po obdržené brance tlačily kupředu hrozily hlavně ze standardních situacích, ale vyrovnání přišlo až v závěru poločasu. Jeden z mnoha sporných faulů před šestnáctkou, zakončil střelou z trestného kopu v 36. minutě pod břevno bezmocného Svobody ratajský Kulhánek - 1:1. Branka byla nešťastná, míč byl dvakrát tečován a to Koudelou už ve zdi a poté Frantou Janatou na malém vápně. Brankář Svoboda byl bez šance.

Druhý poločas začal náporem Ratajských hráčů, ale branka z toho zatím nebyla. Až v 51. minutě po závaru před brankou Jiskry, odkopával balón M. Havránek, ale bohužel trefil svého spoluhráče Svatoše od kterého se odrazil míč k Ratajskému Sojkovi, který pohodlně zavěsil do prázdné branky - 2:1. Po nešťastně obdržené brance se Jiskra dostala do útlumu, a hned o dvě minuty později měly Rataje šanci, ale z úhlu zakončily těsně vedle. Jiskře se nedařila kombinace a ani přechod do útoku. Naštěstí tento útlum netrval dlouho a Rataje ho nepotrestaly další brankou, i když příležitostí na to měli mnoho. V 60. minutě neodpískal rozhodčí Procházka jasnou penaltu na faulovaného Kohouta, kterého ve vápně nevybíravě sestřelil ratajský obránce. Od této chvíle Jiskra začala mít převahu a byla na ni vidět větší chuť po vítězství. Na branku se nečekalo dlouho. V 66. minutě uvolnil Z. Louda krásně pasem Kohouta, který s první zavěsil k tyči ratajské branky - 2:2. Honza Kohout si koupil nové střelecké kopačky a hned v Ratajích dokázal vsítit dvě branky. Ta druhá přišla o dvě minuty později v 68. minutě, kdy Rataje chybovaly ve středu hřiště. Míče se zmocnil Josef Havránek, přešel přes dva bránící hráče a předložil balón do krásné české uličky Kohoutovi, který křižnou střelou zavěsil opět přesně k tyči - 2:3. Po vstřelené brance Kohouta zručští Ultras volali po další brance do ratajské sítě. Jiskra držela míč na svých kopačkách. Rataje v závěru utkání odcházely hlavně fyzicky. Jiskra hrozila hlavně z rychlých protiútoků. Šance přicházely. Jedna z mnoha velkých šancí přišla 75. minutě, kdy po dlouhém autu J. Havránka zakončil těsně vedle s chutí hrající Matouš. V 84.minutě konečně přišla čtvrtá branka, která rozhodla o utkání na ratajském poli. Postaral se o ní Honza Matouš kterého krásně uvolnil uličkou Koudela a Honza křížem zakončil přesně - 2:4. Poté Rataje rezignovaly na výsledek a Jiskra v klidu kontrolovala konec utkání. V závěru už byla vidět bezmoc soupeře a Jiskra v závěru utkání upravila skóre na pět branek, když šli naši čtyři hráči na jednoho domácího obránce a po narážečce obešel brankáře Vlasta Tvrdík a pohodlně zakončil do prázdné branky - 2:5. Po rozehrávce rozhodčí Procházka ukončil utkání, které naštěstí odřídil s přehledem, až na nějaké výjimečné situace. Tentokrát Jiskru nepoškodil. Možná i proto po dlouhé době Jiskra urvala v Ratajích cenné tři body a udržela si s přehledem střed tabulky.

Poděkování patří také všem fanouškům, kteří dorazili na tento zápas a také Ultras, kteří do utkání vkládali pyrotechnické vložky.

Už příští týden čeká Jiskru těžký domácí zápas s Kutnou Horou B!

Branky: 36. Kulhánek, 51. Sojka - 21., 84. J. Matouš, 66., 68. J. Kohout, 90. V. Tvrdík

Zruč: Svoboda -   Svatoš, F. Janata, J. Havránek, M. Havránek - V. Tvrdík, J. Matouš, M. Brož (85. Kolář)  - J. Koudela, J. Kohout ( 75. J. Váňa), M.Havel (38. Z. Louda)