Novodvorští bodovali doma s Ostrou

Vytvořeno 29.08.2010 23:47:27 | Poslední změna 29.08.2010 23:47:27
Nové Dvory - Ve 2.kole přivítali novodvorští fotbalisté na svém hřišti mužstvo Ostré. Ta v prvním kole porazila Nymburk B 4:1. Novodvorští naopak prohráli 4:1 s Velimí B.
Nové Dvory - Ostrá 1:1 (1:1)

Utkání začalo vyrovnanou hrou. Do vedení se dostali ve 21.min domácí. Po pěkné rychlé akci, kterou započal Rajchman přihrávkou na Pospíšila, ten našel Pátka, který přihrával Pudilovi. Jeho střelu tečoval hostující obránce a ta skončila v síti bezmocného Heimratha - 1:0. O dvě minuty později likvidoval gólman Černý dobrým vyběhnutím hostující šanci. Ve 25.min utekl Pospíšil, snažil se ještě přihrávat před odkrytou branku, ale hosté na poslední chvíli zachraňovali odkopem. Ve 31.min se dočkali hosté vyrovnání. Remenec prokličkoval domácím vápnem a zakončil "angličákem" - 1:1. Od té chvíle byli hosté na koni. Ve 34.min vyrážel gólovou šanci Černý. Za tři minuty mohli hosté opět skórovat, Černý byl však opět úspěšnější. Aby toho nebylo málo, tak o dvě minuty později znovu Černý likvidoval stoprocentní šanci hostí. Ve 43.min byl na domácí straně neúspěšný Melezínek. První poločas patřil hostům, přesto se odcházelo do kabin za remízového stavu.

Druhý poločas byl opakem prvního. Domácí převzali otěže hry. Ve 48.min se neujala slabá střela Raka. V 59.min musel být střídán zraněný Brožek. V 70.min nastřelil Pospíšil břevno. O tři minuty později pronikal Pospíšil pokutovým územím. Prošel přes tři hráče a poté byl faulován. Píšťalka hlavního rozhodčího zůstala v klidu. Přestože byli domácí ve druhé půli lepším týmem, dostávali se do šancí i hosté. Tečovanou hostující střelu Zeleným vyrážel Černý na rohový kop. V 80.min měl vynikající příležitost Pospíšil. Nastřelil jen výborně vyběhnutého gómana Heimratha. Poté hlavičkoval na přední tyči Špírek, míč se však odrážel od levé tyče hostující svatyně. V 84.min vybídl centrem Pospíšil Raka. Ten osamocen před gólmanem hlavičkoval se slabou razancí a gólman hostí si střelu pohlídal. V 87.min měli ještě jednu gólovou příležitost hosté. Po rohovém kopu střílel z malého vápna Muller asi metr nad břevno domácí branky. A když se neujal ani přímý kop hostí v 92.min, který skončil ve zdi, odcházely zaslouženě týmy do kabin se ziskem jednoho bodu.

Novodvorský trenér Miloslav Čepek přiznal, že byl soupeř v první půli lepší: „Sice jsme vedli brankou Pudila jedna nula, ale hosté pak vyrovnali. Ostrá měla hodně gólových šancí a nás podržel brankář Černý, chytil asi čtyři góly. ve druhé mohl rozhodčí klidně písknout penaltu na Pospíšila, který si obhodil hráče a dostal bodyček. Na nováčka asi zkouší, co všechno vydrží,“ smál se trenér Nových Dvorů.

Hrající trenér Ostré Jiří Dozorec reagoval po zápase takto: ,,V prvním poločase jsme zahodili šest tutovek a za tento poločas jsme si zasloužili vyhrát. Ve druhém poločase byli lepší domácí. Zápas byl bojovný a nakonec si myslím, že remíza byla spravedlivá.“

Branky: 21. Pudil - 31. Remenec

ŽK: 3/1 (Pátek, Pudil, Pospíšil - Muller)

Rozhodčí: Smolka - Salač, Vlk - delegát Pospíšil

Diváků: 120

Nové Dvory: Černý - Rajchman, Zelený, Radla, Maláček - Melezínek (81. Luňák), Rak, Brožek (57. Rác), Pátek - Pospíšil, Pudil (68. Špírek). Trenér: Miloslav Čepek

Ostrá: Heimrath - Kopic (46. Kostenko), Píša (59. Uher), Polák, Hradecký, Čáp, Dozorec, Kotrba, Muller, Remenec (75. Verner), Vavřík.