Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Třetí zápas bez prohry v řadě

Vytvořeno 29.04.2011 00:06:29 | Poslední změna 29.04.2011 00:06:29

Poříčany - Po podzimní domácí porážce 0:4 a neúčasti několika hráčů základní sestavy (Brožek, Čáp, Oliva, Milan Čálek, Lev) odjížděli novodvorští do Poříčan s obavami o slušný výsledek. O domácích se ví, že neradi doma ztrácí body (udělají proto všechno možné – od ryb počínaje). Novodvorské mužstvo si přijelo zahrát jen fotbal – prostě se sportem pobavit. Na slušnou a poctivou hru byl vyslán také delegát svazu pan Antonín Lacina z Poděbrad (okr. Nymburk), (poz. red. Poříčany – také okr. Nymburk) a trojice rozhodčích z Prahy – východ HR: Lucie Šulcová, AR1: Drábek Tomáš, AR2: Kvasnička Václav. Zápas (jinak to nelze nazvat), mohl začít.

Poříčany - Nové Dvory 1:1 (0:0)

Jak budou rozhodčí rozhodovat v zápase se ukázalo již ve 2.min. Hostující Rajchmann kryl tělem míč směřující do autu, domácí hráč ho vrazil na zábradlí, Rajchmann narazil kolenem do sloupku zábradlí, přitom se zranil a později musel být střídán pro bolesti nohy, protože bolesti omezovali jeho pohyb. Sudí odpískala jen faul a neudělila jasnou žlutou kartu. Ve 3.min vyslal dalekonosnou střelu Maláček, kterou gólman Hanuš vyrážel nad břevno své branky. Ve 4.min boxoval na druhé straně gólman Černý přímý volný kop domácích na rohový kop. V 6.min skončila v náruči Hanuše slabá Melezínkova střela z šestnáctky. V 7.min, po dlouhém autovém vhazování domácích, orazítkoval míč z hlavičky domácího hráče břevnno hostující branky. V 10.min. unikl po pravé starně Kokeš a následnou střelu z úhlu vyrazil gólman Hanuš. Ve 12.min jen prolétl pokutovým územím rohový kop hostů. Ve 13.min odehrál špatně míč na rohový kop Pátek. Po centru na zadní tyč hlavičkoval domácí Koula mimo branku. Ve 20.min byl Melša při vedení míče stržen za dres na hrací plochu. Sudí Šulcová odpískal faul, ale asi zapomněla chtěně na ŽK. Ve 23.min měli domácí opět šanci po rohovém kopu, hlavička mířila opět vedle hostující branky. Ve 26.min obešel Beran dva hráče domácích a přihrál nabíhajícímu Pátkovi, ale jeho pozdní střela skončila jen na domácím obránci. Následný protiútok zastavil Pátek jen za cenu faulu a ŽK (po zásluze). Ve 28.min se špatně dohodli Maláček s Melezínkem při odkopu míče. Melezínek nechtěně fauluje O. Puka. AR 1: Drábek ukázal na kapsičku (on by dal ŽK), prestože hlavní rozhodčí byla u přestupku a ŽK nechtěla udělit, poslechla pomezního rozhodčího. Následný přímý kop gólman Černý likviduje. Ve 35.minzahrával Maláček přímý kop hostů ze 40 metrů, ten domácí odvrací na rohový kop. Ve 37.min zaútočili hosté, ale jejich tři hráči si překáželi na ,, šestnátce“ domácích. Ve 40.min měli domácí první šanci ze hry. Gólman Černý Koulovu střelu vyrazil a dorážka O. Puka směřovala daleko vedle branky. Ve 42.min zahrávali domácí rohový kop, který jen prolétl hostujícím pokutovým územím.

Domácí měli v 1. poločase mírnou územní převahu a nebezpeční byli jen standardními situacemi (rohové kopy, autová vhazování v blízkosti hostující branky).

