Prohra Kaňku

Vytvořeno 01.03.2008 12:59:31 | Poslední změna 01.03.2008 12:59:31
Další přípravný zápas sehrál Kaňk na umělce v Lorci......
Pozval si k tomu mužstvo ze Zásmuk, které přijelo většinou s kádrem B týmu, hrajícího třetí třídu kolínska. Jen tři hráči nejsou na soupisce béčka. Přesto si kaňkovský tým v nejsilnější sestavě, jakou má k dispozici nedokázal se soupeřem poradit a prohrál těsným rozdílem.

Kaňk – Zásmuky 1:2 (0:0)

První třicetiminutovka byl rychlý, kombinační fotbal s neproměněnými šancemi na obou stranách. Bohužel zůstalo jen u gólovek, které neproměnil za Kaňk Reis minimálně dvakrát, na druhé straně nedali Mašín, ani Černý. Po prvním prostřídání kaňkovských tempo zvolnilo a docházelo i k chybným přihrávkám, hlavně v obraně.

Druhá půle začala stejně svižně, jako první. Faulovaný Mandík, jako exekutor trestného kopu neuspěl. Pak přišla 52. minuta. Klatkovu chybnou rozehrávku na vlastní polovině zachytil Mašín a tváří tvář Vokounovi nezaváhal 0:1. Po pěti minutách bylo srovnáno. Ďoubal se probojoval až na malé vápno, kde přihrál zezadu nabíhajícímu Reisovi, ten se konečně do prázdné brány nemýlil 1:1. Uběhla další pětiminutovka z druhého poločasu a nejlepší střelec Zásmuk Mašín opět potrestal chybnou rozehrávku v kaňkovských zadních řadách 1:2. Tento stav vydržel až do konce utkání, i přes závěrečný nápor Kaňku v posledních pěti minutách.

Trenér Velebný byl sdílnější: „S prvními třiceti minutami jsem byl velice spokojen, hrál se hezký fotbal. Přihrávky na jeden dotek, kluci si nabíhali dobře do volného prostoru. Po vystřídání několika hráčů už nebylo nasazení takové, začaly se dělat chyby v obraně. Škoda neproměněných šancí Reise, Mandíka a závěrečného náporu, tam mělo padnout vyrovnání. Jinak si myslím, že přípravný zápas splnil svůj účel.“

Sestava Zásmuk: Kubelka, Veselý, Vomáčka, Hamsa, Žika, Švach, Čapek, Carvan Z., Carvan P., Mašín, Černý, na střídání Cikán.

Za Kaňk hráli: Malina (2.pol. Vokoun), Klatka, Zahajský, Růžička, Vlach, Ďoubal, Novotný, Zrzavý, Horký Jaromír, Mandík, Reis, průběžně střídali Horký Martin, Pavlík, Borecký, Sýs.

Branky: Reis – Mašín 2×, rozhodčí Herda, bez karet.