Nové Dvory byly blizoučko třem bodům

Vytvořeno 27.09.2010 15:34:30 | Poslední změna 27.09.2010 15:34:30
Štrampouch - V šestém kole I.B třídy C se odehrálo první kutnohorské derby tohoto ročníku. Domácí Tupadly přivítaly Nové Dvory. Utkání však muselo být odehráno na Štrampouchu, protože Tupadelské hřiště bylo pod vodou.
Tupadly - N. Dvory 1:1 (1:0)

Už v 7.min zahrozili hosté. Jakub Rak však mířil jen do břevna, když přizdvihl rohový kop Čálka. O dvě minuty později zahrozili i domácí. Josef Kavánek šel zprava sám na bránu, ale Černý jeho pokus vyrazil. Ve 24.min. Čálek prostřelil trestným kopem tupadelskou zdí, jenže do Brožkovy koncovky vložil na poslední chvíli nohu Píška. Ve 31.min. Pospíšil vysunul Raka, který přihrál ještě lépe postavenému Brožkovi, s jeho střelou, levovou nohou, si poradil domácí brankář Petr Kavánek. Ve 38. min. Oliva rozehrál trestný kop do malého vápna, domácí gólman nereagoval a Čálkovi chybělo jen pár centimetrů. Ve 46.min nařídil hlavní rozhodčí přímý kop z hranice šestnáctky (faul to nebyl, spíše byl faul na hostujícího Zeleného) .Černý se štěstím Královu střelu vyrážel na rohový kop. Z následného rohu domácí skórovali. To už rozhodčí nastavoval nesmyslně dvě minuty. Král rozehrál rohový kop, centrovaný míč hlavičkoval do branky Průcha. Černý ještě stačil vyrazit, Josef Kavánek však odražený míč nasměroval do sítě - 1:0. První poločas byl vyrovnaný, více štěstí ale měli domácí, proto odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Na začátku druhé půle chyboval Zelený a Josef Kavánek postupoval pětadvacet metrů osamocen na hostujícího gólmana Černého. Černý ale dobře vyběhl a stoprocentní šanci zneškodnil. To byla asi také největší příležitost domácího celku ve druhém poločase. Taktovku hry převzali hosté. V 56.min. přestřelil Radla Kavánkovu bránu. V 59.min. se už hosté dočkali vyrovnání. Radla našel přihrávkou Čálka a jeho tečovaná střela domácím hráčem skončila v domácí síti - 1:1. V 67.min. ještě Král protáhl Černého ranou po zemi, s kterou si hostující gólman poradil. V 80.min doslova hokejový zámek nevyužili hosté. Mnoho pokusů o vstřelení vítězné branky skončilo neúspěšně, protože v chumlu hráčů žádná střela mezi hráči neprošla. Nakonec Pospíšil našel hlavu Procházky, ten ale hlavičkoval nad domácí bránu. V 85.min našl hlavou Brožek Procházkovu, jenže jeho zakončení bylo opět neúspěšné. Novodvorští jednoznačně domácí ve druhé půli přehrávali. K premiérovému vítězství v I.B třídě jim však opět scházela jedna vstřelená branka.

Rozhodování hlavního rozhodčího bylo neuspokojivé. Spoustu faulů otáčel ve prospěch domácích Tupadel. Navíc na konci zápasu, když byli hosté v "laufu" nenastavil ani vteřinu navíc. Naopak když měli domácí šanci na vstřelení branky v prvním poločase nastavoval přes dvě minuty.

V dalším kole čeká Novodvorské další kutnohorské derby. Tentokrát budou hostit v neděli 3.10.2010 od 16:00 hod. na svém hřišti mužstvo Bílého Podolí, které se díky tříbodovému zisku v posledním utkání posunulo o bod před Nové Dvory.

"Šlo o docela vyrovnaný zápas, který ovlivnilo zranění Drbohlava. Ten musel o přestávce střídat," uvedl tupadelský trenér Stanislav Krajíček a pokračoval: "Provizorní podmínky byly stejné pro obě mužstva, remíza byla asi zasloužená." Tupadly musely už podruhé vzít zavděk cizím areálem. Jejich hřiště totiž bylo pod vodou. "Jsme rádi, že nám Štrampouch vyšel vstříc, ale v Tupadlech bychom vyhráli. Nedá se ale nic dělat, hřiště mít lepší nebudeme. Pokud bude pršet, na podzim doma toho moc neodehrajeme," zakončil Stanislav Krajíček.

"Hlavní rozhodčí mě zlobil, jinak to šlo," naznačil trenér Nových Dvorů Miloslav Čepek. "Standardka před prvním gólem podle mě nebyla, pak v první půli přetáhl čas. To je ale jedno, my jsme nedali šance," dodal. Nové Dvory ve vyšší soutěži získaly druhý bod. "Uhráli jsme bod venku, to je dobré. Měli jsme ale na tři. Šance ve druhé půli byly na vítězství," hlesl a navázal: "Dnes jsme konečně trochu zahráli, mužstvo makalo. Těšíme se za týden na Bílé Podolí." Jeden bod v situaci Nových Dvorů toho příliš neřeší. "Buďme rádi za něj, i když jsme dnes měli na víc," zakončil Miloslav Čepek.

Branky: 45.+2. Jos. Kavánek - 59. Mil. Čálek

Rozhodčí: Salač - Chovanec, Pechanec

ŽK: 1/3 (Průcha - Maláček, Špírek, Mil. Čálek)

Diváků: 100

Tupadly: P. Kavánek - Průcha (63. Fuksa), Štainer, Píška, Šveřepa - R. Krajíček (72. Jiří Kavánek), Drbohlav (46. Semrád), F. Císař - Jos. Kavánek, Král, Čmakal. Trenér Stanislav Krajíček

Nové Dvory: Černý - Oliva, Zelený, Radla, Maláček (85. Špírek) - Jak. Procházka, Pátek, Brožek, Mil. Čálek - L. Pospíšil, Jak. Rak. Trenér Miloslav Čepek.