V úvodu druhého poločasu měl šanci Kokeš, nakonec z toho nebyla ani střela,ani přihrávka. Ve 48.min varážel Hanuš nad branku přímý kop Maláčka z 45 metrů. V 56.min opět rozehrával z levé strany přímý kop Maláček. Míč získal Rak, přihrál Melšovi, jeho střelu bodlem domácí zblokovali a pohotový Radla dorazil do branky - 0:1. V 62.min měli šanci domácí. Střela zpoza pokutového území prolétla nad hostující brankou. V 64.min byl zezadu faulován zezadu, přes obě nohy, unikající Pospíšil. Sudí odpískala opět faul, bez karty.  V 66.min mohli hosté pojistit jednobrankové vedení. Kokeš pronikl po levé straně a jeho přihrávku po zemi špatně trefil Pospíšil. Míč minul poloprázdnou domácí branku. V 76.min musel hostující trenér střídat druhého zraněného. Pátka, který byl dvakrát ošetřován na hrací ploše, nahradil Pudil. V 79.min vytáhla sudí ŽK, bylo to opět ale hostujícímu hráči. Pudilovi se obnovilo zranění po špatném došlápnutí, přesto obdržel ŽK za filmování. Poté musela rozhodčí Šulcová dát ŽK i domácímu Koulovi, který zvedal zraněného Pudila z hrací plochy, jak "králíka". V 81.min, už asi dvacátý rohový kop v utkání, prolétl jen hostujícím pokutovým územím. V 82.min AR1 Drábek odmávl faul hostům a nařídil vzdálenost hostující zdi na 10 až 11 metrů. Navíc na jeho pokyn obržel nevěřícně Kokeš ve zdi žlutou kartu. Nakonec střela Hlavatého z přímého kopu skončila odrazem o tyč v hostující brance - 1:1. Domácí ještě v 89.min, střelou z osmnácti metrů, orazítkovali horní tyč hostující branky. V 92.min zastavil na vlastní polovině domácí obránce nedovoleným zákrokem rychlý protiútok hostů. Faulován byl hostující útočník Pospíšil. Oba hráči si na zemi vyřizovali účty vzájemným okopáváním. Bohužel, ČK dostal jen hostující hráč Pospíšil (oprávněně), na domácího obránce však rozhodčí Šulcová jaksi zapomněla. Ihned poté zazněl závěrečný hvizd a novodvorští tak získali první jarní bod ze soupeřových hřišť.

„Po zápase v Nymburce jsem hráče chválil, bohužel zlepšená forma z minulých zápasů se nepotvrdila. Dlouho jsem neviděl zahrát naše mužstvo tak špatně. Z naší strany byl zápas bez důrazu, alibistický a troufám si tvrdit, že s takovým přístupem nemáme v této soutěži co dělat,“ řekl po zápase trenér Poříčan Václav Kupr.

Hostující trenér Miloslav Čepek shrnul takto: "Domácí hráli důrazný, až nevybíravý fotbal, často za hranicí pravidel. Vždy je to o tom co vám toleruje rozhodčí utkání. Rozhodčí Šulcová buď na I.B třídu nemá nebo nechce řídit utkání podle pravidel. Její komunikace s hráči je žalostná a nechá si radit AR1 Drábkem. Rád bych viděl písemné hodnocení rozhodčích o utkání, které napsal delegát svazu pan Lacina." 

Branky: 84. Hlavatý - 56. Radla

ŽK: 2/4

ČK: 90.+2 Pospíšil (ND)

Rozhodčí : Šulcová Lucie - AR1 Drábek Tomáš, AR2 Kvasnička Václav (delegát svazu: Lacina Antonín z Poděbrad)

Diváků: 150

Poříčany: Hanuš - Prejsek, Marušák, Touš, Freund (60. Minarčík) - J. Puk, Sedláček, Koula, Hlavatý – M. Puk (46. Holler), O. Puk. Trenér: Václav Kupr.

Nové Dvory: Černý - Rajchmann (22. Beran), Zelený, Maláček, Pátek (76. Pudil) - Jak. Rak, Melša, Radla, Melezínek - Pospíšil, Kokeš. Trenér: Miloslav Čepek.

  

Článek sepsal: miceka

 

 

 

 
 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one