Webové stránky novodvorského fotbalového týmu hrající okresní přebor kutnohorska

 

Derby skončilo dělbou bodů

Vytvořeno 07.06.2008 16:17:40 | Poslední změna 07.06.2008 16:17:40
Kutná Hora/Sedlec - Ve 24.kole zajížděli hráči Nových Dvorů k sousednímu derby na hřiště Viktorie Sedlec. Nové Dvory po domácí výhře ve 23.kole se Zbýšovem, opět bodovaly.
Vi Sedlec - Nové Dvory 1:1 (0:1)

Hned po úvodním hvizdu se snesl na sedlecký palouček pěkný liják, což trochu pomohlo vyschlému, tvrdému povrchu, ale také především zvlčení vzduchu. Hostující trenér Wohlgemuth musel oproti své standardní sestavě, zařadit do kádru opět hráče B-týmu. Chyběl střed zálohy, což se také v zápase projevilo. K dispozici neměl Radlu a Jakuba Raka, dále pořád nemůže využít zraněného Jakuba Procházku. Domácí začali iniciativně a drželi balón převážně jen na svých kopačkách. Už v 5.min měl gólovou šanci domácí útočník Stolín, když po špatné Špírkově „malé domů“, šel sám na gólmana hostí. Ani nadvakrát však Černého nepřekonal. V 15.min nevyzrál na hosty ani Vavřina. Jeho lob přes dobře vybíhajícího gólmana, stačil vytěsnit Zelený. Poté ještě dvakrát hasil domácí centrované balóny, dnes výborně hrající Zelený, na rohový kop. Domácí tlak uvadal a hra se vyrovnávala. Hosté se však do gólové situace nedostali. Hrálo se mezi vápny. Když už mohl jít na branku Laďa Pospíšil, tak zbytečně, nepřesně přihrál na Růžičku. Domácí gólman byl tedy bez práce. Snad jedinou střelu vyslal na domácí branku Láďa Pospíšil po přiťuknutí Špírka z přímého kopu. Tato střela ze 42.min bohužel pro domácí, prolétla až do jejich sítě – 0:1.

Druhý poločas byl už jen v réžii domácích. Hosté ani jednou neohrozili domácí branku. Hostující obrana však sedleckému náporu odolávala. Několikrát se balón pohyboval kolem malého vápna, ale nikdo ne a ne ho dostat do novodvorské klece. Černý musel několikrát hasit domácí střely a také centrované míče, kterými domácí hrozili hlavně z poloviny hřiště. V 65.min došlo k ošklivě vypadajícímu zranění. Domácí Vavřina metr za hostujícím malým vápnem dorážel míč vysokou nohou, při kterém zranil hostujícího Zeleného kopačkou do obličeje. Zelený musel být pět minut ošetřován a bohužel pro hosty, v tomto oslabení domácí tým skóroval. V 69.min výstavní hlavičkou Zdychynec zavěsil do levého horního růžku bezmocného Černého  – 1:1. Ihned po gólu se vrátil z kabin ošetřený Zelený, který ani obdržený gól neviděl. Domácí chtěli zápas otočit a „přitlačili na pilu“. Zdychyncovu hlavičku v 75.min vyrážel Černý, jištěný Špírkem na roh. Branka hostí byla dnes pro domácí asi zakletá. V 82.min dostal červenou kartu (po druhé žluté) novodvorský Láďa Pospíšil za faul, za který se žlutá karta běžně nedává. Asi největší šanci promarnil v 85.min domácí Neubauer, kdy stál úplně osamocen před hostující gólmanem. Mohl se gólmana zeptat, „kam to chceš“. Černý však domácího útočníka zázračně vychytal. Dnes byly Nové Dvory rády za závěrečný hvizd.

V dnešním utkání byli domácí jasně lepším týmem. Rozhodčí Dupal na stupnici 1 až 10 (10 nejlepší) dle mého názoru 6 (několik nejistých výroků).  

Byla to tragédie. Spokojený proto nejsem vůbec,“ mračil se trenér Sedlece Zdeněk Tvrdý. „My jsme soupeře pustili dvakrát na půlku a z toho nám jednou dali gól z trestňáku. I ze dvou metrů trefil třeba Petr Stolín dvakrát brankáře, proto s tímto zápasem nemůžu být absolutně spokojený,“ pokrčil rameny kouč. Hru chtěl domácí trenér oživit o poločase střídáním, ale byl z toho pouze vyrovnávací gól Zdychynce. „O poločase jsem tedy sáhl ke střídání, protože jsem si myslel, že se to změní, ale bylo to úplně stejný. Někdy máte zápas, že do čeho kopnete to tam spadne, ale někdy je zkrátka zápas blbec a nespadne tam nic a nám to tam tedy nepadalo vůbec. Jak jsem řekl, spokojený nejsem vůbec, ale našim hráčům nemůžu vytknout snahu, chtěli hrát. Zkrátka to tam nepadalo,“ smutnil Tvrdý. „Hrálo se převážně na jedné půlce, ale byla z toho remíza 1:1. Víc není co hodnotit,“ zakončil.

Já si myslím, že bod jsme v Sedleci uhráli se štěstím. Soupeř měl spousty šancí, ale neproměnil je. My jsme měli nějaké šance také, kdy jsme mohli skóre navýšit, ale dopadli jsme stejně. V zápase jsme se mohli opřít o brankáře, který chytil tři nebo čtyři vyložené šance,“ upozornil trenér Nových Dvorů Jaroslav Wohlgemuth. „Každý bod se počítá, a to i když je se štěstím. Můžeme se třeba podívat na náš nároďák, který také vstřelil branku a vyhrál tak utkání. Tak to prostě je. My se teď musíme připravit na zápas s Kaňkem, abychom potvrdili umístění v tabulce a zůstali před ním,“ doplnil trenér.

Branky: 69. Zdychynec - 42. L. Pospíšil

ŽK: 3/4 (Kořínek, Vavřina, Zdychynec - L. Pospíšil 2, Růžička, Vaněk) 

ČK: 82. L. Pospíšil

Rozhodčí: Dupal

Diváků: 40

Vi Sedlec: Žideil - Hyka, Poul (58. Němec), Kořínek, Vavřina, Macháček, Spáčil, Zdychynec, Neubauer, Hvězda, Stolín (46. Vrba) 

Nové Dvory: Černý - Gygal, Zelený, Špírek, Jeřábek - M. Pospíšil, L. Pospíšil, D. Pavlík, Kubín - M. Pátek (65. Vaněk), Růžička    Trenér: Jaroslav Wohlgemuth

Hodnocení trenérů převzato z www.kutnohorsky.denik.cz

 

 

 

 

 

 
Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one