Paběnice si zastříleli

Vytvořeno 25.11.2007 18:52:19 | Poslední změna 25.11.2007 18:52:19
V dohrávce 13. kola okresního přeboru si Paběničtí fotbalisté pozvali Viktorii Sedlec na umělou trávu do Kutné Hory. Hostitelský tým vedl už 4:0, jenže v závěru Sedlečtí dvakrát skórovali.

Paběnice – Sedlec 4:2 (2:0)

V úvodu utkání měli mírnější převahu Paběničtí: Centr Šrámka odkopával nohou brankář Šilhan. Poté střílel těsně vedle z velkého vápna Viktorie L. Votava. Ve 20. min. zahrál domácí Ivičič rohový kop tak šikovně, že si ho sedlecký brankář Šilhan srazil do brány – 1:0. O chvíli později napřáhl Mužátko a Šilhan musel míč boxovat mimo prostor své branky. Ve 35. min. fauloval hostující Hyka při Blahníkově trestném kopu Votavu a rozhodčí Pařez ukázal na značku pokutového kopu, ze kterého mířil vedle Zikmunda. Ve 42. min. se sedlečtí hodně zlobili za odpískaný faul na Mužátka před velkým vápnem a navíc z následného kopu zvýšil na 2:0. Těsně před přestávkou prověřil i promrzlého domácího brankáře Říhu svou táhlou ranou Spáčil.

Sedlečtí začali druhý poločas trestným kopem Boumy, jenže Spáčil v jasné příležitosti netrefil paběnickou branku. V 51. min. se dostal míč po centru Bohatého ke Kozlovi, jenž poslal míč lehce do odkryté brány – 3:0. Další centr paběnického Bohatého hlavičkoval Blahník nad Šilhanovu branku. Poté přiťukl míč Blahník na Svobodu, ovšem ten střílel vedle. V 61. min. zahrozili i Sedlečtí: Boudův trestný kop neprodloužil do domácí brány Zdychynec. Na druhé straně zase musel zasahovat Šilhan proti pokusu Kozla. V 79. min. přidaly Paběnice čtvrtý gól: Čerstvě vystřídaný Dvořák se dostal přes několik sedleckých hráčů až k zakončení – 4:0. O dvě minuty později se po rohovém kopu Boumy krásně zavěsil do vzduchu sedlecký Vavřina a bylo to 4:1. Hosté paradoxně zabrali až v závěru, když už bylo pozdě, ale druhou branku si připsal z pokutového kopu Zdychynec – 4:2.

"První poločas nás Paběnice přehrávaly, byly lepší fotbalově i střelecky. My jsme vystřelili jednou za celý poločas," pokrčil rameny trenér Viktorie Sedlec Zdeněk Tvrdý a navázal: "Druhý poločas se vyrovnal jak fotbalově, tak i brankově. Myslím si, že je to zasloužený výsledek."

Trenér Paběnice Luboš Votava byl po zápase se třemi body spokojený: "My jsme od zápasu ve Zbýšově už netrénovali, takže hra byla ze začátku nevyrovnaná. Nakonec jsme vedli 4:0 a to jsme ještě něco neproměnili. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě." Trenér neviděl ani problém v tom, že už je po sezoně a u některých hráčů už není ta správná fotbalová chuť: "Kluci jsou pořád ve sportovní aktivitě. Hrají třeba sálovku, takže v tom problém nevidím.",

Branky: 20. Ivičič, 42. Blahník, 51. Kozel, 79. Dvořák – 81. Vavřina, 84. pok. kop Zdychynec. Rozhodčí: Radek Pařez. ŽK: Malínek, Blahník, Říha – Vavřina, Hyka, Zdychynec. Diváků: 50. Paběnice: M. Říha – Blažek – Malínek (67. Dvořák), Zikmunda, P. Mužátko – Ivičič (36. Svoboda), Bohatý, Blahník, Kozel – L. Votava, Šrámek. Trenér Luboš Votava. Sedlec: Šilhan – Kořínek – Hyka, Vopatřil, Němec (55. M. Poul) – Bouma, Tvrdý, Spáčil, Hvězda (59. J. Poul) – Zdychynec, Vavřina. Trenér Zdeněk Tvrdý.