Pomyslné body nakonec putovaly na Kaňk

Vytvořeno 10.03.2008 09:51:24 | Poslední změna 10.03.2008 09:51:24
Tři Dvory - Na kolínsku, tentokrát na hřišti ve Třech Dvorech, se odehrál další přípravný zápas kaňkovského týmu. Za slunečného nedělního odpoledne byl k vidění celkem pěkný fotbal, se spoustou příležitostí na obou stranách. Pro kritiky: Samozřejmě by se našly situace, které by bylo lepší vystřihnout ze záznamu, ale to asi v každém zápase.
Tři Dvory- Kaňk 2:3 (1:1)

Už ve třetí minutě se ocitli v šanci Pavlík a Martin Horký, kteří nedokázali Reisův ideální centr zpracovat. I kapitán Petr Novotný nevyužil nabídnutou šanci v šesté minutě. Další gól měla na kopačce dobře spolupracující dvojice Reis-Mandík v patnácté minutě. Druhý jmenovaný však pálil nad. A tak zákonitě přišel trest ve dvacáté minutě. Malina neudržel střílený centr, balonu se zmocnil domácí Reichel a poslal Tři Dvory do vedení 1:0. Pak tempo polevilo do čtyřicáté minuty, kdy Vlach vyděsil hráče na hřišti střelou, naštěstí pro domácí nad. Po chvíli se ale kaňkovský útočník Mandík už nemýlil a srovnal na poločasových 1:1.

Začátek druhé půle patřil opět kaňkovským hrotům Reisovi a Mandíkovi a jejich neproměněným šancím. Měli jich dost. Výčet by narušila jen 21.minuta a v ní tyč nastřelená domácím Kyjovským. Potom se pustil do úniku i obránce Zahajský, spolu s Reisem a Mandíkem však nepřekonali gólmana Klečku. Po půlhodině se Reis dočkal gólu, bohužel však, z ofsajdové pozice, proto nebyl správně uznán. Netrvalo ani pět minut a kaňkovský útočník si konečně spravil chuť a zvýšil na 1:2, tentokrát již v souladu s pravidly fotbalu. V osmdesátédruhé minutě se blýskl domácí Jirsa trestným kopem, naštěstí pro Kaňk vedle. Na pomyslné časomíře svítila minuta 86. Domácí měli zahrávat rohový kop. Z hloučku třídvorských příznivců jsem zaslechl:“Teď dáme gól z rohu“. Musel jsem je potom poopravit, protože gól z jejich rohu dal Martin Horký do kaňkovské brány. Pěknou umístěnou hlavičkou překonal nic netušícího Malinu. Stane se, 2:2. Devadesátá minuta ale vše napravila, když se trefil po úniku Jan Mandík a uzavřel tak závěrečný účet zápasu. Vyjádření trenérů tentokrát nebude, jelikož se ani jeden zápasu nezúčastnil. Michalovi Velebnému hrála „jeho“ Bohemka a M.Tvaroha využíval neděli ke stavbě garáže(objednaný beton). Snad se mi podaří dát dohromady krátké vyjádření kapitána Petra Novotného.

Branky: Reichel, vlastní – Mandík 2×, Reis

Rozhodčí: Kovář (bez karet)

Tři Dvory: Klečka, Plachý, Kyjovský, Kubov, Doležal Serbus, Bašista, Svoboda, Macháček, Jirsa, Kubera, střídali Reichel, Dohalič, Novák (pokud jsem někomu z domácích zkomolil jméno, tak se omlouvám, ale zápis byl opravdu velice špatně čitelný)

Kaňk: Malina, Matz, Klatka, Zahajský, Sýs, Růžička, Vlach, Novotný, Pavlík, Mandík, Reis, na střídání byl Martin Horký