Novodvorští dvakrát změřili síly s Načešicemi

Vytvořeno 09.02.2011 23:46:47 | Poslední změna 09.02.2011 23:46:47
Nové Dvory - Minulý víkend v Načešicích a tento víkend na Kačině sehrály týmy Nových Dvorů a Načešic dvě přátelská utkání. O výhry se týmy podělily a tak se fotbalisté Nových Dvorů mohli od 1.8.2010 konečně radovat z vítězství, to naposledy porazili Paběnice.

Mezilesí Načešice (I.A)  -  Sokol Nové Dvory 5:2 (2:0)

Naši sehráli první přípravné utkání s celkem Načešic, který trénuje od 2.ledna 3x týdně, my jsme měli zatím dva tréninky. Na tréninkovém hřišti ležela vrstva nejméně 10 cm sněhu, takže se spíše lyžovalo, než se hrál fotbal. Domácí se lépe na sněhu pohybovali a měli herní převahu, kterou vyjádřili brankově v 23.minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil M. Jirásek, měřící 203 cm (Černý pozdě vyběhl na centr) - 1:0. V 28.minutě vstřelil Čálek branku, která nebyla uznána pro ofsajd (?). Další branku domácích vsítil v 31.minutě Tamchyna opět hlavou po centru z nepřímého volného kopu (Černý opět zaváhal) - 2:0. Hosté hráli komplikovaně, často ,,malou domů“ a tím nabízeli domácím šance.

Druhý poločas se začal hrát vyrovnaný zápas a v 61.minutě z rychlého brejku obstřeluje brankáře Nováka Dastych - 2:1. V 69.minutě domácí využili chyby hostujícího Olivy (zbytečná malá domů a následný faul Pudila) – přímý volný kop - zeď hostů se před střelou Hladiny rozestoupila a Černý neměl nárok - 3:1. Další chybu hostů potrestal střelou z 12 metrů domácí Strouhal - 4:1. Běžela 72.minuta a brankostroj pokračoval. V 76.minutě Čálek využil nedorozumění domácího brankáře a stopera Petříka a snížil - 4:2. Účet utkání uzavřel domácí Tomčík - 5:2.

Branky: 23. M. Jirásek, 31. Tamchyna, 69. Hladina, 72. Strouhal, 89. Tomčík - 61. Dastych, 76. Mil. Čálek

Načešice: Novák – Dobrovolný, Petřík, Jirásek D., Drahý – Hladina, Tomčík,  Strouhal – Tamchyna, Jirásek M., Chudomel. Trenér: Jirásek V., střídal Brinstein.

Nové Dvory: Černý – Pátek, Zelený, Oliva, Maláček – Melezínek, Brožek, Melša M., Dastych – Čálek Milan, Čáp. Trenér: Čepek Miloslav, střídali Beran, Pudil.

Sokol Nové Dvory - Mezilesí Načešice (I.A) 2:1 (1:1)

V neděli se hrála odveta s Načešicemi na půjčeném hřišti Sokola Kačina. Domácí provedli několik změn v sestavě při neúčasti hráčů (Rajchmana, Melezínka, Pátka, Brožka, Procházky, Ráce, Berana,..….). Utkání bylo vyrovnané, ale více gólových možností měli domácí. V 5.minutě zakončoval Čálek slabou střelou vedle, v 10.minutě hlavičkoval M. Jirásek po centru z rohu přes domácí branku. První gól vstřelil v 15.minutě obránce Maláček, když pronikl do pokutového území hostů a střelou po zemi prostřelil Machače - 1:0. Hosté následně měli dvě šance, ale domácí obrana vše vyřešila (dobře ji řídil Čáp). Domácí promarnili několik šancí zvýšit vedení – Lev, Čálek, Dastych, Pospíšil. Načešice se dostávali k pokutovému území domácích, ale nedokázali zakončit, až v 38.minutě se trefil Tomčík. Z velkého vápna obloučkem přes bránící hráče do šibenice - 1:1. V 42.minutě se na pravé straně uvolnil Pospíšil a pěkným centrem našel Lva, který nedoskočil na přihrávku. V 50.minutě se dostal do rychlého útoku Pospíšil a střelou po zemi od tyče do tyče a do sítě zvýšil na - 2:1. V dalších minutách soupeř získal menší územní převahu, ale nevytvořil si žádnou šanci. Domácí z protiútoků měli několik možností vstřelit další branky – Lev,  Rak Jakub, Dastych. Největší (1000%) gólovou zahodil Jakub Rak v 88.minutě, kdy trefil už ležícího brankáře Machače.

Branky: 15. Maláček, 50. Pospíšil - 38. Tomčík

Rozhodčí: Pudil Václav z Kutné Hory

ŽK: 0/1

Nové Dvory: Černý – Maláček, Čáp, Zelený, Pudil – Čálek Mil., Melša M., Oliva, Dastych – Pospíšíl, Lev. Trenér: Miloslav Čepek, střídali: Radla, Rak Jakub.

Načešice: Machač – Marek, Petřík, Jirásek D., Strouhal – Hladina, Tomčík, Drahý – Jirásek M. – Tamchyna, Chudomel. Trenér: Jirásek V. Střídali: Bříza, Bartůšek, Dobrovolný.

Článek sepsal: Miloslav Čepek