Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Boj o záchranu

Vytvořeno 07.03.2008 07:35:14 | Poslední změna 07.03.2008 07:35:14
Kutnohorsko - Zřejmě čtyři týmy si to na jaře rozdají o záchranu ve fotbalovém okresním přeboru: Sparta ČKD K. Hora B, FK Uhlířské Janovice, TJ Rataje n. S. a Sokol Chotusice. V podzimní tabulce je dělí čtyři body. Předseda chotusického klubu Dušan Roubíček jde ještě dál. "Od devátého místa dolů je to pro nás hratelné," naznačil. Devátý Kaňk totiž nasbíral pouze o šest bodů více než poslední Chotusice.
 

11. Sparta ČKD K. Hora B (13 bodů)

Kutnohorský klub na lavičku béčka v zimě posadil nového trenéra, kterým se stal Radek Pařez. "V první řadě dávám mužstvo dohromady, sháním hráče," zdůraznil nový kouč. "Cílem je udržet okresní přebor, stabilizovat tým a připravit ho pro další sezonu. Rád bych dosáhl toho, aby v zápasech nastupovala stabilní sestava," doplnil. Horkou novinkou je i jedna změna v realizačním týmu béčka: Asistentem se stal František Onderka. "Pokud by to vyšlo, měl by i hrát," naznačil Radek Pařez. František Onderka je v současné době hráčem Sokola Zbraslavice. Do startu jarní části okresního přeboru Sparta ČKD Kutná Hora B odehraje ještě tři přípravná utkání: O víkendu s Chvaleticemi, za týden s Libodřicemi a generálkou na soutěž bude duel se Suchdolem B.

12. FK U. Janovice B (12 bodů)

Z dosavadní zimní přípravy je trenér FK Uhlířské Janovice B Miroslav Tvaroha trochu rozladěný. "Kluci asi nepochopili, že budeme hrát o záchranu. Stabilně chodí trénovat tak pět hráčů," vysvětlil. Uhlíři už sehráli dvě přípravná utkání, do začátku jara nastoupí v přátelském střetnutí ještě v neděli proti Soběšínu. "Další zápasy jsou ještě v jednání, určitě ještě něco odehrajeme," naznačil Miroslav Tvaroha. Prvořadým cílem Uhlířských Janovic B je záchrana v okresním přeboru. "Pro mladé kluky by byla škoda tuto soutěž opustit," podotkl kouč, podle kterého se i Rataje n. S. v soutěži udrží. "Nejhůře jsou na tom nyní Chotusice," nechtěl se pouštět do větších spekulací. "Doufám, že my to nebudeme. Kdyby se situace pro nás vyvíjela hodně nepříznivě, budeme se posilovat o hráče z áčka. Zřejmě podobně jako Kutná Hora," uzavřel Miroslav Tvaroha.

13. TJ Rataje n. S. (10 bodů)

"Přípravný zápas jsme ještě nehráli žádný," řekl asistent ratajského trenéra Pavla Lance Jaroslav Sadílek. "V zimě trénujeme dvakrát v týdnu, docházka je tak padesátiprocentní, spíše ale ještě o trochu méně. Hráči nemohou kvůli zaměstnání, ale také jich hodně máme z Prahy," vysvětloval Jaroslav Sadílek. Fotbalisté TJ Rataje n. S. vloni v létě svůj tým začali omlazovat, dříve narozené hráče přeřadili do béčka. Kádr zůstane stejný i pro jaro, v Ratajích s posilami nepočítají. Mladý tým bude na jaře bojovat o záchranu. "Je nám ale jedno, jak to dopadne," zdůraznil asistent trenéra. "Ať hrají to, na co mají. Třeba i tu třetí třídu, která by pro ně byla lepší," dodal. Rataje v neděli sehrají zápas s dorostem Uhlířských Janovic, za týden se Sázavou B a nakonec pohárový duel se Zbraslavicemi.

14. Sokol Chotusice (9 bodů)

Chotusický klub pro jarní záchranářské práce angažoval trenéra Františka Drábka, který však z osobních důvodů v současné době odsunul fotbal na druhou kolej. Fotbalisté Sokola Chotusice se schází dvakrát v týdnu a o víkendech hrají přípravné zápasy. "Mužstvo bychom rádi posílili, ovšem v tuto chvíli ještě není nic jistého," naznačoval předseda klubu Dušan Roubíček, podle kterého se Chotusice mohou měřit hned s několika týmy. "I když je to troufalé tvrzení, tabulka od Kaňku dolů je hratelná," díval se do podzimní tabulky. Podle předsedy hodně naznačí už začátek soutěže. "Začneme v Nových Dvorech, pak máme doma Zruč n. S., pojedeme do Paběnic, doma budeme hostit Malín a pak už nás čekají Rataje n. S.," přibližoval program mistrovských zápasů. Právě začátek soutěže vloni v létě Chotusice zvládly, po první dvou kolech měly čtyři body. "To bychom samozřejmě brali i na jaře," zakončil Dušan Roubíček.

Zdroj: www.svoboda.info

 

 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one