Utkání Zruče poznamenalo zranění Michala Váni

Vytvořeno 17.03.2008 15:31:12 | Poslední změna 17.03.2008 15:31:12
Kladruby - Při Nedělním odpoledni Jiskra sehrála už svůj čtvrtý přípravný zápas, tentokrát na neutrální půdě v Kladrubech s Tichonicemi!
Tichonice - Jiskra   1:1 (0:1)

Jiskra přijela ve velmi kombinované sestavě a jen s 11 hráči. Ale i přesto jí patřil úvod utkání, Jiskra kontrolovala hru a vytvářela si zajímavé šance. Čekání na první branku netrvalo dlouho. Po centru Marka Brože do vápna se míče zmocnil výborně hrající Michal Váňa a střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. Poté se hra vyrovnala, ale i přesto Tichonice nedokázali ohrozit Svobodu ve Zručské brance.
Pak se stalo co nikdo nečekal, asi ve 30 minutě, dohrával souboj Michal Váňa skluzem společně se stoperem Tichonic. Stoper Tichonic zasáhl Michala, tak nešťastně, že mu zlomil dle prvních informací holení kost né-li i lýtkovou kost.
Pro Michala tedy zápas skončil a s největší pravděpodobností i sezóna.
Záchraná služba z Vlašimi dorazila naštěstí brzy a převezla Michala do Benešovské nemocnice.
První poločas byl přerušen a hrál se rovnou poločas druhý kdy si obě strany vyměnili strany.
Jenže zápas už byl ovlivněn touto nešťastnou událostí a hra už nebyla o fotbale. I přesto si Jiskra dokázala vypracovat další šance. Např. šance Honzy Kohouta, který šel sám na brankáře ale dobíhající obránce mu znemožnil klidné zakončení. Honza tedy zakončil vedle.
Jenže i tady platilo pravidlo nedáš dostaneš a Tichonice z protiútoku po chybě obrany vyrovnaly na konečných - 1:1.
Jiskra nastřelila ještě břevno po ráně Luboše Keltnera! Dostala se i do dalších zajímavých šancí, ale neúspěšně zakončila své příležitosti.
V 80. minutě odstoupil z utkání Lukáš Zachariáš pro poranění kotníku, kdy mu ho soupeř nešťastně zalehl a jiskra dohrávala zápas v deseti lidech. Zápas tedy skončil už bez větších šancí 1:1.

Branka Zruč: M.Váňa

Zruč: S. Svoboda - F. Janata, J.Váňa, M.Havránek, L. Kolář - M.Váňa, L. Keltner, Z. Louda, M. Brož - J. Kohout, L. Zachariáš
Za zraněného Michala Váňu nastoupil hráč Tichonic.

Michalovi Váňovi za celý FUN CLUB a hráče Tj Jiskry Zruč (přidávají se i Nové Dvory), přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat na fotbalový trávník !!!