Fanoušci sháněli hostům něco k pití

Vytvořeno 26.05.2008 18:05:35 | Poslední změna 26.05.2008 18:05:35
Uhlířské Janovice - Fotbalisté Jiskry Zruč n. S. se ve 22. kole okresního přeboru představili na hřišti rezervy FK Uhlířské Janovice.
U. Janovice B - Zruč n. S. 2:0 (0:0)

Za krásného teplého a slunečného počasí odjížděli hráči Jiskry na nedělní zápas do Uhl. Janovic. Podvědomě věděli, že dovést nějaké body by se asi rovnalo zázraku a bylo na nich vidět, že ani není ta správná chuť se porvat o výsledek. Sraz byl v půl čtvrté ve Zruči na stadionu, ale nejlepší kanonýr Jiskry, Jakub Koudela, dorazil s půl hodinovým zpožděním a to samozřejmě nikomu na psychice týmu nepřidá. Početná výprava fanoušků Jiskry také nedorazila, asi tušila, že se nic zajímavého konat nebude a zůstala ve Zruči podpořit B tým. Po příjezdu do Uhl. Janovic pro nás neměli ani připravenou vodu, tak jeden z mála fanoušků, kteří tento zápas navštívili, musel jet do města shánět něco k pití pro hráče.

Sestava domácích byla nabitá hráči z A týmu. Prý nemají dost lidí na dvě družstva a musejí si takto vypomáhat. Zápas se v první půli odehrával v režii domácích hráčů, měli více ze hry, ale šance si nevytvářeli. Jiskra dobře bránila, dost často zastavovala útočnou snahu domácích jen za cenu faulů a podnikala nebezpečné protiútoky, které v pohodě vyřešil domácí pomezní zvednutím praporku, i když se o ofsajdy v žádném případě nejednalo.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Častěji měli míč na kopačkách domácí hráči. Bylo vidět, že síly docházejí v tomto horkém počasí všem hráčům a hra byla dost často přerušovaná z důvodů drobných zranění a křečemi hlavně domácích hráčů, kteří měli v nohách těžké sobotní utkání. Ve druhém poločase od 75. minuty Jiskra dohrávala o desíti, kdy ze hřiště odkulhal Honza Matouš. Ještě předním si poranil sval ing. Svatoš, kterého vystřídal hrající as. trenéra Keltner. Domácí vstřelili v polovině druhého poločasu dvě branky a bylo rozhodnuto. Domácí zaslouženě vyhráli 2:0 a myslím si, že ani nikomu z aktérů zápasu nevadilo, že výborně pískající rozhodčí Jansa neprodlužoval rozhodnutý zápas.

Branky: Jícha, P. Kulhánek

U. Janovice B: P. Hromádka - Čížek, Uher, Veliký, Šauer - P. Kulhánek, Wolf, T. Kulhánek, M. Bohatec (60. Jícha) - T. Hromádka (50. Förster), L. Kocourek

Zruč n. S.: Jíra - Svatoš (Keltner), F. Janata, J. Váňa, M. havránek - Z. Louda, J. Havránek, J. Matouš, M. Brož - J. Koudela, J. Kohout

Z www.fkuhlirskejanovice.cz .....no někdy se mi takovýhle články ani nechtějí dávat na naše stránky, ale to by tady potom nic nebylo. Když jsem si já přečel článek, tak jsem se tomu musel jen pousmát. Je pravda, že to psal nějakej kluk ze Zruče a proto tam asi nenapsal úplně objektivní článek. Třeba o brutálních faulech hostujících hráčů a nebo hostujícím pomezním, který měl v prvním poločase při každém centru praporek nad hlavou. Ale opravdu třešnička na dortu je stěžování se na vodu (je pravda, že jim jí Tvaroha přinesl o něco déle).