Jiskře Zruč také "generálka" nevyšla

Vytvořeno 25.03.2008 14:11:52 | Poslední změna 25.03.2008 14:11:52
Zruč nad Sázavou - Fotbalisty Jiskry Zruč nad Sázavou před jarní premiérou v okresním přeboru (v sobotu od 16 hodin doma se Zbraslavicemi) prověřil tým z I. A třídy - Kožlí.
Kožlí - Jiskra   3:1 (0:1)

V prvním poločase byla Jiskra lepším mužstvem, její kombinační hra dokázala sevřít domácí celek. Důsledek dobrého úvodu Jiskry byla v 10. minutě šance Marka Brože, kdy mu domácí obránci s vypětím všech sil, na poslední chvíli zablokovali ránu, která by určitě skončila za zády domácího brankáře.
Poté se hra odehrávala hlavně ve středu hřiště, kde si Jiskra udržovala mírnou převahu. Tuto převahu korunovala Jiskra ve 42. minutě, kdy přišel krásný centry od uzdraveného Josefa Havránka, který se vrátil po poraněný zad, na naběhnutého Honzu Kohouta, který centr z půle hřiště krásně zpracoval a poslal nahrávku před branku Vlastovi Tvrdíkovi, který s přehledem do prázdné branky zakončil - 0:1!
Jiskra do druhého poločasu nastoupila se sestavou, která by měla odpovídat sestavě na první jarní kolo s Zbraslavicemi. Jednalo se hlavně o Honzu Matouše a Josefa Havránka, dvě hlavní tváře základní sestavy Zruče, kteří budou stát za červené karty. Místo nich nastoupil trenér Jelínek a Lubor Kolář.

Domácí Kožlí ve druhém poločase zabrali, protože evidentně Jiskru v první půli podcenili. Kožlí Jiskru doslova zmáčkli a odměnou jim byl gól, kdy v 55. minutě zakončili svůj výpad do zručské obrany a střelou bodlem do šibenice vyrovnali na - 1:1. Jiskru zaskočil tlak domácích a o deset minut později po chybě Michala Havránka zakončil domácí útočník svůj samostatný brejk na - 2:1. Jiskra už však odcházela fyzicky a domácí kontrolovali konec utkání. Svojí dobrou hru ve druhém poločase uzavřeli třetí brankou v 75. minutě, kdy se prosadili krásnou střelou pod břevno a Svoboda ve Zručské brance neměl žádnou šanci - 3:1. Utkání už se pak dohrávalo jen z povinnosti. Jiskra tedy uzavřela své zimní přípravné klání po hřištích soupeřů, kde dokázala uhrát jedinou výhru a to v prvním přípravném zápase na hřišti Vlašimi "C" a remízu s týmem Tichonic !!!

Branka Zruč: Tvrdík
Sestava Zruč: Svoboda - Janata, Havránek P. (45. Jelínek), Váňa J., Havránek M., - Matouš (Kolář), Tvrdík, Louda, Brož - Kohout, Koudela