Novodvorský soupeř pro 1.kolo prohrál v Ratboři

Vytvořeno 21.07.2008 01:46:17 | Poslední změna 21.07.2008 01:46:17
Ratboř – První ze série letních přípravných zápasů absolvoval Kaňk na hřišti Slavoje Ratboř. I přes prohru byl trenér Velebný spokojený s výkonem mužstva.
Ratboř - Kaňk 2:1 (0:0)

První poločas byl jednoznačně v režii kaňkovského mužstva, domácí jako by nemohli nabrat dech. Většinu času se hrálo na jejich polovině, kaňkovskou bránu ohrozili minimálně. Ale ani hosté nedokázali vsítit gól z vyložených šancí. Pavlíkova střela po půlhodině hry skončila na břevně, po minutě zahrávaný rohový kop a následnou skrumáž domácí nakonec šťastně vyřešili odkopem.

Do druhé půle oba trenéři zamíchali sestavou, což se projevilo hlavně na hře domácích, kteří se častěji ocitali před kaňkovskou bránou. V té si na druhý poločas odbýval svou premiéru za áčko nový gólman dorostenec Jarda Pospíšil. Nutno říci, že i přes nervozitu zachytal dobře, několika dobrými zákroky podržel. Na střelu Dudíka ve 48. minutě byl ale krátký a domácí šli do vedení. V pětapadesáté minutě dostal krásnou přihrávku další nový hráč Vamberský od Míry Horkého, bohužel pálil vedle. O minutu později zase na druhé staně zastoupil Pospíšila Mašín, když vykopával míč z prázdné brány. O vyrovnávacím gólu na 1:1 prohlásil kapitán Novotný, že by ho ani neuznával. Reis vystřelil vysoký balon na bránu domácích, gólman Míšek ho jen nadzvedl konečky prstů a ten od břevna skončil v síti. Na konečných 2:1 upravil R. Krásný, který dorážel vyražený míč po úniku Iljiče.

Ratboř: Míšek, Vančura, Mlika, Ryzner, Pokorný, Blažek, Dolejš M.a P. Jičínský, Krásný, Iljič, střídali Kratochvíl, Švarc, Dudík, Kuthan.

Kaňk: Vokoun (Pospíšil), Zahajský, Mucha, Růžička, Vlach, Horký J. Novotný, Vamberský, Mandík, Pavlík, Reis, střídali průběžně Mašín, Čížek, Čech, Lhotka.