Propadák v Ostré

Vytvořeno 03.04.2011 21:14:29 | Poslední změna 03.04.2011 21:14:29
Ostrá - Novodvorští fotbalisté chtěli potvrdit herní zlepšení ze zápasu s Velimí B (vedoucí celek soutěže), který nešťastně prohrály 0:1. Jak se později ukázalo, v Ostré neměli nárok na zisk bodů.

Ostrá – Sokol Nové Dvory 6:1 (2:0)

Úvod utkání nám přinesl velkou smůlu, v 5.min se zranil „motor“ záložní řady Míra Brožek (odvezen do nemocnice). Hrálo se vyrovnané utkání až do 18.min, kdy hlavní rozhodčí Kinčl nařídí proti hostům nesmyslný pokutový kop (ten viděl jenom on = že by připluly kapříci?). Brankář Černý penaltu Müllerovi vyrazil a dobíhající Pátek odehrál míč do autu. Pohroma na hosty přišla ve 24.min, kdy dlouhý centr do pokutového území z oleje po zemi zakončil Dozorec - 1:0. Ve 30.min rychlonohý Müller unikl hostující obraně a prostřelil Černého - 2:0. Ve 38.min prošel opět Müller přes hostující obranu, ale jeho střelu vyrazil brankář Černý. Ve 41.minutě byla k vidění gólová šance hostů, ideálně přihrál Pospíšil do pokutového území na Lva, který z 12 metrů přestřelil domácí branku. Ani ve 43.min po standardní situaci nebyli hosté schopni dopravit míč do domácí branky (Pospíšil, Lev).

Úvod druhého poločasu začal chybou Melezínka, který zahrál míč na rohový kop (místo do autu). Po jeho zahrání se dostal balón na hranici pokutového území, odkud Dozorec střelou po zemi zvyšuje na - 3:0. Hned ve 47.min po obdržené brance hosté rozehráli míč na půlící čáře tak nešťastně, že Radla zavezl míč k vlastnímu pokutovému území, kde ho získal domácí Müller a pohodlně upravil na - 4:0. Hosté se v tu chvíli dostali pod psychický tlak a hledali chyby jinde a ne u sebe. V 64.min z protiútoku hostí do pokutového území, domácí hráč fauluje hostujícího hráče a rozhodčí ke zděšení všech aktérů i diváků nařizuje proti Ostré pokutový kop (nesmyslný, chtěl se zavděčit hostům za „nestranné“ řízení utkání). Exekutor Čálek bezpečně pokutový kop proměnil - 4:1. V 79.min unikal hráč domácích a byl nedovoleně zastaven Špírkem na hranici pokutového území. Exdivizní Margólius se z přímého kopu nemýlil - 5:1. K dovršení všeho v 83.min obešel domácí Müller už nebojující hostující hráče, včetně brankáře Černého a zvyšuje na konečných - 6:1. To už ale v době, kdy hosté hrajou v deseti, protože v 80.minutě hlavní rozhodčí vyloučil Lva za vulgární kritiku.

Domácí fotbalisté splnili povinnost a na své konto si připsali tři body. Soupeř nekladl příliš velký odpor a druhý poločas se už dohrával jen z povinnosti.

"Měli jsme utkání pod kontrolou herně i střelecky. Ještě jsme navíc nedali penaltu," uvedl po zápase hrající kouč Ostré Jiří Dozorec, který se dvakrát zapsal do listiny střelců. "Bylo jen otázkou, kolik dáme soupeři branek. Vyšel nám úvod druhé půle, kdy jsme do padesáté minuty dali dva góly a pak se zápas jen dohrával. My jsme měli i další šance a ve velkém klidu jsme zápas dokončili. Bylo to povinné vítězství," dodal Dozorec.

Branky: Müller 3, Dozorec 2, Margolius - Mil. Čálek (pok. kop)