Premiérový zápas v I.B třídě Novým Dvorům nevyšel

Vytvořeno 21.08.2010 21:58:06 | Poslední změna 21.08.2010 21:58:06
Kolín - V úvodním kole nejnižší krajské soutěže zajížděli novodvorští fotbalisté na kolínské hřiště FK, kde má nyní azyl velimská rezerva.
Velim B - Nové Dvory 4:1 (1:1)

Domácí vlétli do utkání doslova famózně. Už v 1.min vstřelili první branku utkání. Postaral se o to Slavík, který dorážel centrovalý míč zcela osamocen na hranici malého vápna - 1:0. V ten okamžik udělali "snad jedninou" chybu rozhodčí, protože už od úvodního rozehrání byli na hřišti dva balóny. I když na to hosté upozorňovali, rozhodčí vstřelenou branku přece jen uznali. O chvíli později nastřelili domácí pravou tyč Černého branky. Novodvorští se z gólu docela rychle otřepali a tlačili se k vyrovnání. Dočkali se ve 12.min, když Brožek našel přihrávkou Pospíšila a ten osamocen obstřelil Tůmu - 1:1. Poté se hra přelévala od branky k brance. Domácí neproměnili další příležitosti, ale i hosté zahodili vyložené šance. V těžké pozici nestřelil domácího brankáře Radla. I Pospíšil v samostatném sólu střílel doprostřed brány, kde stál dobře připravený Tůma. Poločas tedy skončil nerozhodným výsledkem a ten i odpovídal průběhu hry.

Ještě dvacet minut druhé půle bylo utkání vyrovnané. Do vedení mohli jít domácí. Ti však trestuhodně zahazovali gólové příležitosti. Stejně tak mohl poslat do vedení hosty Zelený. Jeho zakroucený přímý kop snad olízl pravou tyč Tůmovy branky. V 67.min přeci jen domácí vstřelili druhou branku. Po centrovaném přímém kopu přizvedl, na přední tyči, míč hlavou Zelený, který odplachtil na zadní tyč, kde bezproblémů doražel hlavou Dejmek - 2:1. Od této chvíle hosté odpadli. Domácí na tom byli se silami podstatně lépe. Poté nastřelili ještě domácí z přímého kopu opět hostující tyč. Přeci jen se hosté ale dostali do dobrých příležitostí. Radla nastřelil břevno. Špírek po přetaženém rohovém kopu přestřelil z úhlu prázdnou domácí branku. V 80.min bylo definitivně rozhodnuto. Billý prošel středem hřiště přes tři hostující hráče a krásnou střelu z velkého vápna rozvlnil hostující síť potřetí - 3:1. Ještě hůře na tom byli hosté o dvě minuty později. Z úhlu se řítil sám na Černého velimský hráč, který hledal před bránou přihrávkou spoluhráče. Černý ještě před prvním vyrážel, ovšem odražený míč se dostal na roh malého vápna k Hájkovi, který nezaváhal - 4:1. Poté mohli ještě zkorigovat výsledek utkání hosté. Pospíšil znovu osamocen před Tůmou, nastřelil gólmanovi ruce, který si snad jen kryl reflexivně obličej. Domácí zvítězili zaslouženě.

"Nové Dvory působily houževnatým dojmem a první půle byla vcelku vyrovnaná. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme dát branku. Věděli jsme, že jsme na tom fyzicky lépe a soupeř odpadne,“ uvedl trenér Velimi Češpiva.

"Šedesát minut bylo vyrovnaných, potom jsme odpadli fyzicky," přiznal novodvorský Josef Vančura. "Dostali jsme rychlé dvě branky a tím bylo utkání rozhodnuté. Potom jsme měli ještě nějaké šance, nastřelili tyč a břevno, to ovšem Velim také," rozebral zápas.

Branky: 1. Slavík, 67. Dejmek, 80. Billý, 82. Hájek - 12. Pospíšil

Rozhodčí: Kalcovský - Tichá, Křenek

ŽK: 2/4 (za ND Rak, Zelený, Melezínek, Pospíšil)

Diváci: 60

Velim B: Tůma - Kyncl, Dejmek, Mikluščák, Billý - Vojtíšek, Slavík, Jelínek, Hlavatý (60. Zajíc) - Hájek (85. Vokřál), Psohlavec. Trenér: Češpiva.

Nové Dvory: Černý - Maláček (55. Procházka), Špírek, Zelený, Pátek - Melezínek (80. Rác), Oliva, Brožek, Radla - Rak, Pospíšil. Mužstvo vedl Josef Vančura.